Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC  (Přečteno 2238 krát)

flashrobot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« kdy: 05 Srpna 2011, 22:47:30 »
Zdar,
kedze tu su schopni hardwaristi, obratim sa na vas este s dalsim zaludnym problemom:)
Mam grafiku GF GT440 na ktorej mam pripojene dva monitory, jeden cez DP, druhy cez DVI a chcem dosiahnut to aby mi aj pocas bootovania zobrazovalo vypisy na monitore ktory mam pripojeny cez DP, resp na oboch monitoroch (teraz mi toto vsetko zobrazuje len na monitore projenom cez DVI, ten hlavny, ktory je na DP je az do nabehnutia OS neaktivny....).
V BIOSe som nic take nenasiel, su tam len nastavenia tykajuce sa integrovanej grafiky ktoru mam zakazanu. Taktiez v nastaveniach grafiky ci uz v ubuntu alebo vo win som nic take nenasiel, su tam len nastavenia platne v danom OS....
Neviem ci je nieco take vobec mozne nastavit (asi to bude zalezitost firmware v grafike), ale ak ano budem velmi vdacny:)
« Poslední změna: 05 Srpna 2011, 23:33:19 od flashrobot »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2011, 22:58:01 »
Upresnenie problému...čo je to výpis a ako si to predstavuješ? Je to vec týkajúca sa výpisu BIOSu alebo práve čo sa deje pri boote linuxu?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

flashrobot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2011, 23:25:36 »
Tak mal som na mysli vsetky spravy, ktore sa zobrazuju od zapnutia pc, cize POST atd..., ale tak celkom by mi aj stacili vypisy ktore zacinaju startom GRUBu vratane:)
« Poslední změna: 05 Srpna 2011, 23:29:59 od flashrobot »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2011, 23:59:18 »
Tak na post asi zapomeň...A na ten DP ti asi naběhne až při startu gdm...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

flashrobot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #4 kdy: 06 Srpna 2011, 02:18:54 »
Tak na post asi zapomeň...A na ten DP ti asi naběhne až při startu gdm...
Nj.., ale zas ked odpojim ten druhy monitor z DVI a necham len ten na DP tak vsetko sa pekne zobrazuje na nom. Proste keby sa dalo nejak donutit grafiku aby bralo ako predvoleny vystup DP a nie DVI celkove od startu pc alebo aspon GRUBu, nie az po nabehnuti plochy OS....
« Poslední změna: 06 Srpna 2011, 02:20:33 od flashrobot »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #5 kdy: 06 Srpna 2011, 02:39:46 »
Tak na post asi zapomeň...A na ten DP ti asi naběhne až při startu gdm...
Nj.., ale zas ked odpojim ten druhy monitor z DVI a necham len ten na DP tak vsetko sa pekne zobrazuje na nom. Proste keby sa dalo nejak donutit grafiku aby bralo ako predvoleny vystup DP a nie DVI celkove od startu pc alebo aspon GRUBu, nie az po nabehnuti plochy OS....

Mám tu stejnou grafiku, nemyslíš tím display portem náhodou HDMI výstup? Možná, že to není tak úplně elegantní řešení, ale kdyby sis koupil 2 kabely  HDMI<->DVI, mohl bys ta zařízení prohodit, jestli mi rozumíš  ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

flashrobot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #6 kdy: 06 Srpna 2011, 16:36:54 »
Mám tu stejnou grafiku, nemyslíš tím display portem náhodou HDMI výstup? Možná, že to není tak úplně elegantní řešení, ale kdyby sis koupil 2 kabely  HDMI<->DVI, mohl bys ta zařízení prohodit, jestli mi rozumíš  ;).

Nie, nemyslim HDMI, mam IPSkovy monitor, ten je pripojeny cez DP a nechcem to riesit cez redukcie, to radsej nech mi zobrazuje boot na tom starom monitore. To ma len tak napadla uvaha, ze ked to ide cez DP pri samostatne zapojenom monitore, tak by sa predsa mal dat nejak nastavit predvoelny vystup aj pri dvoch zapojenych monitoroch....

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #7 kdy: 06 Srpna 2011, 16:40:51 »
Aha, tak nic..Jde o to, že HDMI je asi první výstup, takže při zapojení více monitorů bios bootuje na něm.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

flashrobot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Zmena hlavnej obrazovky pri starte PC
« Odpověď #8 kdy: 06 Srpna 2011, 16:51:17 »
Nie, ked je zapojenych viac monitorov, tak si BIOS pri bootovani ako predvoleny vystup zvoli prave DVI a to ja nechcem, chcem DP :)
Asi to ani nepojde zmenit, je to zrejme zalezitost firmware na grafike, no aspon keby to slo zmenit v GRUBe....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.