Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10  (Přečteno 36160 krát)

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #25 kdy: 12 Října 2011, 14:15:07 »
Dobry den, pripojuji nekolik poznamek k tematu (predesilam, ze jsem si koupil knihy 10.04 i 10.10 a tu druhou povazuji za opravdu velice povedenou!!!):

1. Box verze by mela velky smysl pouze v pripade, ze by jeji soucasti byla i nejaka podpora (30-60 dnu), ale bohuzel nevim ktera ceska firma by si na tu podporu troufla.  EliteChoice ani LinuxServices na to pravdepodobne nemaji kapacity ani chut. Cena Boxu by se v tomhle pripade mohla pohybovat nekde kolem 1-2kCZK. Napr. v Nemecku se udajne proda cca 10tis krabic s OpenSUSE po cca 60Eurech (prirucka, media DVD + LiveCD 32/64bit + 60ti denni podpora, ktera v Nemecku opravdu funguje). Ale spis je to z oblasti snu nez reality, protoze v Cecku se tohle asi fakt prodavat nebude.

2. Kniha samotna + DVD REMIX CZ 32/64 by v kazdem pripade vydavana byt mela, protoze v posledni dobe to je to nejlepsi co v oblasti Linuxu je v Cesku k dispozici. Volne sireni PDF + ISO podle  mne nevygeneruje na zaklade daru tolik penez co prodej knihy!

3. Nazor ze Unity zpusobi odliv uzivatelu je podle mne zcela irelevantni, protoze novy uzivatel prijme Unity za sve uz jen proto, ze nic jineho nezna (tedy krome Windows) a zkusenejsi uzivatele, kteri tak radi o Unity remcaji si nakonec casto knihu koupi take.

4. Pokud to p. Bibr zvladne, tak by bylo idealni delat knihu minimalne pro kazde LTS a nasledne take pro nejake zmenove vyraznejsi verze.

Takze nakonec chci podekovat p. Bibrovi za jeho excelentni praci a Ubuntu komunite za podporu a praci kterou delaji.

Drzim vam palce a knihu si urcite koupim!!!

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #26 kdy: 12 Října 2011, 17:22:32 »
Napadla mě myšlenka k tomu PDF:
Jestli by jste to zkusil s PDF, tak co tam přihodit při vygenerování PDF jméno a příjmení toho člověka, který si svou knihu objednal? Asi by to nezabránilo šíření, ale ti, kteří si svou PDF knihu se jménem koupili by asi ve většině případů nechtěli aby se jim jejich verze šířila :)
A co zaheslované PDF? Heslo vztažené na jméno ? :)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #27 kdy: 13 Října 2011, 09:24:55 »
Zdravím,

ještě jednou díky za všechny podněty a podporu, je důležité vidět, že je o toto téma zájem a má smysl se tím zabývat. Ohledně vydání 11.10 jsem všechno promyslel a nakonec se rozhodl následovně:

Knihy v prodeji: zájem o ně je, vyrobím je proto na zkoušku v malém nákladu. Kniha bude podobná tomu, co (možná) znáte z předchozích verzí - obsahem i rozsahem, samozřejmě aktualizovaná - a bude doplněna instalačním flashdiskem s oběma architekturami (32/64bit). Prodej bude realizován pouze přes ubuntu.cz, do knihkupectví se to nedostane (je na to potřeba zcela jiné množství). Cenu knihy s instalačním flashdiskem odhaduji na 550-600 Kč s DPH, v malém množství jsou bohužel vyšší výrobní náklady. Nemám to zatím přesně - chybí mi nějaká čísla. Pokud kniha uspěje, dá se uvažovat o pokračování, tzn. o kontinuálním vydávání nových verzí stejně, jaka tomu bylo doposud. Ještě dotaz - byl by zájem o předobjednávky? Jestli ano, tak je zařídíme - dost by nám to pomohlo s rozumným odhadem celkového nákladu knihy.

Ke stažení zadarmo: je to možná moc odvážné, ale nabídnu ke stažení jak český remix (ISO DVDček) tak PDF verzi knihy. Myslím si, že restriktivní politika (=omezení kopírování) v tomto případě nemá praktický ani jiný smysl. Pro nekomerční užití to bude zadarmo. Kdokoliv si je může stáhnou a použít, dát kamarádům atd. Stránka ke stažení bude žádat o příspěvek/dar na výrobu těchto materiálů. Dary půjdou na účet o.s. Ubuntu pro ČR. Tomu zůstane polovina vybraných peněz, druhá polovina půjde autorům - zdá se mi to férové. Pokud bude někdo chtít použít tyto materiály jako součást placených produktů, musí se domluvit sa podmínkách - to se mi taky zdá férové. Pokud se tento model ukáže jako reálný, nebude problém v něm pokračovat i nadále.

