Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dá se zakázat volba Uspat (do paměti/na disk)?[vyřešeno]  (Přečteno 1638 krát)

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Vím že už tu ten dotaz byl, ale co jsem našel dosud bez uspokojivého řešení.
Lidé kteří se střídají na jednom compu s Ubuntu 11.04 se mi při odhlašování poměrně často "trefují" do následné volby "uspat do paměti", což je docela iritující věc u někoho kdo nemá zrovna nejlepší koordinaci ruka/myš/volba.
Dají se volby Uspat do paměti a Uspat na disk deaktivovat nebo rovnou odstranit z nabídky?
Našel jsem v české Wiki stránku "Nezničitelný desktop" která o tom pojednává, ale úpravy gconf-editoru nepomohly - buďto udávané klíče vůbec v nabídce "general" nemám, anebo když jsem v sekci "buttons" zkusil změnit hodnoty na "nothing", tak se nic nezměnilo.
Věděl by někdo radu?
« Poslední změna: 25 Září 2011, 13:19:00 od alhexth »

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Dá se zakázat volba Uspat (do paměti/na disk)?
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2011, 14:49:30 »
Takže zatím nic...?  :-[

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Dá se zakázat volba Uspat (do paměti/na disk)?
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2011, 16:46:03 »
Když nebudeš mít swap, nebudeš mít ani volbu uspat na disk. Jestli máš 4+ GB RAM, tak ho klidně můžeš zrušit.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Dá se zakázat volba Uspat (do paměti/na disk)?
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2011, 17:00:32 »
zkus nejdriv reseni viz
http://linuxexpresso.wordpress.com/2010/05/09/disable-suspend-and-hibernate-ubuntu/
(zrusi moznost sespendu a hibernace zakazanim v polkit (zpusob autentizace v ubuntu))

je pouze docasne (do nejblizsi aktualizace polkit). pokud ti to bude fungovat, napisu ti navod na dlouhodobejsi reseni.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Dá se zakázat volba Uspat (do paměti/na disk)?
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2011, 12:55:50 »
Mozna by to slo nastavit pres gconf-editor (netestoval jsem)
apps->gnome-power-panager->lock
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Dá se zakázat volba Uspat (do paměti/na disk)?
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2011, 13:18:18 »
Děkuji velmi všem za invenci, řešení
http://linuxexpresso.wordpress.com/2010/05/09/disable-suspend-and-hibernate-ubuntu/
(zrusi moznost sespendu a hibernace zakazanim v polkit (zpusob autentizace v ubuntu))

je pouze docasne (do nejblizsi aktualizace polkit). pokud ti to bude fungovat, napisu ti navod na dlouhodobejsi reseni.
se ukázalo jako plně funkční. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.