Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: UPC internet  (Přečteno 9627 krát)

mhunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
UPC internet
« kdy: 21 Června 2011, 19:21:48 »
Dobrý den
Dneska jsem si na nový notebook nainstaloval ubuntu 11.04 . Instalace proběhla bez problémů a systém se spustil. Problém nastal když jsem se chtě připojit na internet.
Máme kabelový internet od UPC. Bydlíme v domě se dvěma podnájemníky a protože je kabelový internet zaveden. pomocí routru do 3 bytů a v každém bytu (nebo alespon u nás) je pak modem. Modem je kabelový, a tak máme v každé místnosti jeden výstup na internet.
V současné době máme k internetu u nás v bytě úspěšně připojen stolní počítač, a jeden netbook, který se připojuje jen někdy. Na obou jede internet bez problémů. Ale když jsem já zapojil svůj notebook a dal jsem vyhledat sítě nenašel jsem nic. Zkoušel jsem se připojit přes AutoLan který tam už byl, ale při kliknutí na connect se nestalo vůbec nic.
Rád bych nějakou radu jak postupovat.
Pozor dneska jsem se poprvé setkal s linuxem, na noteboku mám pouze nainstalovanou ubuntu (jen v aj) a a nic jiného.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: UPC internet
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2011, 19:26:27 »
Niekde sa to tu dávnejšie riešilo...buď to je HW problém ale skôr je to iba nastavenie...neviem či netreba nastaviť IP adresu ručne.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mhunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: UPC internet
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2011, 19:43:29 »
Ip adresu, DNS jsem se díval na stolním pc, ale když jsem se pomocí toho snažil připojit tak to nereagovalo.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: UPC internet
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2011, 19:54:30 »
No, dlouho jsem měl UPC internet a pokud si dobře pamatuji, tak modem povoloval pouze 2 MAC adresy, na další se muselo žádat u UPC, ale třeba už to je jinak. Při poslední smlouvě jsem to vyřešil tak, že jsem na modem napojil wifi router a všechno jelo na wifi - 2x noťas + když přišel někdo známej s noťasem, tak se samozřejmě bez roblému připojil, 2x mobil s wifi a 1x iPhone s wifi...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

mhunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: UPC internet
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2011, 20:27:08 »
No mám pocit, že něco podobného platí pořád, ale nám to ten člověk ,co opravoval počítače zprovoznil tak, že tu jedou s přerušováním 4 počítače (nevim co mají ostatní, ale jede jim to). Tudíž předpokládám, že je to nějak obešlý a to právě děla ten problém s připojováním dalších počítačů je to tak rok, co jsme podobnej problém řešili i s notebookem co měl win7, taky o prostě na internet nereagovalo a bylo potřeba něco speciálně nastavit
« Poslední změna: 21 Června 2011, 20:33:19 od mhunek »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: UPC internet
« Odpověď #5 kdy: 21 Června 2011, 20:34:55 »
Stačí router a wifi...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: UPC internet
« Odpověď #6 kdy: 21 Června 2011, 20:36:29 »
No, já to pochopil tak, že 1 dům, 3 byty, 3 UPC modemy a tudíž na každej modem lze natáhnout 2 MAC adresy, tj. teoreticky v 1 domě lze provozovat naráz 6 PC/NTB. A pokud se na 1 UPC modem připojí 3. PC/NTB - tj. 3. MAC adresa, tak ji prostě modem ignoruje... lepší by bylo asi zavolat technika UPC než nějakého "člověka, co opravoval počítače" - ten totiž nemusí problematice vůbec rozumět a rozhasí to úplně  :D Znám hodně "člověků, co opravují počítače", ale nesvěřil bych jim ani zapojení LAN kabelu do PC  ;D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: UPC internet
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2011, 20:37:42 »
Stačí router a wifi...
No, však jsem to taky tak řešil a bylo to  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: UPC internet
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2011, 20:59:30 »
Takú službu by som kopol...do anušteku :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: UPC internet
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2011, 21:04:09 »
Stačí router a wifi...
No, však jsem to taky tak řešil a bylo to  ;)

