Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vytvoreni FTP server  (Přečteno 3582 krát)

Needy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
vytvoreni FTP server
« kdy: 08 Září 2011, 23:33:08 »
zdravicko, poradi mi nekdo jak vytvorit FTP server a take nejaky lehce ovladatelny graficky program pro spravu ftp serveru?

: ubuntu 11.04

petr.jirous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2011, 07:47:38 »
Pouzivam pure-ftp s uzivateli v Mysql databazi. Na management pouzivam webove rozhrani. Jednoduche a prehledne. Umi nastavit i limity rychlosti. Sprovozneni neni nic sloziteho. Ubuntu, pak LAMP, pure-ftpd-mysql, a nakonec to webove rozhrani. Chystam se to jeste sifrovat pomoci certifikatu. Nejaky navod jsem nasel, ale kdyby mi nekdo poradil byl bych rad.
Webove rozhrani: http://machiel.generaal.net/index.php?subject=user_manager_pureftpd

Needy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2011, 18:58:52 »
no skusil jsem pureAdmin vytvoril jsem uzivatele ale jak se pokousi pripojit tak me to v logu pise ze je pripojeny ale on se pripojit nemuze, nevite proc?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2011, 12:45:15 »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Needy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2011, 13:04:29 »
porad stejny problem. vypada to takhle:

[attachment deleted by admin]

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2011, 13:56:16 »
Hledat jak se nastavuje pureFTP na googlu. A dále pokud si tedy fakt nevíte rady sem poslat konfigurák.

PS: FTP už moc nepoužívám... ale určitě ten uživatel test musí být někde v systému.... a musí být nastavena root složka... a uživatel test k ní musí mít přístup. To jen tak pro typ.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Needy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2011, 15:34:50 »
přišel sem nato že sprovoznit funční FTPserver na ubuntu pro nekoho kdo stim az tak dlouho nepracuje je prakticky nemozne a na netu je spoustu navodu ale zadny nedava smysl, nasel sem nejmene 4 navody a ve vsech pisou nesmysly, dam příklad: pro instalaci pureFTP:

Kód: [Vybrat]
cp pure-ftpd.conf.sample pure-ftpd.conf
a dalsi podobne prikazy, myslim ze jedina moznost je spustit nejaky FTPserver prez wine, asi CesarFTP stim sem nemel nikdy problem.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2011, 15:46:34 »
No tak to bych se rychle vrátil zpět na windows. Bohužel provozovat jakýkoliv server na linuxu obecně vyžaduje aspoň základní znalosti AJ a terminálu. Zrovna na FTP tu klikačky jsou, ale i tak pro kvalifikovaný server je potřeba znát předchozí uvedené znalosti. Spouštět na linuxu serverové aplikace přes wine je ... možná trochu komické.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Needy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: vytvoreni FTP server
« Odpověď #9 kdy: 27 Září 2011, 20:18:07 »
mam jeste dotaz, ftp jsem roschodil vse funguje jak ma mel sem to celou dobu pred ocima, byl sem zvykly na windows takze sem se nechal lehce zmast :).

Jde oto vytvorit uzivatele, ktery se prihlasi na ftp ucet ktery mu dam a mel opravneni pouze na 1 adresar do ktereho ho to presune, aby nemel prava cist jine sadresare v systemu. poradite jak nato? urcite bude treba prenastavit celeho uzivatele ale nevik kde presne a co...

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re:vytvoreni FTP server
« Odpověď #10 kdy: 03 Října 2011, 08:18:10 »
Pokud jsi nakonec dal to pure-ftp tak tady mas kompletni navod. S tim webovym rozhranim jak jsem psal vyse je to myslim jeste jednodussi. Jak chrootnout uzivatele v jeho adresari je v bode 6.
http://www.themiss.cz/2010/06/pure-ftpd-mysql/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.