Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: skype pod linuxem  (Přečteno 1921 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
skype pod linuxem
« kdy: 13 Října 2011, 16:00:17 »
Nainstaloval sem ho pres centrum sw a zjistil ze je to verze 2.2.0.35 BETA a stoji to pekne za kulovy, po delsim case nepouzivani zjistuju ze vlastne nefunguje, nejde uskutecnit hovor, nejde standartne ukoncit a po nasilnem ukonceni ztratim historii chatu  >:(  Da se nekde sehnat novejsi verze? Nebo da se to zprovoznit chat nejlip i volani pres jiny sw? Co treba Fring funguje i na linuxu?  :)

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2011, 16:10:42 »
Mám 2.2.0.25, sice na SuSE, ale před časem jsem skýpoval na Ubuntu a tam zcela bez problémů fungovalo hned po instalaci.
Stahoval jsem přímo ze stránek Skype
http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-computer/linux/
V SuSE mi nechodil mikrofon, ale spravilo se to samo po přechodu ze SuSE 11.3 a 11.4.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2011, 16:35:14 »
Da se nekde sehnat novejsi verze?

Proč novější? Používám od začátku 2.0.0.68 i v práci i doma, telefonuji 20x denně a vše funguje, hovory do USB sluchátka, vyzvánění, chat, hromadný chat, historie, placené volání na pevné, posílání i příjem gigantických souborů apod.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2011, 17:27:04 »
no me proste z neznameho duvodu skype blbne, po urcitem case nepouzivani kdyz nahodou zjistuju jestli jde volat na echo123 tak to dela ze neco dela ale nezacne to delat nic a ani to neodesila zpravy proste je to kaput a jedina cesta jak ho zprovoznit je killnout a znova nahodit. tak ja nevim co s tim mam udelat aby to fungovalo jak ma. mam teda si sehnat jeste starsi verzi? to mi neprijde moc rozumny, ziskam tim jen dalsi neosetrene sw bugy a moznost exploitovani. ja ho snad radeji uplne vymazu a prestanu pouzivat to bude asi nejlepsi reseni  :D

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #4 kdy: 13 Října 2011, 20:47:26 »
zkus ho spustit přes terminál, třeba to něco vypíše, čeho by se dalo chytit
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2011, 08:23:15 »
mam teda si sehnat jeste starsi verzi? to mi neprijde moc rozumny, ziskam tim jen dalsi neosetrene sw bugy a moznost exploitovani.

Bugy nebugy, hlavně když mi to vše funguje (2.0.0.68), používám to doma i v práci (mám tam 1200 kontaktů, hlavně firemních) a potřebuji vydělávat peníze a ne hrát si s nejnovějšími verzemi. Dokud to bude fungovat, upgradovat nebudu.

Ujasněte si, zda chcete Skypem telefonovat a efektivně komunikovat, nebo si hrát s verzemi...
« Poslední změna: 14 Října 2011, 15:17:47 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

a-lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
  • kde to zobrazí?
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2011, 09:09:52 »
Jen malá informace, už jsem tady o tom měl příspěvky. Na U 10.10 jsem měl Skype 2.2.0.0.25 a nepodařilo se mi odstranit problémy se zvukem. Problém zůstal i po aktualizaci na U 11.04. Až instalace Skype 2.2.0.0.35 (beta) problém odstranila. Dnes ráno jsem upgradoval na U 11.10 a Skype běží bez problémů. Možná bude problém nikoliv ve Skype. Bohužel neumím poradit kde hledat. Možná by to chtělo popsat problémy se Skype podrobněji.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2011, 10:28:16 »

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:skype pod linuxem
« Odpověď #8 kdy: 14 Října 2011, 15:11:54 »
chystam sa na 11.10 ku jen musim uvolnit misto na disku snad se to tim spravi  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.