Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba - Text bol prázdny (alebo obsahoval iba medzery) - pri stlačení Delete  (Přečteno 695 krát)

Jizzy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ahoj, som novým používateľom Ubuntu 11.04, a keďže som na tento systém prešiel z Windows XP, chcel som si prispôsobiť rozhranie tak, aby sa mi po stlačení Ctrl Alt Del objavil program Systémový monitor. Editoval som skratky pomocou príkazu v termináli, ale asi som príkaz napísal nesprávne, pretože odvtedy pri každom samostatnom aj kombinovanom stlačení Delete sa zobrazí táto správa: Text bol prázdny (Alebo obsahoval iba medzery). Viem, že pre mňa ako začiatočníka by na opravu chyby bola najlepšia reinštalácia, ale za ten čas čo používam Ubuntu som si v ňom stihol vytvoriť určité dokumenty a ostatné veci, o ktoré by som nerád prišiel. Je teda možnosť, ako opraviť tento problém? Ďakujem za pomoc.

//Keď som v termináli vyskúšal príkaz unity --restart, všetko začalo fungovať tak ako predtým, no po vypnutí a opätovnom zapnutí PC sa problém opäť objaví. Ak by to pomohlo, používam rozhranie Ubuntu Classic.
« Poslední změna: 08 Října 2011, 11:30:04 od Jizzy »

aloisam

  • Host
asi by to chtělo znát ten příkaz, kterým jsi to provedl. ;) Terminál má historii, když ho otevřeš, zmáčkni šipku na horu. Ale nevím jestli ti poradím, já se za čtyři roky s ubuntu moc příkazů nenaučil. :)

na nastavení zkratek je nástroj "Klávesové zkratky", a nebo se to dá i v ccsm. (nutno doinstalovat)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Je na to aj klikačka mimo iného. Volá sa klávesové skratky (kto by to bol čakal:D) v Ubuntu 11.10 to máš v nastaveniach klávesnice.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.