Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]  (Přečteno 2644 krát)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« kdy: 02 Ledna 2007, 14:58:24 »
Čerstvě jsem si nainstaloval EE a všechno krásně fungovalo. Nadšeně jsem se pustil podle návodů do zprovoznění wifi Broadcom a u toho jsem si rozhasil /etc/sudoers. Přestalo mi fungovat sudo a nějak si nevím rady. Tady na fóru jsem našel, že to jde opravit pomocí live cd, ale na to sem malej pán. Možná nějakej step by step návod - to bych snad zvlád. Takže budu vděčnej za každou radu :-)

hazí mi to pořád "error on line 22" ale nevim jak sudoers zeditovat, když to není ani textový soubor. Jo, ještě, používám KDE.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2007, 15:06:26 »
sudoers je textovej soubor. A mas nejakou syntaktickou chybu na radku 22.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2007, 15:09:14 »
A editovat ho můžeš, když v grubu zvolíš "Recovery mode" pak dáš jen nano /etc/sudoers a tu chybu opravíš.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2007, 15:11:21 »
tak ta chyba me napadla taky. jenze kdyz dam na sudoers "edit as root", tak se otevre Kate a prazdny. v tom je prave ta potiz. kdyby se mi povedlo to nejak otevrit, tak bych uz hledal chybu, ale takhle nevim co s tim. v seznamu mam sudoers se zameckem a nemam prava vubec na nic. (open, copy...)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2007, 15:11:56 »
oki, zkusim

Martin - ViPEr*CZ*

sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2007, 15:26:11 »
když v grubu zvolíš "Recovery mode" tak se vlastně dostaneš do roota bez hesla co??? Tak mě tak napadá že to je docela blbý....bezpečnost je ta tam... nebo se to dá nějak vyřešit?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 02 Ledna 2007, 15:32:09 »
jsem prihlasenej jako root, odmazal sem (doufam) ten spatnej radek, ale ted nevim, jak to mam ulozit. jakej je prosim vas prikaz/Zkratka pro ulozeni souboru (nejak ctrl + s) a pak staci dat jenom sudo halt, nebo tak nejak co? s prikazovou radkou se teprve zacinam kamaradit :-)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 02 Ledna 2007, 15:48:57 »
tak vsem dekuju za pomoc. ulozeno, restartovano a sudo uz funguje :-) pridaval sem tam radky kvuli acer tlacitkum na wifi a jak vidmo, tak to nebylo to prave orechove...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 02 Ledna 2007, 15:51:45 »
Ukládáš pomocí "Ctrl + o".

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 02 Ledna 2007, 15:59:29 »
nastesti sem vyvolal napovedu (taky me to mohlo trknout hned) tam sem si to vsechno precetl. diq

Newkiller

  • Host
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 02 Ledna 2007, 19:05:47 »
Citace: ViPEr*CZ*
když v grubu zvolíš "Recovery mode" tak se vlastně dostaneš do roota bez hesla co??? Tak mě tak napadá že to je docela blbý....bezpečnost je ta tam... nebo se to dá nějak vyřešit?
mno,pokud si přes sudo passwd root nastavíš heslo roota tak to po tobě bude vyžadovat heslo ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
sudoers - nefunguje sudo [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 02 Ledna 2007, 19:12:06 »
Citace: ViPEr*CZ*
když v grubu zvolíš "Recovery mode" tak se vlastně dostaneš do roota bez hesla co??? Tak mě tak napadá že to je docela blbý....bezpečnost je ta tam... nebo se to dá nějak vyřešit?
To už se tu řešilo minimálně dvakrát, hledej v Obecné diskusi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.