Aktualizace informací k CZ remixu na DVD: zatím domlouvám, že než budou DVD hotova, připravíme pro nedočkavce speciální repozitář, kde budou balíčky "tvořící ze standardní instalace 11.10 ten CZ remix". Ten by měl být hotov už začátkem příštího týdne a bude prostě určen pro uživatele, kteří nechtějí čekat na celý remix (jeho ladění bohužel trvá). Nebude to sice úplně na 100 % stejné, to zařídit nejde, ale bude tam naprostá většina úprav z CZ remixu.

Je to všechno trochu narychlo, ale snad se to povede. Všechny produkty - PDF + český remix ke stažení i tištěná kniha - budou k dispozici v obvyklé době cca 3-4 týdny po vydání 11.10, což znamená někdy v první polovině listopadu. Doufám, že to do té doby vydržíte, ostatně nikdy není od věci počkat na první várku záplat a oprav - to platí univerzálně/mezidistribučně :). Další novinky budu oznamovat přímo zde, případně je zjistíte přímo na stránce Ubuntu.cz.

Ještě jednou díky za podporu - nechci končit diskusi, pište sem dál svoje nápady a připomínky!
« Poslední změna: 13 Října 2011, 13:57:44 od bibri »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #28 kdy: 13 Října 2011, 09:39:38 »
Knížku v tištěné podobě si určitě koupím. Co se týká distribuce, tak máme určité plány, ale nechci to rozebírat tady - spoj se s Vojtou, Tomášem, řeknou ti víc...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Slunečnice77

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #29 kdy: 13 Října 2011, 10:11:36 »
Pěkný den ráda bych se zeptala na zasílání knihy mimo Evropu.  To cenu určitě trochu zvedne. Případně  s kým ze družením bych to mohla řešit kdyby to bylo složitější jak finance tak Česká pošta.   Případně jsi ji objednám na své bydliště v Brně a přátelé mě ji dovezou. Děkuji za odpověď.

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #30 kdy: 13 Října 2011, 10:19:09 »
Pěkný den ráda bych se zeptala na zasílání knihy mimo Evropu.  To cenu určitě trochu zvedne. Případně  s kým ze družením bych to mohla řešit kdyby to bylo složitější jak finance tak Česká pošta.   Případně jsi ji objednám na své bydliště v Brně a přátelé mě ji dovezou. Děkuji za odpověď.

Normálně si ji objednejte a napište tam adresu - toto se řeší případ od případu, tzn. zjistíme cenu pošty, dodací podmínky a podle toho se rozhodnete.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #31 kdy: 13 Října 2011, 13:02:54 »
Ke stažení zadarmo: je to možná moc odvážné, ale nabídnu ke stažení jak český remix (ISO DVDček) tak PDF verzi knihy. Myslím si, že restriktivní politika (=omezení kopírování) v tomto případě nemá praktický ani jiný smysl. Pro nekomerční užití to bude zadarmo. Kdokoliv si je může stáhnou a použít, dát kamarádům atd. Stránka ke stažení bude žádat o příspěvek/dar na výrobu těchto materiálů. Dary půjdou na účet o.s. Ubuntu pro ČR. Tomu zůstane polovina vybraných peněz, druhá polovina půjde autorům - zdá se mi to férové. Pokud bude někdo chtít použít tyto materiály jako součást placených produktů, musí se domluvit sa podmínkách - to se mi taky zdá férové. Pokud se tento model ukáže jako reálný, nebude problém v něm pokračovat i nadále.

Nejen u stránky ke stažení, ale v PDF verzi by na začátku i na konci knihy měla být stránka, která vysvětluje, že kniha je dostupná zdarma a autoři spoléhají na čtenáře, kterému přijde užitečná, že přispěje částkou dle jeho uvážení. Jak už tady někdo uváděl, přístup ala Humble Indie Bundle může přinést hodně (nebo taky nic). Dovnitř knihy by to mělo jít proto, aby lidé snadno mohli poslat PDF kamarádovi a přesto se ta informace neztratila. Na konci knihy by to určitě mělo být proto, že největší tendenci poslat autorům pár korun mám právě při dočtení knihy. Součástí stránky samozřejmě mohou být i informace, že kniha je volně šiřitelná pro nekomerční účely, a že předem děkujeme všem, kteří ji rozešlou svým známým, rodině, nasdílí na Facebooku, Twitteru, ...
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #32 kdy: 13 Října 2011, 13:09:49 »
Koneckonců nápad s předregistrací se mi líbí.
Můžeme Ivanovi nějak pomoct? Založit thread? Udělat nějaký formulář?
« Poslední změna: 13 Října 2011, 14:06:07 od Tomáš Břinčil »