Mám to doma... 50ku lajnu... ok, jeden výstup -> router -> fičí to dál
Ok, nejsou špatný, ale s těma lidma (UPC) komunikuju jen jednou za rok, abych o cca litr snížil poplatky, nic víc, nic míň  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

mhunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: UPC internet
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2011, 21:28:07 »
No, já to pochopil tak, že 1 dům, 3 byty, 3 UPC modemy a tudíž na každej modem lze natáhnout 2 MAC adresy, tj. teoreticky v 1 domě lze provozovat naráz 6 PC/NTB. A pokud se na 1 UPC modem připojí 3. PC/NTB - tj. 3. MAC adresa, tak ji prostě modem ignoruje... lepší by bylo asi zavolat technika UPC než nějakého "člověka, co opravoval počítače" - ten totiž nemusí problematice vůbec rozumět a rozhasí to úplně  :D Znám hodně "člověků, co opravují počítače", ale nesvěřil bych jim ani zapojení LAN kabelu do PC  ;D

No je možné že máme 1 router který to vede na 3 modemy. Ale u nás už jsou právě 1 pc a 1 notas zapojen, tudíž jestli je to tak tak já mám smůlu. Co se týče wifi tak to opravdu asi vypadá na technika od upc ,protoe sám nevím jak je to tu přesně napojený a hrabat se mi v tom moc nechce.

mhunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: UPC internet
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2011, 21:31:44 »
http://www.upc.cz/klientsky-servis/internet-nejcastejsi-dotazy/2092/20923153.html

Jaké jsou možnosti připojení více počítačů současně?
 
Ke kabelovému modemu lze fyzicky připojit jen jedno zařízení. Pokud využíváte tarif UPC Fiber Power 25, 30, 50 nebo 100, stačí k rozbočení na více počítačů hub nebo switch. Pokud využíváte tarif nižší a máte tak k dispozici jen jednu veřejnou IP adresu, je třeba k rozbočení na více počítačů využít router.
 Tudíž by víc počítačů jet mělo, otázkou je kde je problém.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: UPC internet
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2011, 00:14:17 »
Bohužel, ne vždy se dá vše svést na providera.
Svázání PC k modemu filtrováním mac adresy je myslím už celkem prehistorie. Nevím jak přesně teď, nezjisťoval jsem si to, ale v době tarifů 10/20/30mBit měl uživatel 1/2/3 veřejné IP adresy, takže s "třicítkou" mohl připojit switchem 3 PC a ty dostaly IP (nevidím výhodu, zvlášť u takto připojeného PC s windows, který má vypnutý firewall a je bez antivirusu). Jo a určitý typ modemu si pamatuje právě mac posledního připojeného zařízení - připojí-li se jiný PC, nepřidělí IP adresu. Ale s tím si kdejakej mazák určitě ví rady a doufám, že to není příčina mhunkova conectionless notebooku  ;).

Pozor dneska jsem se poprvé setkal s linuxem, na noteboku mám pouze nainstalovanou ubuntu (jen v aj) a a nic jiného.

Já bych se toho nebál, síťařina na OS moc vázaná není, jeden TCP/IP protokol vládne všem  ;D.

Máme kabelový internet od UPC. Bydlíme v domě se dvěma podnájemníky a protože je kabelový internet zaveden. pomocí routru do 3 bytů a v každém bytu (nebo alespon u nás) je pak modem. Modem je kabelový, a tak máme v každé místnosti jeden výstup na internet.

Té první větě z citace moc nerozumím - máte v baráku 3 modemy, tzn. 3 smlouvy? Pokud je kabelový internet rozveden pomocí routru do tří bytů, tak není modem v každém bytě, ale asi alespoň jenom u Vás.


Ale když jsem já zapojil svůj notebook a dal jsem vyhledat sítě nenašel jsem nic. Zkoušel jsem se připojit přes AutoLan který tam už byl, ale při kliknutí na connect se nestalo vůbec nic.


Vyhledat sítě, tzn. připojení bezdrátem?

