Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upgrade staršího PC  (Přečteno 20279 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #25 kdy: 29 Září 2011, 16:57:27 »
333MHz je 667 efektivne, to nieje ziadna katastrofa :)
ak to nechces riskovat/nejde to, tak radsej ber novu dosku aj s cpu [tym ctvereckem :p], ajtak je dost mozne ze tato by zachvilu zacala odchadzat..
ak budes brat z czc tak doska napriklad tato [velmy vyber pre am2+ platformu s ddr2 uz nieje]
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95734
a k tomu cpu
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80290
co by spolu cinilo ~2600kc, popripade ak by si velmi chcela vyuzit aj tu tvoju sucasnu vrtulu tak by sa v podobnej cene dalo aj nieco od intelu [lga775] zlozit ;)
LGA775 je výběhový, není?
to je [uz aj vybehnuty], ale ak chce pouzit tie ddr2 pamate a vrazat do toho co najmenej tak len 775/am2+..s novsou doskou+cpu+pamate by to islo uz minimalne k 4000kc..

Právěže nové desky s AM2+ už neexistují myslím (navíc DDR3 stojí polovičku DDR2). Buď ať si doplní jenom tu druhou ramku a nainstaluje 64bit systém, případně ať sežene starší plnotučný Core2Duo místo toho Dual Coru...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #26 kdy: 02 Října 2011, 08:46:51 »
Noooo, pěkně jste si tu pokecali  ;D

to že by na můj pc šel 64bit systém tuším. Nikdy jsme ale nevěděla moc o co jde ...spíš jsme četla takové poznámky typu "toto na 64bit neběží.."
Jak jsem psala, update biosu dělat nemusím, nebyla vydaná novější verze, než mám já.
Proč se tedy píše v návodu od desky, že tam jde dát jen 2GB ramku?, když si nainstaluji 64bit systém, co to pro mě znamená? Ta deska zůstává fyzicky stejná...
Tady už se fakt ztrácím..ale pokud by šlo o pouhou přeinstalaci ubuntu, tak by to bylo nejlevnější řešení  ;D

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #27 kdy: 02 Října 2011, 11:10:54 »
Noooo, pěkně jste si tu pokecali  ;D

to že by na můj pc šel 64bit systém tuším. Nikdy jsme ale nevěděla moc o co jde ...spíš jsme četla takové poznámky typu "toto na 64bit neběží.."
Jak jsem psala, update biosu dělat nemusím, nebyla vydaná novější verze, než mám já.
Proč se tedy píše v návodu od desky, že tam jde dát jen 2GB ramku?, když si nainstaluji 64bit systém, co to pro mě znamená? Ta deska zůstává fyzicky stejná...
Tady už se fakt ztrácím..ale pokud by šlo o pouhou přeinstalaci ubuntu, tak by to bylo nejlevnější řešení  ;D

Jediný problém může být v tom, že do desky nejdou 2GB moduly. Ty ho tam ale máš, takže jdou. 32bit systém 4GB paměti neuvidí, to je celý vtip...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #28 kdy: 02 Října 2011, 12:30:32 »
no tak sice to furt nechápu, ale tak dobrá ;D
Nicméně když jsem tam zkoušela dávat obě ty ramky, tak mi počítač ani nenaběhl....a to v podstatě ještě dřív, než se načítá systém  ???

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #29 kdy: 02 Října 2011, 12:38:50 »
no tak sice to furt nechápu, ale tak dobrá ;D
Nicméně když jsem tam zkoušela dávat obě ty ramky, tak mi počítač ani nenaběhl....a to v podstatě ještě dřív, než se načítá systém  ???

