Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s instalaci na novem hw - i5  (Přečteno 4723 krát)

matej1232

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Problem s instalaci na novem hw - i5
« kdy: 12 Srpna 2011, 20:24:50 »
Zdravím,
pokusím se byt s mym dotazem strucny...
Koupena distribuce ubuntu 10.10 se bez problemu rozbehla na mem starem compu...Da se rict, ze jsem se do Ubuntu "zamiloval". Ted mam novy comp s i5, ale pri pokusu instalace i s jakoukoliv jinou distribuci (stahnul jsem si jich vic jeste do stareho compu pro prehled, protoze jsem novacek) me cast instalace nabehne a pak se objevi hlaska:
Busy Box v1.15.3. (Ubuntu 1:1.15.3-1 ubuntu 5) built-in shell (ash). Enter ´help´for a list of built-in commands.
(initramfs) Unable to find a medium containing a live file system


Mam nainstalovane winxp prof (potrebuju je k starsi profi zvukove karte - jine drivery uz neexistuji).
Tesil jsem se, ze v novem compu budu pouzivat ubuntu, popr. ubuntu studio.

Predem dekuji moc za radu. Upozornuju, ze jsem opravdu linuxu neznaly a elev...

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2011, 09:01:16 »
rovnaká hláška vybehne aj mne pri zmenení Bootovacích parametrov a mam procesor i3....ŽEBY BOL TAM PROBLÉM ZAKOPANY ???

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #2 kdy: 13 Srpna 2011, 09:56:55 »
S Core iX na vás čeká trochu jiný problém, než tohle http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,50203.0.html, pročtěte si fórum  ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2011, 10:05:14 »
Zdravím,
pokusím se byt s mym dotazem strucny...
Koupena distribuce ubuntu 10.10 se bez problemu rozbehla na mem starem compu...Da se rict, ze jsem se do Ubuntu "zamiloval". Ted mam novy comp s i5, ale pri pokusu instalace i s jakoukoliv jinou distribuci (stahnul jsem si jich vic jeste do stareho compu pro prehled, protoze jsem novacek) me cast instalace nabehne a pak se objevi hlaska:
Busy Box v1.15.3. (Ubuntu 1:1.15.3-1 ubuntu 5) built-in shell (ash). Enter ´help´for a list of built-in commands.
(initramfs) Unable to find a medium containing a live file system


Mam nainstalovane winxp prof (potrebuju je k starsi profi zvukove karte - jine drivery uz neexistuji).
Tesil jsem se, ze v novem compu budu pouzivat ubuntu, popr. ubuntu studio.

Predem dekuji moc za radu. Upozornuju, ze jsem opravdu linuxu neznaly a elev...
Musíš se prostě učit a snažit, to že jsi linuxu neznalý a elév není přednost ale nedostatek. :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2011, 10:20:22 »
Ja by som povedal, že problémy sú nie ani tak v iX ale v rade Sandy Bridge. Máš tam dedikovanú grafiku?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

matej1232

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2011, 11:54:06 »
Ani jsem moc necekal, ze se nekdo ozve, takze dekuju.....
Na ten odkaz z fora jsem se podival, zkusil jsem instalaci z liveusb, ale hlaska byla stejna.

Chtel bych popr. zkusit, podle te posledni poznamky toho odkazu, instalaci pomoci wubi pres xp-ka, ale nejak jsem se po "prolejzani" radami nedozvedel, jestli by po instalaci (pokud by se povedla) bootovalo ubuntu, nebo by to skutecne byla "aplikace" xp-cek. Pokud by to byla jen aplikace, tak by to asi ztratilo vyznam...nebo se pletu?

A na ten posledni dotaz od jAster_BA.. Mam tam grafickou kartu radeon hd5670. Jinak MB HA65M-UD3H-B3.

Jinak kdybyste linuxaci chteli poradit s hudebnim softwerem, mooooc rad vam poradim, anzto se kolem nej motam drahnou dobu...

Zatim moc dekuju za nakopavani :)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2011, 16:00:56 »
Ja by som povedal, že problémy sú nie ani tak v iX ale v rade Sandy Bridge. Máš tam dedikovanú grafiku?
Všechny Core iX mají integrovanou grafiku, ne jen Sandy, což je kámen úrazu...A právě na Sandy je "nějak" opatchovaná Fedora, ostatní jádra mají smůlu..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2011, 16:03:56 »
Ani jsem moc necekal, ze se nekdo ozve, takze dekuju.....
Na ten odkaz z fora jsem se podival, zkusil jsem instalaci z liveusb, ale hlaska byla stejna.

Chtel bych popr. zkusit, podle te posledni poznamky toho odkazu, instalaci pomoci wubi pres xp-ka, ale nejak jsem se po "prolejzani" radami nedozvedel, jestli by po instalaci (pokud by se povedla) bootovalo ubuntu, nebo by to skutecne byla "aplikace" xp-cek. Pokud by to byla jen aplikace, tak by to asi ztratilo vyznam...nebo se pletu?

A na ten posledni dotaz od jAster_BA.. Mam tam grafickou kartu radeon hd5670. Jinak MB HA65M-UD3H-B3.

Jinak kdybyste linuxaci chteli poradit s hudebnim softwerem, mooooc rad vam poradim, anzto se kolem nej motam drahnou dobu...

Zatim moc dekuju za nakopavani :)


To se určitě do budoucna hodí ;).