Jaký je to typ routru, vedou do něj jen utp kabely, nebo i koax? Je ten router skutečně Váš, nebo je to modem od UPC, který routuje a má i anténu (podle toho zmatečního popisu s podnájemníky)? Jakým způsobem jsou připojeny ty ostatní PC (stačí v tom jednom bytě)? Odkud jsi psal na toto fórum?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: UPC internet
« Odpověď #13 kdy: 22 Června 2011, 00:26:27 »
No, já to pochopil tak, že 1 dům, 3 byty, 3 UPC modemy a tudíž na každej modem lze natáhnout 2 MAC adresy, tj. teoreticky v 1 domě lze provozovat naráz 6 PC/NTB. A pokud se na 1 UPC modem připojí 3. PC/NTB - tj. 3. MAC adresa, tak ji prostě modem ignoruje... lepší by bylo asi zavolat technika UPC než nějakého "člověka, co opravoval počítače" - ten totiž nemusí problematice vůbec rozumět a rozhasí to úplně  :D Znám hodně "člověků, co opravují počítače", ale nesvěřil bych jim ani zapojení LAN kabelu do PC  ;D

No je možné že máme 1 router který to vede na 3 modemy. Ale u nás už jsou právě 1 pc a 1 notas zapojen, tudíž jestli je to tak tak já mám smůlu. Co se týče wifi tak to opravdu asi vypadá na technika od upc ,protoe sám nevím jak je to tu přesně napojený a hrabat se mi v tom moc nechce.

Spíš 1 modem na 3 routry, ne ??  Co se týče wi-fi, tak by to vypadalo na jejich technika právě pokud by to byl wifi modem. A pokud je to wifi modem od upc a má anténu, tak ho otoč a podívej se na nálepku. Pokud tam nálepka není, musíš jít do nastavení routeru, kde si zjistíš klíč do sítě. Pokud je to wifi modem od upc a nemá anténu, tak musíš jít zase do nastavení routru, není to nic složitýho. Ale možná bude jednodušší podívat se do toho fungující notebooku na nastavení - jestli je pryč, tak se připojit kabelem a na wifi se připojit, až se druhý notebook vrátí domů. Jak to tak čtu.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: UPC internet
« Odpověď #14 kdy: 22 Června 2011, 01:31:55 »
Standardně by tam žádný router být neměl. Kabely by měli jít z takové té bílé plechové krabice s logem upc v přízemí/ve sklepě. Z té rozvodnice vedou koaxiální rozvody, hvězda a pod, do jednotlivých bytů.

Jestli tam máte nějaký router, to je otázka, jestli vám někdo nepřeprodává internet od UPC na černo. Máte skutečně platnou smlouvu? Dneska jsem se zrovna setkal s případem, kdy týpek pronajímal byty, měl firmu, v celém domě zakázal upc, nechal si od upc zavést sám 100 megabit a pak to routoval za úplatu ostatním. To je samozřejmě porušení smluvních podmínek, routovat si můžete co chcete, ale jen v rámci jedné domácnosti, nikdy ne do více bytů. Konkrétně se jedná o porušení článku 4.6
Citace
Účastník se zavazuje užívat Služby výhradně pro svou vlastní potřebu a umožnit užívání Služby
pouze osobám sdílejícím s účastníkem společnou domácnost. Bez předchozího písemného
souhlasu Poskytovatele nesmí účastník umožnit užití Služeb třetími osobami, a to zdarma ani za úplatu. Porušení tohoto ustanovení se považuje za podstatné porušení Smlouvy. Účastník
odpovídá za škodu vzniklou v důsledku neoprávněného užívání objednaných služeb třetími
osobami.
a zároveň článku 4.7 c)
Citace
Nepřipojovat ke Koncovému místu více Koncových zařízení účastníka než kolik je jich
uvedeno ve Specifikaci Služby
A takovéto porušení smluvních podmínek může mít za následek smluvní pokutu 10.000 Kč za každý jednotlivý případ + případná náhrada škody. Nicméně UPC může vyjít vstříc i těm, kteří chtějí internet redistribuovat dál, ale to jsou speciální smlouvy s oddělením UPC Bussiness.

V případě, že měníte síťový prvek s mac adresou (pc s lan kartou či nějaký wifi router a pod), který je připojen k našemu modemu, tak je potřeba vždy restartovat modem. Registrace mac adresy již není potřeba.

