Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jde Vám ovladač nvidia?  (Přečteno 7267 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Jde Vám ovladač nvidia?
« kdy: 24 Července 2011, 20:33:21 »
Mně ano, ale cesta k funkčnosti je to poněkud divná.
Fungoval jsem s Nouveau. Poté jsem zkusil nvidia-current a Xka naběhly, ale nvidia-settings hlásilo, že ovladač není používán. Poté jsem laboroval a zkusil ovladač z X-swatu. Změna žádná.
Když jsem to zase uklízel zpět k Nouveau, systém už do X odmítal naběhnout. Zkoušel jsem rekonfigurovat balíky, instalovat a zase odinstalovat proprietární ovladač a nic. Log hlásil pokus o načtení modulu nvidia, který už měl být ze systému odstraněn i z konfigurací.
Nakonec jsem to rozchodil s nvidia-current tak, že jsem rekonfiguroval balík pod uživatelem s právy admina. Na střídačku s rootem.
A potom to konečně po příkazu startx naběhlo. Tuhle čalamádu zdá se budu muset činit teď pokaždé, i když mi není jasné, jaký je rozdíl mezi čalamádou a standardními opravnými pokusy. Takže hodlám neresetovat :)
Dál se chystám zkusit certifikovaný novější ovladač přímo od Nvidie, který jsem již úspešně ozkoušel se starší verzí Ubuntu.

Vám to funguje jak má?
« Poslední změna: 27 Července 2011, 20:23:07 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Jde Vám ovladač nvidia-current?
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2011, 20:20:44 »
Takže jsem to vyřešil tak, že jsem začernil Nouveau a nainstaloval Nvidia ovladač verze 275.21.x.
Nerozumím tomu, proč jsou všude na tudle verzi ovladače na netu návody na X-swat, když v X-swat není.

V xorg-edgers je už řada 280.x.x. pro odvážné ;-)
« Poslední změna: 27 Července 2011, 20:22:35 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.