No, tak to je možné

1. -dej je ob jeden slot, nedávej je vedle sebe
2. -najdi si reset bios switch na desce a resetni po přidání paměti bios
3a. - budeš mít dvojnásobnou paměť s dvojnásobnou rychlostí přenosu dat
3b. - budeš muset nainstalovat 64bitový systém, protože 32bit uvidí pouze asi 3GB... (...všichni jsou mrtví, všichni už jsou mrtví, Da-ve!!!)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #30 kdy: 02 Října 2011, 13:38:48 »
tak tohle zní jako návod  ;D

jak to tak nějak vypadá? čekala bych čudlík...návod mám anglicky a přesto jsem to nenašla..
našla jsme jen něco jako "Clear RTC RAM (CLRTC)" a to má něco společnýho s baterií uprosřed a takovým tím nastrkovátkem vedle.
Má to tuten návod:
To erase the RTC RAM:
1.    Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.    Remove the onboard battery.
3.    Move the jumper cap from pins 1-2 (default) to pins 2-3. Keep the
cap on pins 2-3 for about 5~10 seconds, then move the cap back
to pins 1-2.
4.    Re-install the battery.
5.    Plug the power cord and turn ON the computer.
6.    Hold down the <Del> key during the boot process and enter BIOS
setup to re-enter data.
Except when clearing the RTC RAM, never remove the cap on CLRTC
jumper default position. Removing the cap will cause system boot failure!


nerada bych došla k tomu "system boot failure"
je to ončo?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #31 kdy: 02 Října 2011, 14:05:42 »
tak tohle zní jako návod  ;D

jak to tak nějak vypadá? čekala bych čudlík...návod mám anglicky a přesto jsem to nenašla..
našla jsme jen něco jako "Clear RTC RAM (CLRTC)" a to má něco společnýho s baterií uprosřed a takovým tím nastrkovátkem vedle.
Má to tuten návod:
To erase the RTC RAM:
1.    Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.    Remove the onboard battery.
3.    Move the jumper cap from pins 1-2 (default) to pins 2-3. Keep the
cap on pins 2-3 for about 5~10 seconds, then move the cap back
to pins 1-2.
4.    Re-install the battery.
5.    Plug the power cord and turn ON the computer.
6.    Hold down the <Del> key during the boot process and enter BIOS
setup to re-enter data.
Except when clearing the RTC RAM, never remove the cap on CLRTC
jumper default position. Removing the cap will cause system boot failure!


nerada bych došla k tomu "system boot failure"
je to ončo?

Jojo, ale tu baterku nevytahuj...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #32 kdy: 02 Října 2011, 14:34:55 »
takže abych si to ujasnila...
vytáhnu ze sítě pc
dám ob jeden tu druhou ramku pak posunu na chvilku tu čepičku, vrátím zpět, zapnu komp a počkám  ;D co se bude dít  ::)
oukýdouký?

« Poslední změna: 02 Října 2011, 15:46:40 od dredata_zizalka »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #33 kdy: 02 Října 2011, 15:44:24 »
takže abych si to ujasnila...
vytáhnu ze sítě pc
dám ob jeden tu druhou ramku pak posunu na chvilku tu čepičku, vrátím zpět, zapnu komp a počkám  ;D co se bude dít  ::)
oukýdouký?

Ano  ;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #34 kdy: 02 Října 2011, 15:46:32 »
tak to tedy nijak nepomohlo... počítač se jako onehdá vůbec nerozběhl...nenaskočí ani obrazovka desky... počítač běží, ale nic neukáže...jen se chladí... když jsem ramku vyndala, tak to šlo... sice mi to dalo na výběr, kvůli vymázání tamtoho co jako chci..jestli setup, nebo obnovu továrního nastavení... ale když už tam ta ramka nebyla tak mi přišlo, že nemám co nastavovat...takže jsem dala restore... ramku zase šoupla do krabičky  ;D bože kdyby nebyla tak drahá  :-[