Co se týká parametrů nastavení v linuxu či ve windows, automatické nastavení funguje vždy.Pokud máte zakoupenou pevnou ip adresu, tak je možné jí nastavit na pevno. IP adresa na modemu by měla začínat 62.x.x.x, maska asi 255.255.0.0. DNS server můžete použít jaký chcete, já třeba používám googlovské 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Zde je příručka:
http://web.upc.cz/down/Internet_prirucka.pdf

Prostě, jestli máš nastaveno automatické získání ip adresy a pod, tak nic neřeš, jen restartuj modem odpojením od elektriky. Pak by ti měl net běžet. Pořiďte si wifi router (vlastní), na tom můžete mít kolik zařízení chcete. Doporučuji věnovat čas nastavení zabezpečení (wpa2 AES+filtrování mac adres). A rozhodně nepoužívat jako heslo to, co je uvedeno na štítku ze spoda routeru. To je zpravidla mac adresa routeru a ta je viditelná například přes wifi radar. Tím byste své heslo jen roztrubovali do světa, to je první věc, která se zkouší, když se chce někdo na někoho napíchnout.
« Poslední změna: 22 Června 2011, 01:45:01 od medvěđ »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: UPC internet
« Odpověď #15 kdy: 22 Června 2011, 10:58:41 »
Standardně by tam žádný router být neměl. Kabely by měli jít z takové té bílé plechové krabice s logem upc v přízemí/ve sklepě. Z té rozvodnice vedou koaxiální rozvody, hvězda a pod, do jednotlivých bytů.

Jestli tam máte nějaký router, to je otázka, jestli vám někdo nepřeprodává internet od UPC na černo. Máte skutečně platnou smlouvu? Dneska jsem se zrovna setkal s případem, kdy týpek pronajímal byty, měl firmu, v celém domě zakázal upc, nechal si od upc zavést sám 100 megabit a pak to routoval za úplatu ostatním. To je samozřejmě porušení smluvních podmínek, routovat si můžete co chcete, ale jen v rámci jedné domácnosti, nikdy ne do více bytů. Konkrétně se jedná o porušení článku 4.6
Citace
Účastník se zavazuje užívat Služby výhradně pro svou vlastní potřebu a umožnit užívání Služby
pouze osobám sdílejícím s účastníkem společnou domácnost. Bez předchozího písemného
souhlasu Poskytovatele nesmí účastník umožnit užití Služeb třetími osobami, a to zdarma ani za úplatu. Porušení tohoto ustanovení se považuje za podstatné porušení Smlouvy. Účastník
odpovídá za škodu vzniklou v důsledku neoprávněného užívání objednaných služeb třetími
osobami.
a zároveň článku 4.7 c)
Citace
Nepřipojovat ke Koncovému místu více Koncových zařízení účastníka než kolik je jich
uvedeno ve Specifikaci Služby
A takovéto porušení smluvních podmínek může mít za následek smluvní pokutu 10.000 Kč za každý jednotlivý případ + případná náhrada škody. Nicméně UPC může vyjít vstříc i těm, kteří chtějí internet redistribuovat dál, ale to jsou speciální smlouvy s oddělením UPC Bussiness.

V případě, že měníte síťový prvek s mac adresou (pc s lan kartou či nějaký wifi router a pod), který je připojen k našemu modemu, tak je potřeba vždy restartovat modem. Registrace mac adresy již není potřeba.

Co se týká parametrů nastavení v linuxu či ve windows, automatické nastavení funguje vždy.Pokud máte zakoupenou pevnou ip adresu, tak je možné jí nastavit na pevno. IP adresa na modemu by měla začínat 62.x.x.x, maska asi 255.255.0.0. DNS server můžete použít jaký chcete, já třeba používám googlovské 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Zde je příručka:
http://web.upc.cz/down/Internet_prirucka.pdf

Prostě, jestli máš nastaveno automatické získání ip adresy a pod, tak nic neřeš, jen restartuj modem odpojením od elektriky. Pak by ti měl net běžet. Pořiďte si wifi router (vlastní), na tom můžete mít kolik zařízení chcete. Doporučuji věnovat čas nastavení zabezpečení (wpa2 AES+filtrování mac adres). A rozhodně nepoužívat jako heslo to, co je uvedeno na štítku ze spoda routeru. To je zpravidla mac adresa routeru a ta je viditelná například přes wifi radar. Tím byste své heslo jen roztrubovali do světa, to je první věc, která se zkouší, když se chce někdo na někoho napíchnout.

To je reakce oficiálního zástupce firmy UPC na Ubuntu fóru? ;D

Vesměs zbytečný poplach  (pokuty, počet koncových zařízení), řekl bych. Běžně mívají majitelé domů 1 modem na celý nájemní dům, kde je v bytech roztahaná strukturálka, nebo mají na chodbách antény a z UPC to NIKDO neřeší. Tohle ale není předmětem dotazu.

Citace
Pořiďte si wifi router (vlastní), na tom můžete mít kolik zařízení chcete.