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #33 kdy: 13 Října 2011, 14:00:44 »
Nejen u stránky ke stažení, ale v PDF verzi by na začátku i na konci knihy měla být stránka, která vysvětluje, že kniha je dostupná zdarma a autoři spoléhají na čtenáře, kterému přijde užitečná, že přispěje částkou dle jeho uvážení. ... Dovnitř knihy by to mělo jít proto, aby lidé snadno mohli poslat PDF kamarádovi a přesto se ta informace neztratila. Na konci knihy by to určitě mělo být proto, že největší tendenci poslat autorům pár korun mám právě při dočtení knihy. Součástí stránky samozřejmě mohou být i informace, že kniha je volně šiřitelná pro nekomerční účely, a že předem děkujeme všem, kteří ji rozešlou svým známým, rodině, nasdílí na Facebooku, Twitteru, ...

Ano, to je velmi dobrý nápad, s něčím takovým jsem počítal, ale tady je toho víc pohromadě :).

Koneckonců nápad s předregistrací se mi líbí.
Můžeme Ivaně nějak pomoct? Založit thread? Udělat nějaký formulář?

Vojta nějaké formuláře má ze starých knížek. Čekám ještě na kalkulace, jakmile budu mít přesnější čísla tak se ozvu a domluvíme to...

alkoholik

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #34 kdy: 13 Října 2011, 20:05:09 »
Citace
vyrobím je proto na zkoušku v malém nákladu
Takže asi už předem rozebráno jako předchozí vydání.
Ta pdf verze kolik bude asi tak její cena? A číslo účtu?

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #35 kdy: 13 Října 2011, 20:17:52 »
Před-registrace je dle mého názoru dobrý nápad. Kdo má skutečný zájem o koupi tištěné knihy, nemá důvod se zavázat předem, ne ? :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #36 kdy: 13 Října 2011, 21:45:00 »
Citace
vyrobím je proto na zkoušku v malém nákladu
Takže asi už předem rozebráno jako předchozí vydání.
Ta pdf verze kolik bude asi tak její cena? A číslo účtu?

Chce to číst pořádně -- PDFko bude zadarmo, příspěvky dobrovolné.

alkoholik

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #37 kdy: 13 Října 2011, 21:54:00 »
Jasně příspěvky dobrovolné, jo to jsem si taky přečet. Blbej dotaz, sorry.
Jinak, cena knihy-náklady na tisk,distribuci......, jenom pro orientaci pod jakou cenu by bylo neslušné zajít.
A ječtě to číslo účtu, prosím.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #38 kdy: 13 Října 2011, 21:57:11 »
Na náklady odpoví spíš Ivan.

Číslo účtu zveřejníme včas, zatím to PDFko ještě ani není ;) (Nejspíš založíme nový účet, transparentní, aby to bylo jasně oddělené.)

miset

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 62
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #39 kdy: 14 Října 2011, 08:58:04 »
Jinak, cena knihy-náklady na tisk,distribuci......, jenom pro orientaci pod jakou cenu by bylo neslušné zajít.

To by bylo asi fajn, nějak určit "slušnou hranici". Myslím, že pokud bude tištěná kniha s flash diskem stát kolem 600 Kč, pak by mohla být rozumná částka za pdf cca 200 Kč. Co vy na to, nejsem mimo?
Kubuntu 14.10 LTS na Lenovo Ideapad G710

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #40 kdy: 14 Října 2011, 09:15:35 »
Začínající s Ubuntu by, podle mého, měli začít ne stahováním iso a už vůbec ne přes wubi, ale přečtením knihy.

Instaloval jsem Ubuntu několika úplným začátečníkům a i po několika letech je vidět rozdíl. Kdo si přečetl knihu, má určité podvědomí, co se v té bedničce děje a trápí se (i mě) méně častěji.
Kniha se dá přečíst za večer, ale komu není rady...

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #41 kdy: 24 Října 2011, 19:33:03 »
Kalkulaci i časový plán už mám skoro hotov, ještě dnes doladím některé detaily a zítra připravím nějaké oznámení s detailními informacemi + spustíme ty předobjednávky.

ludolph

  • Host
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #42 kdy: 31 Října 2011, 09:34:18 »
Kalkulaci i časový plán už mám skoro hotov, ještě dnes doladím některé detaily a zítra připravím nějaké oznámení s detailními informacemi + spustíme ty předobjednávky.

Jak to tedy vypada??? Zatim jsem nikde zadne detailni informace ani moznost predobjednavky nenasel.

