Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Blogování na Jyxu  (Přečteno 1242 krát)

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Blogování na Jyxu
« kdy: 01 Října 2011, 21:39:31 »
Dobrý den.
Mám Ubuntu 10.04 64Bit a mám problém při blogování na Jyxu,tedy blog.cz se zapisováním textu.
Potřebuji vložit do textu "vložit/upravit odkaz" a ani ve Firefoxu,Opeře,Chromiu,Aroře ani Epiphany se mi to nedaří.Mám tento a mnohé další nabídky nefunkční.Jedině v Konqueroru mi tyto tlačítka fungují všechna,tedy jsou aktivní,ale zase se mi nezobrazí text k úpravě,ani nejde zapisovat do pole pro text,jako by mi něco ve všech prohlížečích chybělo.Nevíte někdo,co by to mohlo vyřešit?
Hans

Rover623

Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2011, 21:45:57 »
Jen hádám, Java

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2011, 22:33:09 »
Nainstaloval jsem přes Synaptik všechno,co se týká java a Ubuntu-a nic,stejné.
Hans

Rover623

Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2011, 22:41:41 »
Zkus to takhle nainstaluj jen dva balíky sun-java6-jre a sun-java6-plugin.

Poté odinstaluj vše co se týká OpenJDK, včetně IcedTea a následně nastav SUN Javu jako výchozí, takhle
Kód: [Vybrat]
sudo update-java-alternatives -s java-6-sun

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2011, 00:28:26 »
Udělal jsem všechno a zase nic:tohle mi to vypsalo:jan@jan-desktop:~$ sudo apt-get install sun-java6-jre
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
sun-java6-jre je již nejnovější verze.
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba:
  libaccess-bridge-java libaccess-bridge-java-jni tzdata-java ca-certificates-java
Pro jejich odstranění použijte „apt-get autoremove“.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 2 neaktualizováno.
jan@jan-desktop:~$ sudo apt-get install sun-java6-plugin
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
sun-java6-plugin je již nejnovější verze.
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba:
  libaccess-bridge-java libaccess-bridge-java-jni tzdata-java ca-certificates-java
Pro jejich odstranění použijte „apt-get autoremove“.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 2 neaktualizováno.
jan@jan-desktop:~$ sudo update-java-alternatives -s java-6-sun
update-alternatives: error: pro appletviewer neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro apt neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro extcheck neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro HtmlConverter neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro idlj neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro javap neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro java-rmi.cgi neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jconsole neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jdb neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jhat neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jinfo neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jmap neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jps neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jrunscript neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jsadebugd neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jstack neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jstat neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro jstatd neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro schemagen neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro wsgen neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro wsimport neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: error: pro xjc neexistují žádné alternativy.
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/appletviewer
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/apt
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/extcheck
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/HtmlConverter
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/idlj
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jarsigner
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jar
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/javac
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/javadoc
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/javah
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/javap
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jconsole
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jdb
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jhat
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jinfo
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jmap
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jps
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jrunscript
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jsadebugd
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jstack
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jstatd
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/jstat
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/native2ascii
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/rmic
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/serialver
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/schemagen
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/wsgen
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/wsimport
update-java-alternatives: jdk alternative does not exist: /usr/lib/jvm/java-6-sun/bin/xjc
jan@jan-desktop:~$

Jediné,co se změnilo,že mi naskočila další lišta ve Firefoxu-zakázat-cookies.CCS-formuláře,atd.
« Poslední změna: 02 Října 2011, 00:32:21 od Bubák »
Hans

Rover623

Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2011, 07:00:24 »
Můžeš sem hodit screem jak ta editace toho blogu vypadá

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2011, 09:08:34 »
/img/ /img/tak tohle mi to hodilo,když jsem ten screen chtěl vložit,jako obrázek.Jenom závorky jsou jiné.Když chci vložit odkaz,vložím jen tohle/email//email/,hm,asi to nejde ani zde.Mě ta tlačítka zkrátka nefachčí.Na blogu mi jdou jenom některá,jenom na konqueroru jsou všechna aktivní,ale je mi to prd platné,když zase nevidím text a stejně nejde nic vkládat.Jo,ta lišta,co se mi tam objevila je Web Developer Toolbar.
« Poslední změna: 02 Října 2011, 10:55:07 od Bubák »
Hans

Rover623

Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2011, 10:52:18 »
Jestli ti ta tlačítka nefungují řádně i tady asi se jedná o nějaký závažný problém v systému. Ještě jsem jen tak pro kontrolu hoď co za zásuvné moduly máš nainstalované v FF

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2011, 11:04:45 »
Ant Video Downloader,Mediaplayerconectivity,Prismfor Firefox,Speed Dial,Ubuntu Firefox Modifications,Web Developer-tak to jsou ty zásuvnémoduly,ale mě to nejde i na druhých prohlížečích-Opera,atd.jedině na konqueroru by to mohlo jít,ale zase nevidím napsaný text.Teď jsem zkoušel Virtuální PC-Windows XP a Samlinux a tam mi to taky nejde....tak nevím,má to asi co do činění s hlavním systémem..Jo a ještě jsem zkoušel Lubuntu a Xubuntu....to samé.Teď jsem na PC mého syna-má tam Edubuntu a je to to samé,prostě,jako by to bylo začarované.Ještě zkusím PC dcery.Pak písnu.Tak u dcery na PC to nsamé,že by nějaké aktualizace systému?????Obě moje děti si PC spravují samy,tak by byla veliká náhoda,že bychom všichni tři udělali stejnou chybu.....No,snad někdo najde řešení.
Spustil jsem Live Fedoru 13 a co myslíte???to samé.Mám normálně podezření na poskytovatele internetového připojení.....že prostě něco blokuje na síti.Jestli se to vůbec dá blokovat,ale není možné,aby mi to nešlo na tolika systémech,co už jsem vyzkoušel.Jinak Ubuntu extrans mám nainstalováno od začátku.Tam by problém být neměl.
« Poslední změna: 03 Října 2011, 05:53:26 od Bubák »
Hans

Rover623

Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2011, 11:53:42 »
Nainstalovaný balík ubuntu-restricted-extras v systému je, tedy hlavně asi spíš Flash plugin

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Re:Blogování na Jyxu
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2011, 05:54:56 »
Vyřešeno to zcela není,ale přišel jsem na jiné nouzové řešení.Celý článek napsat v OpenOffice.org,uložit,otevřít,zkopírovat tam,kam chci a je to hotovo.Sice zdlouhavé,ale kdyby měl někdo ten samý problém,může takto vyřešit alespoň dočasně.
Hans

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.