Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Conficker - odstranění z ubuntu  (Přečteno 1463 krát)

beer

  • Host
Conficker - odstranění z ubuntu
« kdy: 03 Prosince 2012, 17:46:09 »
Ahoj, známý má pc a disky nakaženy confickerem. Pravděpodobně mi to dá, abych na to dal linux. Je nějak z linuxu možné bez formátování disků conficker odstranit? Windows bych smazal a nahradil ubuntu, ale rád bych zachoval data...
Je to nějaký conficker recycler.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Conficker - odstranění z ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2012, 18:00:31 »
Tak data typu text, fotky apod. napadený nebudou, čili bych to neřešil, jen bych je přetáhl a pak hurá na formát.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

beer

  • Host
Re:Conficker - odstranění z ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2012, 18:10:31 »
Díky, a pokud by byl něčím napadený MBR těch zařízení? Pokud ano, tak předpokládám instalací grubu bude MBR vyčištěný. A někde jsem viděl v softwaru i přímo balíček mbr, tak třeba ten by na vyčištění taky mohl pomoci?

Rover623

Re:Conficker - odstranění z ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2012, 21:58:04 »
Conficker je už tak profláknutej, že ho odstraní i Avast a ten je pro Linux, takže můžeš použít Avast aby prošel ty disky

beer

  • Host
Re:Conficker - odstranění z ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2012, 02:13:49 »
hm, a nebo mohu zkusit nějaký ty bootovací antiviry na cd, co jsou vlastne live cd linuxu, mám tady tuším aviru a f-secure a ještě něco. Ono moc přetahovat data jinam moc nelze, nemam cas ani volny disk.  Data a system by tam mely byt oddeleny, tak potřebuji smazat MBR, rekurzivně projít filesystém a smazat slozky recycler,  které si tam vytvořil prý v kazde slozce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.