Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kopete nastavení klávesových zkratek [vyřešeno]  (Přečteno 1641 krát)

3.14.TR

kopete nastavení klávesových zkratek [vyřešeno]
« kdy: 15 Srpna 2011, 07:39:55 »
zdarvim,
rád bych nastavil klávesovou zkratku pro kopete, konkrétně "Aktivovat následující kartu" která je nativně pod zkratkou ctrl+. (přepíná to jednotlivé karty rozhovorů)

mnohem pohodlnější  by bylo mít to jako např v prohlížečích ctrl+tab, ale nevidim nikde v nastavení tuto zkratku editovat. Nedá se to najít někde v konfiguráku a pokud ano tak kde?
díky moc
« Poslední změna: 19 Srpna 2011, 09:33:55 od Pavel Půlpán »
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2011, 20:32:02 »
Otevři okno rozhovoru a klikni v něm na: Nastavení → Nastavit klávesové zkratky... → Aktivovat následující kartu → Vyber buď "zkratka" nebo "alternativní" → Vyber vlastní ;)
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

3.14.TR

Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2011, 21:30:44 »
Otevři okno rozhovoru a klikni v něm na: Nastavení → Nastavit klávesové zkratky... → Aktivovat následující kartu → Vyber buď "zkratka" nebo "alternativní" → Vyber vlastní ;)
jasný no, ale problém je v tom že tam taková možnost není, jde mi tam nastavit leccos, ale zrovna tohle tam není :-/

Zapoměl jsem dodat, že mám Ubuntu 11.04, jestli to pomůže
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2011, 10:52:55 »
Otevři soubor "~/.kde/share/apps/kopete/kopetechatwindow.rc" a místo
Kód: [Vybrat]
<ActionProperties/>vlož
Kód: [Vybrat]
<ActionProperties>
  <Action shortcut="Ctrl+.; Ctrl+Tab" name="tabs_right"/>
 </ActionProperties>

Nevím jestli je to problém ve verzi. Já mám verzi 4:4.6.5-2 a ty máš asi 4:4.6.2-0ubuntu3.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

3.14.TR

Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2011, 14:14:19 »
Otevři soubor "~/.kde/share/apps/kopete/kopetechatwindow.rc" a místo
Kód: [Vybrat]
<ActionProperties/>vlož
Kód: [Vybrat]
<ActionProperties>
  <Action shortcut="Ctrl+.; Ctrl+Tab" name="tabs_right"/>
 </ActionProperties>

Nevím jestli je to problém ve verzi. Já mám verzi 4:4.6.5-2 a ty máš asi 4:4.6.2-0ubuntu3.
tenhle soubor tam ale nemám :-(
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2011, 14:29:10 »
a máš složku "~/.kde/share/apps/kopete/"? Jestli ano, tak by při úpravě nějaké klávesové zkratky měl ten soubor vytvořit. Jestli ne, tak uprav nějakou klávesové zkratku a dej hledat fulltextově v domovském adresáři "shortcut=".
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

3.14.TR

Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2011, 16:33:01 »
a máš složku "~/.kde/share/apps/kopete/"? Jestli ano, tak by při úpravě nějaké klávesové zkratky měl ten soubor vytvořit. Jestli ne, tak uprav nějakou klávesové zkratku a dej hledat fulltextově v domovském adresáři "shortcut=".
složka tam je, soubor ne.
Zkratku jsem změnil, ale soubor se nevytvořil.
Chtěl bych to prohledat tim fulltextem, ale nevim jaký je an to nástroj... nautilus na mě kašle.. je na to něco speciálního, nebo přímo z řádky...?
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #7 kdy: 18 Srpna 2011, 20:23:12 »
Zapomněl jsem napsat, že to kopete musíš asi zavřít. Když se nevytvoří tak zkus ten soubor vytvořit a napsat do něj:
Kód: [Vybrat]
<!DOCTYPE kpartgui>
<kpartgui version="45" name="kopetechatwindow">
 <ActionProperties>
  <Action shortcut="Ctrl+.; Ctrl+Tab" name="tabs_right"/>
 </ActionProperties>
</kpartgui>

Nebo

Vyhledej:
Myslím že: Místa → Hledat soubory → vybrat další možnosti → do kolonky obsahuje text napiš: shortcut=

EDIT: Nebo zkus vyhledat: kopetechatwindow.rc
« Poslední změna: 18 Srpna 2011, 21:32:25 od erumoico »
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

3.14.TR

Re: kopete nastavení klávesových zkratek
« Odpověď #8 kdy: 19 Srpna 2011, 00:48:46 »
Zapomněl jsem napsat, že to kopete musíš asi zavřít. Když se nevytvoří tak zkus ten soubor vytvořit a napsat do něj:
Kód: [Vybrat]
<!DOCTYPE kpartgui>
<kpartgui version="45" name="kopetechatwindow">
 <ActionProperties>
  <Action shortcut="Ctrl+.; Ctrl+Tab" name="tabs_right"/>
 </ActionProperties>
</kpartgui>

Nebo

Vyhledej:
Myslím že: Místa → Hledat soubory → vybrat další možnosti → do kolonky obsahuje text napiš: shortcut=

EDIT: Nebo zkus vyhledat: kopetechatwindow.rc

vytvoření souboru zabralo, díky moc ;)
CPU Intel Core i5 2500 (4 jádra po 3.3GHz); RAM Kingston HyperX (2x2GB, DDR3); VGA nV GIGABYTE GTS450

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.