Edit: Nasel jsem tento odkaz: http://sdruzeni.ubuntu.cz/ubuntu-prirucka (stale uvedeno, ze se jedna o verzi 10.10), kde je dalsi link na formular: http://sdruzeni.ubuntu.cz/formular (kde uz je uvedeno, ze se jedna o verzi 11.10). Je to uz funkcni???

« Poslední změna: 31 Října 2011, 10:37:59 od ludolph »

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #43 kdy: 31 Října 2011, 12:35:32 »
Ahoj všem.
Letos na jaře jsem si objednal knihu Ubuntu 10.10. Velice mi pomohla se systémem 10.10. Kdyby se podařilo vydat knihu k 11.10. určitě bych si ji koupil.
Jenom by mě zajímalo, jestli by pan Bíbr neměl zájem napsat knihu o Ubuntu server. Jeho výklady jsou velmi dobře uchopitelné a čtivé, a asi bych nebyl jediný, kdo by měl o knihu zájem.
Chápu, že je potřeba nejdříve vyřešit problém s nakladatelem.

Přeju hodně úspěchů, a těším se na knihu Ubuntu 11.10.

S pozdravem: Tomáš Tauchen

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #44 kdy: 01 Listopadu 2011, 08:46:35 »
Jak to tedy vypada??? Zatim jsem nikde zadne detailni informace ani moznost predobjednavky nenasel.

Dobrý den, formulář pro objednávky 11.10 už je funkční a je možné jej použít: http://sdruzeni.ubuntu.cz/formular.


Čekám však s vydáním oficiálního oznámení, protože máme nějaké technické potíže. Ty musíme vyřešit ještě před tím, než oznámíme, jak bude kniha vypadat a co přesně bude součástí. Je to víc práce než jsem čekal a jde nám velmi pomalu. Práce na knize i remixu samozřejmě pokračují. Za zpoždění informací se všem přítomným omlouvám.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2011, 09:46:45 od bibri »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #45 kdy: 01 Listopadu 2011, 09:06:21 »
Když už ostatní cpou své publikace do Centra softwaru pro Ubuntu mezi placenou část tak by bylo fajn tam hodit i tyto knihy ve formátu PDF.
Tam bych neměl problém si to koupit třeba za cenu kolem 10$.
Jednoduchá a ověřená platba na pár kliků a dostupnost všem a navíc to podpoří z části Canonical, takže zabiji dvě mouchy jednou ranou. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #46 kdy: 01 Listopadu 2011, 09:47:26 »
Když už ostatní cpou své publikace do Centra softwaru pro Ubuntu mezi placenou část tak by bylo fajn tam hodit i tyto knihy ve formátu PDF.
Tam bych neměl problém si to koupit třeba za cenu kolem 10$.
Jednoduchá a ověřená platba na pár kliků a dostupnost všem a navíc to podpoří z části Canonical, takže zabiji dvě mouchy jednou ranou. ;)

To je velmi dobrý nápad, díky za něj! Pokusíme se to realizovat, technicky v tom problém nevidím :).

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #47 kdy: 01 Listopadu 2011, 12:12:31 »
Dobré tedy alespoň pro mě je že cokoliv koupím v Centru softwaru pro Ubuntu a chci instalovat na svůj druhý počítač nebo se jen podělit s kamarádem tak nemusím aplikaci znovu kupovat a pokud znovu vyplním své přihlašovací údaje k Ubuntu One tak mám možnost znovu aplikaci bezplatně stáhnout.

V tomto případě by to bylo to samé jako bych někomu půjčil mnou zakoupenou knihu ale vzhledem k tomu že neposkytnu jen tak někomu své přihlašovací údaje tak nehrozí masivnímu rozšíření a beztak bude nějaké globální omezení takže se to asi nedá zneužít.

Lepší než jí někde publikovat zdarma ke stažení a doufat že vám někdo něco pošle je lepší jí dát levně na místo kde si jí může každý snadno koupit. ;)

Každopádně držím palce.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #48 kdy: 03 Listopadu 2011, 11:56:17 »
Takže předobjednávky knihy Ubuntu 11.10 CZ už jsou plně funkční na adrese http://sdruzeni.ubuntu.cz/formular.

Protože nebudou knihy k dostání v knihkupectvích, přibyla možnost objednávky také na Slovensko. Cenu jsme se snažili udržet co nejníže (je tam dost vysoké poštovné) a slovenští uživatelé zaplatí 29.5 E. Náš upravený remix bude stejně jako v předchozích vydáních upraven s ohledem na české i slovenské uživatele.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2011, 11:59:02 od bibri »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Česká kniha Ubuntu pro verzi 11.10
« Odpověď #49 kdy: 03 Listopadu 2011, 12:09:02 »
Objednáno, zaplaceno :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.