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #35 kdy: 02 Října 2011, 15:51:35 »
tak moment!! jsme naštvaná! po téhle akci se mi děsně rozhučel větrák  :-[
bejval to takový tichý počítač a ted tu hučí jak vysavač  :'(

kde se dá tahle sranda zase omezit?  :'(

to je fakt strašný...  :'( tohle tu nemůžu mít celý den zapnutý  :'(
« Poslední změna: 02 Října 2011, 15:55:46 od dredata_zizalka »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #36 kdy: 02 Října 2011, 17:00:15 »
tak moment!! jsme naštvaná! po téhle akci se mi děsně rozhučel větrák  :-[
bejval to takový tichý počítač a ted tu hučí jak vysavač  :'(

kde se dá tahle sranda zase omezit?  :'(

to je fakt strašný...  :'( tohle tu nemůžu mít celý den zapnutý  :'(

Větrák? A máš zapnutý sensory, co se ti tak hřeje?

Jestli jsou ty ramky v kitu, tak by šlapat měly ,. Nenapadlo tě náhodou vytáhnout tu přidanou ramku a vytáhnout tu co tam byla....
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #37 kdy: 02 Října 2011, 17:10:22 »
Nic jsem nevypínala, ale nevím jak si ty senzory zobrazím. Podle mě to spíš bylo omezené někde v biosu a po téhle akci se to vynulovalo.
Citace
Nenapadlo tě náhodou vytáhnout tu přidanou ramku a vytáhnout tu co tam byla..
tuhle větu jsem absolutně nepochopila

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #38 kdy: 02 Října 2011, 17:14:26 »
Nic jsem nevypínala, ale nevím jak si ty senzory zobrazím. Podle mě to spíš bylo omezené někde v biosu a po téhle akci se to vynulovalo.
Citace
Nenapadlo tě náhodou vytáhnout tu přidanou ramku a vytáhnout tu co tam byla..
tuhle větu jsem absolutně nepochopila

To nevím, v biosu se nic ohledně větráků nenastavuje, krom cool'n quiet, ale to se týká spíš amd, než intelu....

Um :-X, nenapadlo tě náhodou nevytáhnout tu přidanou ramku a vytáhnout tu co tam byla.. Prostě jestli je ta "šuplíková" funkční...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #39 kdy: 02 Října 2011, 17:41:24 »
Vyzkoušeno - funguje...ted tedy běhám na té druhé  :)
nicméně to určitě musí jít někde stáhnout...třeba nějak v ubuntu..nešlo by?
určitě jde i v ubuntu se podívat na stupně.... podle mě mi to ohnedá "stáhnul" kamarád, co mi se mi snažil ten kompík trochu ztišit...

prosím prosím..to není samosebou...že se to takhle rozhučelo  ::)

našla jsem tu cosi na foru ke sledování teploty, což tedy prý bude fungovat po restartu http://wiki.ubuntu.cz/Monitorov%C3%A1n%C3%AD%20hardwaru zkusím ještě kouknout do toho biosu
« Poslední změna: 02 Října 2011, 17:51:34 od dredata_zizalka »

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #40 kdy: 02 Října 2011, 18:01:51 »
jipííí je ticho!!

díky ti! v tom biosu bylo disabled cosi AI quiet  co určuje rychlost cpu fan  ;D už je to enable a je tu ticho  8)

takže....kde jsme to skončili?  ::)
ta stará deska mě pěkně straší  ;D možná by tedy bylo jednodušší koupit něco nového. Nebo nějaké nové návrhy, když ramky jsou OK, ale prostě se mi nedaří je spustit dohromady?


sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #41 kdy: 02 Října 2011, 18:28:34 »
jipííí je ticho!!

díky ti! v tom biosu bylo disabled cosi AI quiet  co určuje rychlost cpu fan  ;D už je to enable a je tu ticho  8)

takže....kde jsme to skončili?  ::)
ta stará deska mě pěkně straší  ;D možná by tedy bylo jednodušší koupit něco nového. Nebo nějaké nové návrhy, když ramky jsou OK, ale prostě se mi nedaří je spustit dohromady?

