Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Okno bez obsahu po maximalizaci  (Přečteno 2970 krát)

dzooky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
Okno bez obsahu po maximalizaci
« kdy: 16 Května 2011, 21:27:51 »
Caute chalani,
mam taky zaujimavy problem ze pri maximalizovani okna (hociakeho) sa mi nezobrazi jeho obsah.
T.j. ze sa mi zobrazi len farebne sive pozadie (podla temym ktoru aktualne mam)
Nerobi to vzdy ale vacsinou ked okno aplikacie zmensim na male okno a potom ho dam na celu obrazovku a konec.
Robi to hociaka aplikacia, video mi na fullscreen nezobrazi.

Pouzivam Twin view, mam 22" monitor (externy) + monitor na notebooku
Je tam interna grafika Nvidia 7015 ci take cosi. HP CV6646US

Viete niekto poradit preco to robi?
« Poslední změna: 03 Července 2011, 17:03:51 od Filip Dominec »

pst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2011, 09:40:58 »
Caute chalani,
mam taky zaujimavy problem ze pri maximalizovani okna (hociakeho) sa mi nezobrazi jeho obsah.
T.j. ze sa mi zobrazi len farebne sive pozadie (podla temym ktoru aktualne mam)
Nerobi to vzdy ale vacsinou ked okno aplikacie zmensim na male okno a potom ho dam na celu obrazovku a konec.
Robi to hociaka aplikacia, video mi na fullscreen nezobrazi.

Pouzivam Twin view, mam 22" monitor (externy) + monitor na notebooku
Je tam interna grafika Nvidia 7015 ci take cosi. HP CV6646US

Viete niekto poradit preco to robi?

Přesně se stejnou situací jsem se setkal při přechodu na 11.04. Usoudil jsem, že problém je s integrovanou grafickou kartou. Laboroval jsem s nastavením, ovladači a podobně. Výsledek: někdy se to přes veškerou snahu zopakovalo. A tak jsem prostě přešel do "klasického" prostředí. Tam to nenastává.

Pst

dzooky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2011, 19:51:14 »
No prave, ze ne.
Pred tym som mal tusim 10.04 a tiez mi to robilo.
Cakal som ze po prechode na 11.04 to zmizne ale nie :(

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2011, 18:07:05 »
Mám podobný problém. Občas se mi v nově otevřeném okně nezobrazí obsah, je prázdné, a ani nemusí být maximalizované. Po manuálním resize (zmenšení) se obvykle obsah ukáže, a co je zajímavější, po opětovném manuálním roztažení okna obsah sice zřídka, ale přece někdy zase zmizí mrška :-) Nevysledoval jsem, že by to byla vlastnost nějaké aplikace, myslím že to je zádrhel systému. Mám Ubu 11.04 s jádrem 2.6.383.8, Geforce6150SE s 3D ale Unity vypnutou, OpenGL klasika Nvidia 2.1.2 - 270.41.06 jestli ty údaje mohou být k čemusi dobré...
Je fakt že to není žádný srdceryvný problém, ale když už jsem si všimnul že má někdo jiný stejný zádrhel jako já, tak jsem se taky ozval :-)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2011, 19:14:58 »
Tohle se mi stalo ve WinXP s nview s Nv6200.
Řekl bych že používáš nesprávnou možnost zobrazení na další monitor.
Takže změnit něco v konfiguraci Xserveru pro Nvidiu, nebo použít k tomu GUI k ovladači Nvidie.

dzooky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2011, 21:20:37 »
@Daja51
Mas nieco konkretne na mysli, Vela toho nastavovania tam neni a nic som nemenil.
nechaval som predvolene nastavenia

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2011, 21:45:52 »
Je to také nenápadné, že všetci máte Nvidie  :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jmp

  • Host
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2011, 07:28:55 »
uz jsem to jednou zazil taky, ale nejsem si jistej, jestli to bylo na ubuntu ve virtualboxu, nebo na realnem hw GIGABYTE MB GA-GC330UD
integrovany intel Atom 330, DDR2, VGA, IDE+SATA2 ,5.1, LAN100, Mini-ITX, CPU Built in with an Intel® Dual-core Atom™ Processor 330 (1.6 GHz) 512K L2 cache Front Side Bus 533 MHz FSB, Chipset North Bridge: Intel® 945GC Express, Chipset South Bridge: Intel® ICH7 + 2GB RAM + 500 GB SATA HDD)
jiste je jedno - zadna nvidia na palube...

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #8 kdy: 24 Června 2011, 01:41:30 »
@Daja51
Mas nieco konkretne na mysli, Vela toho nastavovania tam neni a nic som nemenil.
nechaval som predvolene nastavenia
V XP šlo v Nview buď klonovat obrazovku nebo jí jen rozšířit ( v jednom režimu šlo video jen na jedné obrazovce a v druhém bylo vidět jen černé okno)

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Okno bez obsahu
« Odpověď #9 kdy: 03 Července 2011, 14:49:25 »
Mám tiež NVidiu a v Unity deje sa mi niečo podobné. Je to už starší stroj s integrovanou grafikou:

Ak zapnem napr. Firefox je všetko o.k. Ak na druhej ploche ale spustím napr. Writer, ten sa mi spustí ale len s čisto bielym obsahom. Naopak je to tiež podobné. Ak spustím 1. Writer je všetko o.k. ak následne spustím Firefox ten sa mi spustí s veľkým prázdnym oknom, nepomôže ani zmena veľkosti okna. Nainštaloval so driver nvidia current a noveau som hodil do blacklistu. Zaujímavé je, že ovládač nvidie je aktívny ale práve sa nepoužíva, hlási mi to aplikácia pre nainštalovanie proprietárnych ovládačov. Systém ale tvrdí niečo iné:

Kód: [Vybrat]
AcerPower-M6:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p
OpenGL vendor string:   NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 6100/PCI/SSE2
OpenGL version string:  2.1.2 NVIDIA 270.41.19

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program:        yes
GL fragment program:      yes
GL vertex buffer object:  yes
GL framebuffer object:    yes
GL version is 1.4+:       yes

Unity supported:          yes
AcerPower-M6:~$ dpkg -l |grep -i nvidia
ii  nvidia-common                           0.2.30                                     Find obsolete NVIDIA drivers
ii  nvidia-current                          270.41.19-0ubuntu1~xup~natty               NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
ii  nvidia-settings                         275.09.07-0ubuntu1~xup~natty               Tool of configuring the NVIDIA graphics driver

dzooky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
Re: Okno bez obsahu po maximalizaci
« Odpověď #10 kdy: 03 Července 2011, 17:11:54 »
Ak ma pamat neklame robilo mi to aj vtedy ak som pouzival len externy monitor.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Okno bez obsahu po maximalizaci
« Odpověď #11 kdy: 03 Července 2011, 17:22:14 »
To isté sa mi deje aj v prostredí gnome-classic s povolenými 3D efektami, usudzujem z toho, že v Unity chyba nebude. Na svedomí to bude mať asi aktuálna verzia compizu, kedže v gnome-classic bez efektov a doinštalovaným unity-2d to nerobí a 3D akcelerácia v aplikáciách zatiaľ funguje korektne.

Edit: Riešenie
Toto mi pomohlo: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1748642 (hneď ten prvý príspevok)
« Poslední změna: 04 Července 2011, 19:44:36 od Juraj »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.