Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenažrané bezdrátové myši  (Přečteno 2949 krát)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Nenažrané bezdrátové myši
« kdy: 18 Prosince 2011, 00:08:01 »
Dobrý večer,

některé bezdrátové myši vyžadují baterky 1x až 2x za týden nové baterky. Jiné myši vydrží s baterkami déle než rok. Jak se orientovat při nákupu nové myši ?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2011, 09:21:03 »
Kup si rádiovku zavedené značky(např. Logitech)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2011, 09:41:57 »
Používám Logitech M705, kde píší o 3 letech výdrže, no a já ji používám denně už od srpna 2010 (16 měsíců) s bateriemi Duracell a ani se nenamáhám s jejím vypínáním  ;)

Myška se musí činit, ne jen sem tam klik, sem tam move, protože denně maká v mojí oblíbené hře Assault Cube   ;D

Navíc šlo nastavit tlačítka k obrazu svému :)
« Poslední změna: 19 Prosince 2011, 09:13:14 od Stue »
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2011, 09:49:24 »
Ako pise Rovano tak lepsie znacky. Tak isto maju laserove nizssiu spotrebu ako LED. Dalej sa pri popise mysi udava ake setriace funkcie podporuje(uspavanie niektorych casti pri nepouzivani) a v neposlednom rade zalezi aj od toho aku bateriu tam das. Napriklad v mojej bola pri kupe bateria ktora vydrzala 3 mesiace. Po vymene za klasicku sa vydrz znizila na 2 tyzdne. Odvtedy pouzivam nabijacie s vydrzou asi 6 mesiacov(2000mA).

A len tak pre zaujimavost. Po dvoch rokoch pouzivania sa mi aktivovalo kurvitko ktore zacalo blokovat fungovanie mysi a dala sa rozchodit iba vybratim baterie a znovu vlozenim. Tak som tam pri tej prilezitosti dal vypinac a bateria vydrzi este dlhsie. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2011, 13:47:43 »
Pak jsou jeste dulezity baterky. Nabijeci baterky se vybiji i pri necinnosti. Pouzivam Eneloop, kde je efekt samovybijeni mensi, a je to fakt znat.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2011, 21:47:38 »
Já vybral Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000. Nabíjecí baterky tam mám AAA 800 mAh. Myš raději vypínám. Baterie při cca 2,5 hodinovém provozu denně vydrží nabyité tak 2-3 měsíce.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2011, 09:15:45 »
Pak jsou jeste dulezity baterky. Nabijeci baterky se vybiji i pri necinnosti. Pouzivam Eneloop, kde je efekt samovybijeni mensi, a je to fakt znat.
NO hlavně nabíjecí baterky mají voltáž 1,2V , naproti tomu nenabíjecí baterie mají tradičně 1,5V. Je známo, že vybíjením baterie klesá mírně i napětí a pokud klesne napětí pod úroveň kdy jsou logické obvody funkční, tak se stává baterie pro logické obvody nepoužitelná. A tím, že 1,2V je míň jak 1,5V tak je jasné, že se "vybijí" rychleji.

Pokud se mýlím, tak se nebráním kritice nebo opravě.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Nenažrané bezdrátové myši
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2011, 00:22:53 »
Pak jsou jeste dulezity baterky. Nabijeci baterky se vybiji i pri necinnosti. Pouzivam Eneloop, kde je efekt samovybijeni mensi, a je to fakt znat.
NO hlavně nabíjecí baterky mají voltáž 1,2V , naproti tomu nenabíjecí baterie mají tradičně 1,5V. Je známo, že vybíjením baterie klesá mírně i napětí a pokud klesne napětí pod úroveň kdy jsou logické obvody funkční, tak se stává baterie pro logické obvody nepoužitelná. A tím, že 1,2V je míň jak 1,5V tak je jasné, že se "vybijí" rychleji.

Pokud se mýlím, tak se nebráním kritice nebo opravě.


Téma baterek je asi nekonečné pokud mám zkušenosti z foťáku tak jsou akumulátory lepší,protože mají menší vnitřní odpor a nedochází k výpadku z důvodu krátkodobého poklesu napětí. U myší to asi toto nehrozí. Věc jsem vyřešil zakoupením myši logitech s nápisem 12 month batery life. Samozřejmě tomu nevěřím na 100 % , ale nejsou to ťongové, takže věřím, že baterie vydrží 3 měsíce

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.