Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace z obrazu LiveCD bez CD-ROM a USB ?  (Přečteno 966 krát)

asiJa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Instalace z obrazu LiveCD bez CD-ROM a USB ?
« kdy: 14 Října 2011, 11:42:55 »
Ahoj, mozna toho chci trochu moc, ale
1) zjistil jsem ze CD-ROM v pocitaci (v praci) nejak nefunguje, a snazit se do nej dostat (opravit, pripojit jenou cd-rom) by byly hrozne obstrukce, je pod zarukou, ale necche se mi resit servisni opravu CD-ROM kdyz ji nepotrebuji na nic jineho nez na instalci systemu jednou za par let.
2) moznost boot z USB nevidim v BIOS
3) Mam na pocitaci SuSE 11.3 64bit uz docela dobre zabydleny (se spoustou software ktery jsem docela prace instaloval), takze kdybych ted tou instalci SuSE zrusil (poskodil) tak by to znamenalo ze bych tyden nedelal nic jineho nez se to snazil vratit do puvodniho stavu. Planuju to udelat tak ze budu pracovat nejakou dobu stale v SuSE, ale postupne budu doinstalovavat potrebny software do ubuntu.
4) kdyz jsem se dival na Wubi resp. Lubi zjistil jsem ze instalace ma dost omezene moznosti nastaveni. Hlavne teda rozdeleni disku jsem nikde nevidl, ktere je pro mne zasadni. (Teda jestli jsem to pochopil je to tak ze se Ubuntu nainstaluje na nejaky disk windows, coz nechci, chci plnohodnotnou instalaci, mam pro ni vyhrazeno na disku ~200GB prazdny diskovy oddil )

=>

Jako nejlepsi moznost by mi prislo
1) si stahnout ISO normalni LiveCD ubuntu,
2) nejak ( JAK ?) je spusti/z neho nabootovat   (napadlo me jestli to nejde z Windows prez Daeomn Tools ? )
3) Poladit v nem rozdeleni disku a parametry instalace
4) A nainstalovat

s instalaci novejsich verzi Ubuntu z LiveCD na jinych pocitacich mam velice dobre skusenosti, proto bych se chtel toho drzet, a ne zkouset nejake Wubi a podobne.
Je mi jedno jestli budu bootovat obraz LiveCD ze SuSE nebo Windows, dokonce by mi ani nevadila nejaka moznost instalace prez internet, jestli takova je, ale chtel bych
pokud mozno pouzit standartni vizualni instalacni rozhrani ktere ma Ubuntu LiveCD se vsemi moznostmi nastaveni predevsim co se tyce rozdeleni disku
« Poslední změna: 14 Října 2011, 11:45:22 od asiJa »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Instalace z obrazu LiveCD bez CD-ROM a USB ?
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2011, 12:01:08 »
Existuje možnost instalace, musíš pohledat. Dporučuji vytvořit i home partition, abys nemusel pak všechna data v případě poruchy dodávat znovu. Hezký den.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re:Instalace z obrazu LiveCD bez CD-ROM a USB ?
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2011, 12:16:04 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54180.10
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=49050.0
a trosku sa stym pohrat..ale pochybujem ze pc ktore je este v zaruke nepodporuje moznost bootovat z usb, mozno to bude len pod dakym blbym nazvom..aka je tam zakladna doska?
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Instalace z obrazu LiveCD bez CD-ROM a USB ?
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2011, 13:45:08 »
2) moznost boot z USB nevidim v BIOS

Ta se objeví, jakmile nějakou USB flashku připojíš a skočíš do BIOSU přenastavit si z čeho bootovat (v některých případech to není třeba a bios bootuje nejdříve z připojené flashky). Pokud to teda není nejakej prehistorickej stroj, ale pokud je v záruce, tak předpokládám, že není.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.