No vidíš!  ;D

Maximum tvýho čipsetu je 4GB, ale asi 2x2GB to nevezme, leda 4x1GB... Takže jedině výměna desky, ale pokud to co máš zatím běží a stačí ti to, tak to asi nemá význam, protože s výměnou desky by to už chtělo i výměnu procesoru a to je minimálně okolo 2000. Ledaže by ti nějakej známej dal nějakou hoodně dobrou nabídku :D Asi bude lepší to ještě chvíli nechat a za čas vyměnit cpu+desku+ram+grafiku za modernější věci a ve výsledku to bude levnější a výkonnější..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #42 kdy: 02 Října 2011, 18:40:36 »
chjo, ta ramka mě ale štve... stála víc než ten 1.5tb disk  :-X
co s tím pak? ledaže by to někdo přes net koupil... Je fakt, že na celkou rekonstrukci poče nemám prostředky..trochu se ale bojím, že ani mít nebudu...
nějaký odhad, jak dlouho můžu ťapat s "novou" deskou a procesorem za 2tis? mám totiž pocit, že teď už mě ten počítač někdy brzdí.Novej počítač bych viděla po tomto upgradu tak nejdřív za 5 let...

Pokud by ta nová deska měla lepší integrovanou grafiku, tak bych asi ani nepotřebovala další (současnou) ne? Nebo to tak nefunguje?

Dokázal by jsi mi říct, kolik by mě teď vyšel nějaký průměrný počítač (nejlíp po komponentech) tak aby se dal časem omladit, aniž bych musela řešit problém, že je něco typově zastaralé? Vím, že technika jde dopředu každým rokem, moje práce se toho docela týká (ne přímo pc), ale přesto...  abych měla představu co bych si v současné době měla pořídit, aby to mělo význam. Při zachování současných HDD  ;D

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #43 kdy: 02 Října 2011, 19:09:19 »
chjo, ta ramka mě ale štve... stála víc než ten 1.5tb disk  :-X
co s tím pak? ledaže by to někdo přes net koupil... Je fakt, že na celkou rekonstrukci poče nemám prostředky..trochu se ale bojím, že ani mít nebudu...
nějaký odhad, jak dlouho můžu ťapat s "novou" deskou a procesorem za 2tis? mám totiž pocit, že teď už mě ten počítač někdy brzdí.Novej počítač bych viděla po tomto upgradu tak nejdřív za 5 let...

Pokud by ta nová deska měla lepší integrovanou grafiku, tak bych asi ani nepotřebovala další (současnou) ne? Nebo to tak nefunguje?

Dokázal by jsi mi říct, kolik by mě teď vyšel nějaký průměrný počítač (nejlíp po komponentech) tak aby se dal časem omladit, aniž bych musela řešit problém, že je něco typově zastaralé? Vím, že technika jde dopředu každým rokem, moje práce se toho docela týká (ne přímo pc), ale přesto...  abych měla představu co bych si v současné době měla pořídit, aby to mělo význam. Při zachování současných HDD  ;D

Ježiš tak to je těžký, ale když to tak zevšeobecním a plácnu číslo, tak po komponentech 3-4 tisíce, když uvažuju o AMD, u Intelu možná o něco víc (ono záleží jak moc chceš třeba šetřit na desce atd...), s tím, že bys měla novou desku+cpu+ram a zbytek včetně grafické karty by sis nechala...A s tou grafikou zase záleží co s ní chceš dělat, já myslím, že tvoje je celkem dostačující...
Ono zase to na čem běžíš je zatím ještě prodejný, takže by se ti něco vrátilo.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #44 kdy: 02 Října 2011, 19:16:13 »
Jinak, s deskou za 2k můžeš běhat dlouho, akorát nevím, jestli to bude tak výraznej výkonovej skok, kterej by se ti vyplatil udělat..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #45 kdy: 02 Října 2011, 20:00:56 »
No pokud bych tam nacpala ty 4gb tak to tam musí být znát ne? nové cpu určitě taky udělá své.. ale to už je vyšší dívčí  :D
můj kompík frčí hlavně pro filmy a hudbu a net... videa se mi občas koušou, ale ne všechny, ne vždy... ale začíná mě to štvát..ale jak říkám, jsem laik, takže první co mě napadne je RAM  ::)
ale těší mě, že grafika patří mezi ty "moderní" .. někde tu mám v šuplíku ještě takovou, co už prej nejde nikam strčit  ;D. Prodávat tyhle věcičky moc neumím... takovou klec na potkany jo..ale pc komponenty  ???

