Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Live CD sa spusti do ciernej obrazovky  (Přečteno 1800 krát)

Starke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« kdy: 10 Ledna 2007, 13:24:08 »
Zdravicko ludkovia,
  vcera som stiahol Live CD 6.10. V poriadku prebehol test CD aj pamate. Po zapnuti nabehne bootovacia obrazovka aj so vsetkymi volbami. Ked ale spustim 'Start or install Ubuntu' (alebo aj v Safe graphics mode), nabehne sice progress bar, no ked tento skonci, obrazovka sa vypne a ostane cierna (monitor nema signal). System na pozadi ale dalej startuje, lebo z reprakov pocut  zvuk na uvitanie, no obrazovka ostava vypnuta aj  po ukludneni CD.

  Skusal som menit cez bootovacie menu VGA  - akurat to hadzalo progress bar hocikde po obrazovke v zavislosti od zvoleneho rozlysenia, aj rucne nastavit parameter VGA = 775.

Na starsom kompe mi to nabehlo v pohode.

  Skuste poradit, diky

PC: grafika ATI X1900XT, LCD Samsung 205BW (sirokouhly), CPU Intel Core 2 Duo a 2GB RAM

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2007, 14:03:31 »
Jde stiskem CTRL+ATL+F1 zobrazit textovou konzoli?

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2007, 18:29:13 »
Já osobně ( bez googlení) bych viděl asi problém v grafické kartě...
čím novější Ati, tím větší pravděpodobnost že se ještě nepodařilo jí nějak zprovoznit (Neboť Ati-AMD nezveřejňují specifikace)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2007, 21:00:34 »
bohuzel je to opravdu na 99% problem graficke karty, a to ubuntu cd je docela posrany, protoze safe graphics mode by to mel resit a neresi. mam ati radeon 9800pro a mam stejnej problem. pokud ale (mirnym hackem) spustim to livecd, tak nainstalovane ubuntu uz jede ok. asi nejjednoduseji bych doporucil misto desktop cd pouzit alternate cd, tam je instalace v textovem rezimu. pripadne bych mohl doplnit navod jak zprovoznit grafickou instalaci, ale musel bych to nejdriv vyzkouset, uz si to nepamatuju.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Starke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2007, 06:26:02 »
JJ, aj mna ako prve napadla grafika. Skusim stiahnut to alternate CD - no nebude mat aj to problem s grafikou po nainstalovani? Preto by sa mozno hodilo keby si si spomenul na ten "mirny hack"

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« Odpověď #5 kdy: 11 Ledna 2007, 08:27:50 »
Citace: Starke
...by sa mozno hodilo keby si si spomenul na ten "mirny hack"
Snazil jsem se k tomu dostat, proto ten muj dotaz na dostupnost textove konzole. Bohuzel jsem se dosud nedockal odpovedi.

Mel jsem totiz stejny problem s ATI X850XT. V textove konzoli otevrete soubor /etc/X11/xorg.conf, upravte nastaveni rozliseni na hodnotu, kterou vas monitor spolehlive zvladne (obecne 800x600 nebo 1024x768), a zmente ovladac graficke karty z "ati" na "radeon" nebo na "vesa". Restartujte Xorg prikazem sudo /etc/init.d/gdm restart.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Live CD sa spusti do ciernej obrazovky
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2007, 11:27:01 »
Citace: lukas.svoboda
Mel jsem totiz stejny problem s ATI X850XT. V textove konzoli otevrete soubor /etc/X11/xorg.conf, upravte nastaveni rozliseni na hodnotu, kterou vas monitor spolehlive zvladne (obecne 800x600 nebo 1024x768), a zmente ovladac graficke karty z "ati" na "radeon" nebo na "vesa". Restartujte Xorg prikazem sudo /etc/init.d/gdm restart.
To predpoklada, ze se muze prepnout do konzole. U me to nejde, cely to spadne. Pomohlo ale nabootovat cd s parametrem "single" (F6 v uvodnim menu), najelo to primo do konzole. Pak ovladac urcite "vesa", a "sudo /etc/init.d/gdm start", nebo "startx", nevim. to je to co si zpominam, ted to nemuzu vyzkouset.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.