Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux ve škole a děti  (Přečteno 1548 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Linux ve škole a děti
« kdy: 23 Září 2011, 11:42:18 »
Krásná debata.
 
Naštěstí moji firmu i rodinu Visty, W7 a teď i W8 spolehlivě míjejí a nedovedu si představit, co by musel udělat Mac a Ubuntu, abychom se vrátili do MS stáje.
Dceři hrozíme, že když bude blbé vysvědčení, nedostane Mac, ale jen NB s Windows... Bojí se a lépe se učí... Samozřejmě kecáme. To bychom jí neudělali ani kdyby propadla.

 ;)
« Poslední změna: 23 Září 2011, 18:34:40 od Tadeáš Pařík »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2011, 11:44:51 »
Člověk nemůže být zase ten "ortodoxní evangelizátor"  :) Chce to v tom najít nějakou rozumnou hladinu a používat od všeho něco... Nemá cenu, hlavně dětem, zavírat "někam" dveře...

Osobně si myslím, že jim to neprojde, dřív nebo později to někdo napadne u soudu a bude klid...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2011, 11:50:40 »
Nemá cenu, hlavně dětem, zavírat "někam" dveře...

Nezavírám nikomu dveře, může mít, co chce, ale Maca za 24000 já koupím jen za vyznamenání. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2011, 12:34:00 »
Chce to v tom najít nějakou rozumnou hladinu a používat od všeho něco...

Osobně nevidím jediný důvod, proč používat něco, co nepotřebuji, co se mi nelíbí a co ani nechci.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2011, 12:39:02 »
Chce to v tom najít nějakou rozumnou hladinu a používat od všeho něco...

Osobně nevidím jediný důvod, proč používat něco, co nepotřebuji, co se mi nelíbí a co ani nechci.

O tom žádná... tady to bylo spíš myšleno na ty děti... V Průhonicích jsme na to měli zajímavou debatu, kdy jeden ze zúčastněných doma používal jen Linux a tudíž to tak bylo i u jeho rodiny/dětí... zajímavé postřehy byly pak např. ze školy apod.

Btw, sám mám doma jenom Linux, WIN7 se drží jenom na služebním notebooku, kde bohužel nemám na výběr.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2011, 12:50:06 »
Chce to v tom najít nějakou rozumnou hladinu a používat od všeho něco...

Osobně nevidím jediný důvod, proč používat něco, co nepotřebuji, co se mi nelíbí a co ani nechci.

O tom žádná... tady to bylo spíš myšleno na ty děti... V Průhonicích jsme na to měli zajímavou debatu, kdy jeden ze zúčastněných doma používal jen Linux a tudíž to tak bylo i u jeho rodiny/dětí... zajímavé postřehy byly pak např. ze školy apod.

Btw, sám mám doma jenom Linux, WIN7 se drží jenom na služebním notebooku, kde bohužel nemám na výběr.
Ano ten zúčastněný jsem byl já :). Můj syn má právě 9 let a od malička nic jiného než linux neviděl a ve škole kde se naopak setkávají s Windows je nejzaostalejší ze všech dětí a to si na Ubuntu doma dělá všechno co potřebuje sám.
Mé další kroky budou že dostane počítač s windows aby nebyl mezi ostatními za blbce.

Jinak k původnímu tématu na Živě.cz vyšel zajímavý informativní článek. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2011, 13:04:04 »
Chce to v tom najít nějakou rozumnou hladinu a používat od všeho něco...

Osobně nevidím jediný důvod, proč používat něco, co nepotřebuji, co se mi nelíbí a co ani nechci.

O tom žádná... tady to bylo spíš myšleno na ty děti... V Průhonicích jsme na to měli zajímavou debatu, kdy jeden ze zúčastněných doma používal jen Linux a tudíž to tak bylo i u jeho rodiny/dětí... zajímavé postřehy byly pak např. ze školy apod.

Btw, sám mám doma jenom Linux, WIN7 se drží jenom na služebním notebooku, kde bohužel nemám na výběr.
Ano ten zúčastněný jsem byl já :). Můj syn má právě 9 let a od malička nic jiného než linux neviděl a ve škole kde se naopak setkávají s Windows je nejzaostalejší ze všech dětí a to si na Ubuntu doma dělá všechno co potřebuje sám.
Mé další kroky budou že dostane počítač s windows aby nebyl mezi ostatními za blbce.

Jinak k původnímu tématu na Živě.cz vyšel zajímavý informativní článek. ;)

Chtěl bych vidět ostatní děti v unixové učebně...

A soucítím s ním, i blbé nastavení IP adresy nebo rekurzivního ACL mi zabere ve win7 hodinu nervů...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2011, 13:28:50 »
Chtěl bych vidět ostatní děti v unixové učebně...