2tisíce bych asi i investovala... dá se očekávat, že 4gb ram by taky mohlo být chvilku s dobou  ;D
zeptám se ještě takhle.. .čím si zavřu dveře, když si teď koupím desku a cpu, tak abych tam nacpala současné vybavení?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #46 kdy: 02 Října 2011, 21:01:21 »
Nové CPU(Sandy Bridge dvoujádro)+2GB RAM DDR3+DESKA=2.6k Kč. Jde ubrat na CPU a přidat 2GB RAM.
Paměti DDR2 jdou sehnat za 100Kč 1GB modul. To jediné někdy má smysl shánět.

Zbytek vražených peněz je neadvekátní a nerentabilní.
« Poslední změna: 02 Října 2011, 21:05:37 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #47 kdy: 02 Října 2011, 21:23:46 »
imho na to na co to pouzivas bohate staci aj tych 2GiB - tiez mam komp na podobne pouzitie, obcas mozno aj nieco natocnejsie a 2GiB su tak akurat..skor bude uzke hrdlo v cpu, popripade na plynule video by mohla pomoct aj dake novsia grafika..

a je pravda ze do tohto sa velmi neoplati vrazat, ak nieje na novu zostavu tak by som asi bral len nieco bazarove na upgrade..
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #48 kdy: 02 Října 2011, 23:09:19 »
Nové CPU(Sandy Bridge dvoujádro)+2GB RAM DDR3+DESKA=2.6k Kč. Jde ubrat na CPU a přidat 2GB RAM.
Paměti DDR2 jdou sehnat za 100Kč 1GB modul. To jediné někdy má smysl shánět.

Zbytek vražených peněz je neadvekátní a nerentabilní.
Do SB sa jej neoplatí ísť a to už len kvôli cene. Kúpi si lacné Llano + 4 GiB RAM (aj s doskou) za cca 120€. Možno viac. Ale najlacnejšie i3 sú okolo 100€.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Upgrade staršího PC
« Odpověď #49 kdy: 03 Října 2011, 08:55:11 »
No pokud bych tam nacpala ty 4gb tak to tam musí být znát ne? nové cpu určitě taky udělá své.. ale to už je vyšší dívčí  :D

Žížalko, nemohu se zbavit dojmu, že debata šla někam jinam, než by měla. Vycházím-li z určení toho počítače, tak nevidím k nějaké razantní modernizaci důvod. Leč budiž.
Oč tu běží: (1) výměna procesoru se moc při stávající konfiguraci neprojeví; (2) zkusil bych se opatrně pokoukat, zda to nezpožďuje razantněji něco jiného, třeba starý disk, málo místa na něm, chybně rozmístěné party apod.; (3) paměť je nejčastější fetiš, o kterém se mluví, opravdu to čas od času pomůže, ale 3M, které zvládne 32 bitový systém, na drtivou většinu použití stačí; (4) výměna systému za 64 vám pravděpodobně nepomůže.
Vrátíme-li se zpět k pamětem: chápu-li správně poslední stav, pak s jednou pamětí to chodí, ať je to stará či nová, obě dohromady ne. To není neobvyklé, ne nadarmo se dělají dvočata. Ale to je pláč nad rozlitým mlékem. Jsem asi schopen vám pro vyzkoušení půjčit takové DDR2, které by ve vaší konfiguraci chodily a podle výsledku byste se rozhodla nad případnou další investicí.
Pst
 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.