Jinak přes wubi to bude jako aplikace, ale možná by to pro tebe bylo dozačátku vhodnější, že by sis ozkoušel jak to na tvém hw bude chodit.

http://wiki.ubuntu.cz/Wubi
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jmp

  • Host
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #8 kdy: 13 Srpna 2011, 19:13:13 »
pozor na to - ne vsechny core-i5 procesory maji integovanou grafiku
osobne mam napriklad core-i5 _bez_ integrovane grafiky
http://ark.intel.com/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-(8M-Cache-2_66-GHz)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2011, 20:02:11 »
pozor na to - ne vsechny core-i5 procesory maji integovanou grafiku
osobne mam napriklad core-i5 _bez_ integrovane grafiky
http://ark.intel.com/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-(8M-Cache-2_66-GHz)
Aha, tak to je opravdu morné...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #10 kdy: 13 Srpna 2011, 20:10:37 »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #11 kdy: 13 Srpna 2011, 21:32:23 »
Občas se mi dostane pod ruku nový i5 SB a ze zvědavosti jsem si tam šoupnul disk ze svého notebooku a šlapalo to v pohodě akorát při spuštění 3D hry problikává display. Pokud to nejde nainstalovat tak je tu možnost vyndat pevný disk a nainstalovat ubuntu 11.04 na starším stroji a udělat všechny aktualizace a poté disk strčit zpět do compu s i5.
Pokud se rozhodnete toto podstoupit tak dejte pozor na aby v compu při instalaci nebyl připojen žádný jiný pevný disk a pokud na disku máte windows tak v žádném případě se nepokoušejte ho spustit!!! Windows nesnese změnu počítače!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2011, 23:50:21 »

Jinak přes wubi to bude jako aplikace, ale možná by to pro tebe bylo dozačátku vhodnější, že by sis ozkoušel jak to na tvém hw bude chodit.

http://wiki.ubuntu.cz/Wubi

cez WUBI to nebude chodit, teda aspon mne po nainstalovani ovladacov na graficku vyhodi UNITY a nabehne klasicke GNOME, co by sice problem nebol, ale vybehavaju mi stale divne hlasky a dostat sa tam je otazka spravneho nacasovania vlozenia CD (aj ked by som ho vkladat nemal :D)


P.S.  osobne som skusal mandrivu nic, ani len LIVE CD sa nerozbehne, takze na tom asi daco bude ze ostatne distra tam tiez nepojdu,ale pri 10.04 ubuntu, LIVE CD nabehne, a predpokladam ze by  nabehla aj instalacia, ale to vyskusam az zitra :)

caron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2011, 13:27:20 »
Mám rovnakú skúsenosť so SB i5-2500 3,3GHz. Nepodarilo sa spustiť "žiadne" live cd. Najskôr to začalo normálne nabiehať a skončilo chybovou hláškou, ktorej presné znenie si už nepamätám, ale busybox v tom hlásení bol. Tá rada o nainštalovaní systému v inom pc je možno dobrá, ale tak trochu nepraktická. Najhoršie je, že som to robil na kamarátovom pc a zrejme mojou nevedomosťou som skončil neslávne. Podarilo sa to niekomu vyriešiť?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #14 kdy: 17 Srpna 2011, 13:59:21 »
Mám rovnakú skúsenosť so SB i5-2500 3,3GHz. Nepodarilo sa spustiť "žiadne" live cd. Najskôr to začalo normálne nabiehať a skončilo chybovou hláškou, ktorej presné znenie si už nepamätám, ale busybox v tom hlásení bol. Tá rada o nainštalovaní systému v inom pc je možno dobrá, ale tak trochu nepraktická. Najhoršie je, že som to robil na kamarátovom pc a zrejme mojou nevedomosťou som skončil neslávne. Podarilo sa to niekomu vyriešiť?
Ani Fedora?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

caron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #15 kdy: 17 Srpna 2011, 14:49:28 »
Skúšal som Mint10a11,mandrivu a gparted. O tom, že by mohla ísť fedora15 som sa dozvedel neskôr. Príležitostne vyskúšam. Vďaka

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #16 kdy: 17 Srpna 2011, 14:51:24 »
Nebo je tu ještě jedna možnost a tou je Alfa 11.10 která není dokonalá ale vydržet by se to s ní dva měsíce dalo.
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/
Jinak zde už tato možnost "pomohla" http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,57900.msg413966.html#msg413966
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

matej1232

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #17 kdy: 27 Srpna 2011, 13:48:50 »
Tak se mi to povedlo... Koupil jsem si novy disk, na ten jsem naklonoval XP. Na stary disk se mi nakonec podarilo bez problemu nainstalovat ubuntustudio 11.04...Bohuzel nesla ani jedna live distribuce ostatni (ani alfa ubuntu 11.10). Fedora se rozbehla bez problemu take...Takze dekuji za rady, pomohly mne k dosazeni cile :-)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Problem s instalaci na novem hw - i5
« Odpověď #18 kdy: 27 Srpna 2011, 13:59:13 »
Takže Ubuntu studio 11.04 šlo na sandy bridge bez problémů nainstalovat? To je dobrá zpráva.
Asi to bude tím že Ubuntu Studio vždy vychází se zpožděním oproti klasickému vydání, tak už tam ty ovladače respektive nový kernel byl.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.