Takže na wifi routru, za který platím UPC měsíční pronájem nemůžu mít zařízení kolik chci? Resp. kolik mi dovolí maska vnitřní sítě, kterou si můžu změnit?

Síťový klíč, který je uvedený pod ID sítě na nalepeném šťítku dole na wifi modemu je osmimístný. O tom, že by to byla mac adresa nic nevím, navíc je 12-ti místná.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: UPC internet
« Odpověď #16 kdy: 22 Června 2011, 12:14:48 »

To je reakce oficiálního zástupce firmy UPC na Ubuntu fóru? ;D

Vesměs zbytečný poplach  (pokuty, počet koncových zařízení), řekl bych. Běžně mívají majitelé domů 1 modem na celý nájemní dům, kde je v bytech roztahaná strukturálka, nebo mají na chodbách antény a z UPC to NIKDO neřeší. Tohle ale není předmětem dotazu.

Ne, nejsem tiskový mluvčí, tím je PHDr František Malina, PR manager.

Běžné to Sabraqu není. Běžné je, má každý svojí smlouvu, kterou si platí. Běžné také je, že každý má právo si v rámci jedné domácnosti zapojit zařízení kolik chce, respektive kolik služba snese po technické stránce. Pokud chce ip adresy, musí mít službu, která jich má více. Pokud si bude routovat, je to jeho věc. Problém je, pokud by ten internet sdílel za úplatu s jinými bytovými jednotkami, které obývají jiné domácnosti, které nepatří do rodiny. V takovém případě je to dokonce snad i neoprávněné podnikání, jelikož předpokládám, že pokud se někdo k něčemu takovému uchýlí, je si vědom toho, že je to porušení VOP a probíhá to neoficiální cestou, bez danění a smlouvy.

Nevím, nakolik jsou pokuty reálné, ale rozhodně to není banalita a doporučuji se řídit smluvními podmínkami s providerem, ať už je to jakákoliv společnost.

Citace
Takže na wifi routru, za který platím UPC měsíční pronájem nemůžu mít zařízení kolik chci? Resp. kolik mi dovolí maska vnitřní sítě, kterou si můžu změnit?

Na wifi routru/modemu můžeš mít zařízení kolik chceš. Doporučuji vlastní, protože je router otázka pár stovek a pronájem wifi modemu je 61 Kč měsíčně.
Navíc tam můžeš nahrát třeba OpenWRT a pohrát si s tím  ;).

Citace
Síťový klíč, který je uvedený pod ID sítě na nalepeném šťítku dole na wifi modemu je osmimístný. O tom, že by to byla mac adresa nic nevím, navíc je 12-ti místná.
Modem od UPC nemám, ale běžné je, že ze spodu bývá nalepena mac adresa, pokud je to zabezpečeno ve výchozím nastavení na wifi modemech od UPC lépe, tak je to jedině dobře. Já jsem měl na Huawei od o2 jako wep klíč v defaultu mac adresu modemu s přidanými nulami.


sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: UPC internet
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2011, 14:06:20 »
Nechci se přít, ale známý známého známého se s tím běžně setkával a běžně se nic nedělo. Ono od vytahování těch článků všeobecných podmínek zde na fóru ke skutečným perzekucím je cesta velice dlouhá.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: UPC internet
« Odpověď #18 kdy: 22 Června 2011, 14:44:22 »
Ono se to zjišťuje špatně, ale pokud to napráská nájemník, který chce přestěhovat svojí stávající smlouvu, my eviduje dostupnost? S tím jsem se již setkal.

Na adrese byla aktivní jen jedna smlouva na 100 mega internet, majitel této smlouvy na tom měl nějaký router a routoval to do celého domu (kolem 20 bytů). Samozřejmě, že si za to nechal platit. Nový nájemník měl od nás nabídku s promo akcí také na 100 mega internet a chtěl akce využít, ale nebylo mu to umožněno majitelem stávající smlouvy, který vlastnil polovinu objektu. Mylsím, že právní oddělení při případném prověření zváží, co je lepší, jestli dodávat 1x 100 mega internet za směšnou částku, nebo jestli udělat bububu a bude případně řešit dle VOP. Otázka je, jestli případné naúčtování sankcí ze strany UPC a riziko ukončení akviziční smlouvy ze strany odběratele je výhodnější.

