Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)  (Přečteno 1221 krát)

nerval2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« kdy: 31 Července 2011, 20:32:37 »
Pěkný večer. Může někdo poradit začátečníkovi?
Našel jsem hezký prográmek na konverzi videa do telefonů Arista Transcoder. Chtěl bych v tomto programu konvertovat do videokodeku MPEG-4 a audio MPEG-4 AAC. Ale když to tak nastavím, systém mi napíše, že je potřeba vyhledat vhodné zásuvné moduly. Když se o to pokusím, napíše "Nebyly nalezeny žádné balíky s požadovanými zásuvnými moduly. Požadované zásuvné moduly jsou: Prvek systému GStreamer mpeg4". Nějaké kodeky nainstalované mám (ty, co jsou v návodu Průvodce po instalaci Ubuntu 11.04 a Gstreamer odsud http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9%20form%C3%A1ty), přehrávat mi tato videa normálně jdou, ale konvertovat nikoli. Co musím nainstalovat, aby toto šlo?

Dříve (na Ubuntu 8.04) jsem používal příkaz: ffmpeg -i "VSTUP.avi" -vcodec mpeg4 -b 512k -s 640x360 -acodec mpeg4aac -ab 128k -ac 2 -threads 8 -r 21 "VYSTUP.MP4"
To mi nyní na Ubuntu 11.04 také nefunguje. Terminál mi vyhodí, že je neznámý kodek mpeg4aac.


Poradí mi prosím někdo, co a jak musím doinstalovat, aby toto fungovalo? Nejlépe ten Arista Transcoder..

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2011, 20:41:55 »
Podle toho, co jsem našel, tak "mpeg4aac" už několik let ve ffmpeg není. Místo něj se má použít "libfaac" (k čemuž bude možná třeba doinstalovat balík "libfaac0").

nerval2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2011, 20:46:44 »
Děkuji za odpověď, ale tento balík již nainstalovaný mám. V čem by tedy mohl být problém?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2011, 21:28:39 »
No v tomhle: "-acodec mpeg4aac" -- mpeg4aac už není, má se použít "-acodec libfaac".

Btw. pomocí "ffmpeg -codecs | grep -i aac" se dá snadno zjistit, jaké kodeky pro aac jsou k dispozici.
« Poslední změna: 31 Července 2011, 21:30:17 od Vojtěch Trefný »

nerval2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2011, 21:58:35 »
No v tomhle: "-acodec mpeg4aac" -- mpeg4aac už není, má se použít "-acodec libfaac".
To mi nakonec také došlo :-), ale terminál mi kupodivu napíše "Unknown encoder 'libfaac'".

Btw. pomocí "ffmpeg -codecs | grep -i aac" se dá snadno zjistit, jaké kodeky pro aac jsou k dispozici.
Tento příkaz mi vyhodí toto celé.
Kód: [Vybrat]
FFmpeg version 0.6.2-4:0.6.2-1ubuntu1, Copyright (c) 2000-2010 the Libav developers
  built on Mar 22 2011 15:35:22 with gcc 4.5.2
  configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --enable-shared --disable-static
  WARNING: library configuration mismatch
  libavutil   configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavcodec  configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavformat configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavdevice configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavfilter configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libswscale  configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libpostproc configuration: --extra-version=4:0.6.2-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavutil     50.15. 1 / 50.15. 1
  libavcodec    52.72. 2 / 52.72. 2
  libavformat   52.64. 2 / 52.64. 2
  libavdevice   52. 2. 0 / 52. 2. 0
  libavfilter    1.19. 0 /  1.19. 0
  libswscale     0.11. 0 /  0.11. 0
  libpostproc   51. 2. 0 / 51. 2. 0
 DEA    aac             Advanced Audio Coding

Problém je v tom, že já potřebuji opravdu mpeg4aac, protože jiný mi telefon asi nepřehraje (Nokia 5530).
Vlastně mi stačí zprovoznit jakoukoli přijatelnou konverzi pro Nokii 5530


Rover623

Re: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2011, 22:01:59 »
Co zkusit program Handbrake, ale budeš si muset přidat repozitář nebo si ho stáhnout. Předpokládám, že repozitář Medibuntu máš

nerval2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Konverze videa (např. pomocí Arista Transcoder)
« Odpověď #6 kdy: 31 Července 2011, 22:37:48 »
Děkuji, zdá se, že je použitelný. Ještě jsem našel Mobile Media Converter, který se mi líbí víc (je jednodušší, ale požadované akce zvládá a to elegantněji).
Stejně si myslím, že nejlepší je Arista Transcoder, ale nedokážu jej na svém počítači zprovoznit...

A omlouvám se za nevhodné umístění - přehlédnul jsem sekci Foto, video, zvuk...
« Poslední změna: 31 Července 2011, 23:15:11 od nerval2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.