A jsou dnes na školách unixové učebny?
Co se dětí týče, budu se snažit aby můj kluk uměl s MS i Linuxem (na MAC asi neušetřim :) ), ale obávám se že na školách asi v 99% možnost výběru nebude.....
« Poslední změna: 23 Září 2011, 13:30:34 od clovicek11 »
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2011, 13:39:58 »
Chtěl bych vidět ostatní děti v unixové učebně...

A jsou dnes na školách unixové učebny?
Co se dětí týče, budu se snažit aby můj kluk uměl s MS i Linuxem (na MAC asi neušetřim :) ), ale obávám se že na školách asi v 99% možnost výběru nebude.....

Tak školy s unixem určitě jsou, i když mohlo by to samozřejmě být lepší, nějaké články jsou na Linuxexpressu. Touto činností se zabývá i Liberix.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2011, 14:21:57 »
Ano ten zúčastněný jsem byl já :). Můj syn má právě 9 let a od malička nic jiného než linux neviděl a ve škole kde se naopak setkávají s Windows je nejzaostalejší ze všech dětí a to si na Ubuntu doma dělá všechno co potřebuje sám.
Mé další kroky budou že dostane počítač s windows aby nebyl mezi ostatními za blbce.

Což ovšem nevypovídá vůbec nic o úrovni linuxu či widlí. Zato o úrovni školství a společnosti vůbec to vypovídá mnohé... :-)
« Poslední změna: 23 Září 2011, 14:39:14 od mka »

BSG - Sharon

  • Host
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2011, 14:37:16 »
Pěkné odpoledne. Moje bývalá stření škola přešla už dávno na Mandrivu. Na tomto žebříčku používání Linuxu http://i.iinfo.cz/images/521/20-linuxovych-zemi.png není Brazílie vůbec zobrazena. Přitom skoro každá škola přemýšlí o Linuxu ,aby ušetřila .  Podle mého odhadu je to cca 35 % Linux a Unix a zbytek Win. Ale více škol přechází z placených Windows..... Naposled střední škola sestry přešla na pclinuxos.  Ale tak 12 místo určitě  potěší ;)  
« Poslední změna: 23 Září 2011, 14:41:52 od BSG - Sharon Valerii »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #11 kdy: 23 Září 2011, 14:58:58 »
Chtěl bych vidět ostatní děti v unixové učebně...

A jsou dnes na školách unixové učebny?
Co se dětí týče, budu se snažit aby můj kluk uměl s MS i Linuxem (na MAC asi neušetřim :) ), ale obávám se že na školách asi v 99% možnost výběru nebude.....

Na bývalé střední jsem jednu xubuntovou učebnu vytvořil...víc jsem bohužel během studia neuhádal...a myslím že většina škol alespoň jeden non-win stroj má minimálně jako ukázku že to jde i jinak.

Pěkné odpoledne. Moje bývalá stření škola přešla už dávno na Mandrivu. Na tomto žebříčku používání Linuxu http://i.iinfo.cz/images/521/20-linuxovych-zemi.png není Brazílie vůbec zobrazena. Přitom skoro každá škola přemýšlí o Linuxu ,aby ušetřila .  Podle mého odhadu je to cca 35 % Linux a Unix a zbytek Win. Ale více škol přechází z placených Windows..... Naposled střední škola sestry přešla na pclinuxos.  Ale tak 12 místo určitě  potěší ;) 

Ono to není jenom o šetření, ikdyž je to na první pohled hlavní důvod. Ze zkušenosti vím, že důležitou otázkou správy sítě (zejména ve škole kde to každý chce ochcat) je bezpečnostní politika (antiviry na linuxu netřeba) a HLAVNĚ že na linuxu nelze bez wine pařit CSko a jiné kraviny.
« Poslední změna: 23 Září 2011, 15:04:54 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Rover623

Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #12 kdy: 23 Září 2011, 17:47:11 »
Tak já nevím, synovce jsem učil pouze na Linuxu, ale nedostal to pod ručičky hned hotové aby se na to nemuselo sáhnout (tedy dostal, ale poslední bylo Edubuntu), pak už jsem to nechával na něm, ať si to doladí. V současné době (druhý stupeň ZŠ) zvládá počítače s Windows daleko lépe než kdokoli jiný a jeho úroveň znalostí je mnohdy větší než mají učitelé na škole co ho to mají učit.

Linux má pro mě 2 naprosté výhody, buď to můžu použít jako naprosto bezúdržbový systém který funguje dokud žije HW počítače (někdy i potom) nebo to můžu použít jako výukový systém na kterém lze snadno naučit základy práce s lhostejno jakým OS, takový člověk potom má z Linuxu základní návyky jak systémy fungují a to podivné nastavování ve Windows je pro něj jen zdržení

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Linux ve škole a děti
« Odpověď #13 kdy: 23 Září 2011, 18:35:26 »
Tak jsem si to dovolil rozdělit, trošku jsme odbočili od původního tématu a školu a linux můžeme probírat tady.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.