Pokud se zasahuje do rozvodů UPC, či neoprávněně vnikne do rozvodné skříně a přefiltruje kabelovka, tak to se skutečně dříve řešilo. Těžší je to potom s dokazováním, kdo do toho vniknul a přefiltroval si z Mini na Klasik a pod, protože to třeba raději změnil i sousedům, aby se nedalo dokázat, kdo to byl. Naštěstí ve většině lokalit je již v rozvodné skříni dostupná již jen nabídka Mini a tam to nemá význam, u digitální televize se programová nabídka nastavuje na dálku, tam je spárováno sériové číslo zařízení s kartou a signál se dešifruje pomocí informací poslaných z conaxu a právě těmito čísli. To se ale netýká internetu, tam se rychlost nastavuje na základě mac adresy modemu, ten si stáhne po zapnutí konfigurák, kde je uvedeno, jakou má mít rychlost. Ten konfigurák přenastavý obvody v modemu dle rychlosti, kterou si klient platí.

Myslím, že ale tazatel se spletl. Že tam nemá router, který rozvádí do třech bytů, ale že tím routerem myslí právě tu rozvodnou skříň a v jednotlivých bytech mají modemy či wifi modemy. To je v pořádku. Skutečně pak stačí jen restart modemu, aby se přidělila IP adresa nové mac adrese zařízení z DHCP serveru.
« Poslední změna: 22 Června 2011, 14:53:19 od medvěđ »

beer

  • Host
Re: UPC internet
« Odpověď #19 kdy: 23 Června 2011, 02:38:43 »
No je možné že máme 1 router který to vede na 3 modemy.
mhunek: Toto samozřejmě možné není. Účastnická zásuvka je zakončena koaxiálním výstupem, na který je napojen kabelový modem, nikoliv router, ten tam prostě nenapojíte. Možná máš namysli kabelový wifi modem UPC? Ten routovat umí, chová se tedy i jako router.

Vypadá nějak takto?

nebo takto?

Pak jsou ještě asi další dva typy wifi modemů UPC, ale ty jsem nedohledal, jak přesně vypadají...

Je možné, že je to tedy obráceně. Máte jeden wifi modem (možná některý dokonce z obrázku) a ten vede signál na vaše vlastní routery (nikoliv modemy), případně do zásuvek RJ45.
Další možnost je, že máte standardní modem a za ním sériově jeden libovolný router, který paralelně zapojuje 2 další routery.
« Poslední změna: 23 Června 2011, 02:47:39 od medvěđ »

mhunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: UPC internet
« Odpověď #20 kdy: 23 Června 2011, 09:36:39 »
Takže mám:

Di-604
 v chodbě pravděpodobně od upc a pak mám u nás v bytě:

SB6120

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: UPC internet
« Odpověď #21 kdy: 23 Června 2011, 11:44:56 »
Takže mám:

Di-604
 v chodbě pravděpodobně od upc a pak mám u nás v bytě:

SB6120
To je 100 Mbitová Motorola - modem, čili ten další routing je ve vaší režii. Co můžeš zkontrolovat - jestli vede kabel z modemu do portu WAN na routru, lidi to měli často přehozený, i když tvrdili, že na to nikdo nešahal. Na tu wi-fi se připojujete nevím jak.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: UPC internet
« Odpověď #22 kdy: 23 Června 2011, 17:06:49 »
Di-604 není naše, to si routujete skutečně sami.
Do účastnické zásuvky máte zapojenou tu Motorolu, z té si to routujete na vlastní pěst.

Dříve jsme nabízeli i routery, ale jen Netgear WRG614:


Jestli pc budeš zapojovat do modemu, tak nech vše automaticky, pokud se připojuješ na router, tak dle nastavení toho routeru, může tam být i filtrování MAC, zabezpečení klíčem (wep, wpa, wpa2,...).

Doporučuji se připojovat přes ten router, protože jinak bys ho asi musel odpojit a to by nešlo asi ostatním, kteří to využívají :-).

Na tom rotueru můžete mít nastavené třeba IP adresy na pevno, to si ověř u toho, kdo to nastavoval.
V tom případě mu dáš mac adresu, on ti na ní přidělí nějakou IP adresu. Potřebuješ tedy vědět ip, masku a bránu, jméno sítě, způsob zabezpečení a heslo.
« Poslední změna: 23 Června 2011, 17:09:21 od medvěđ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.