Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xfce4 5x vyžší výkon v glxgears oproti Gnome??  (Přečteno 696 krát)

khejpa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Xfce4 5x vyžší výkon v glxgears oproti Gnome??
« kdy: 06 Října 2011, 20:03:07 »
Dobrý večer. Opět mám dotaz. Ubuntu 11.04 , http://www.czechcomputer.cz/art_doc-DBDDB84153948601C12573F900375191.html .
Přišlo mi celkem divné že se mi video v Ubuntu kouše (720p mkv) tak jsem zkoušel různé přehrávače i výstupy videa až jsem našel schůdnou cestu. Ovšem nedalo mi to a kouknul jsem zda se dá vyzkoušet Xfce4 rozhraní z Xubuntu. Stáhl a nainstaloval balik xfce4 jen prostředí a přelogl. Glxgears hlasilo po přihlášení 5000-5200Fps. Přelogl jsem z5 a ve Gnome 1000-1300fps. To compiz s jeho vymoženostmi je takový žrout výkonu? Video v Xfce4 samozřejmě plynulé tak jsem zkusil i WoW. Tam ovšem výkon stejný možná o nějaký ten snímek slabší. Vysvětlí nekdo v čem může být problém? Jen Compiz mi udělá 5x slabší stroj? Jsem nováček a rád bych přisel na kloub i tomuto. A případně Compiz vypl či nastavil dle vašich rad. Děkuji za Váš čas a případné informace.

Teď jsem dělal další test - Gnome classic 1600+- Fps
Gnome (no effect) - 4700Fps...
Jak je to možné Prosím??
« Poslední změna: 06 Října 2011, 21:52:28 od khejpa »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Xfce4 5x vyžší výkon v glxgears oproti Gnome??
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2011, 00:15:04 »
Tak samozřejmě, že Compiz "sežere" něco výkonu, když používá GPU namísto CPU . Ale tím zase ušetří procesoru:). Ve WoW je výkon stejný, protože fps v glxgears je hodnota pouze informativní a nemá takovou váhu, jelikož se "výkon fps" bude lišit, když se změní velikost okna glxgears. Nějaký relevantnější test by byl třeba LightSmark...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

khejpa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Xfce4 5x vyžší výkon v glxgears oproti Gnome??
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2011, 11:02:04 »
Tak jsi měl pravdu v LightSparku takový markantní rozdíl není. Ale ta akcelerace videa mě štve :D Ale to podle Gouglu a Wiki asi bude vážně problém Ati + Compiz + nic moc procesor na to aby mi dával sám 720p video přez x11.

Rover623

Re:Xfce4 5x vyžší výkon v glxgears oproti Gnome??
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2011, 11:26:28 »
Pokud je to kombinace Unity (tedy zapnutý Compiz)+VLC+ U11.04 tak tam je chyba která tohle způsobuje

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.