Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04  (Přečteno 3550 krát)

rejca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« kdy: 13 Května 2011, 07:43:10 »
Nevím, kde se stala chyba, ale připojuji se k davu. U starších verzí mě Wifi šla hned po instalaci, nyni ne.

Dlouho jsem vůbec hledal kabelové připojení, kam bych se s notebookem napíchnul a po delším laborování s balíčky b43 (nebo tak nějak) to jde.

Ale kde je uživatelská přívětivost? Vracíme se do unixového pravěku, kdy po instalaci nešlo skoro nic?

Pro mne to je jasný krok vzad, který může odradit hodně lidí, kterým nenajede net hned, i když dříve to šlo bez problémů. Přijde mi to horší než tolik kritizované Unity...

MGM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2011, 13:19:55 »
Riešil som asi rovnaký problém s ovládačom b43. Po nainštalovaní balíčkov b43-fwcutter a firmware-b43 bolo najskôr potrebné vymazať súbor

/etc/modprobe.d/blacklist-bcm43.conf

Wifi nabehlo po následnom reštarte.

tc.marcus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2011, 13:31:37 »
Nevím, kde se stala chyba, ale připojuji se k davu. U starších verzí mě Wifi šla hned po instalaci, nyni ne.

Dlouho jsem vůbec hledal kabelové připojení, kam bych se s notebookem napíchnul a po delším laborování s balíčky b43 (nebo tak nějak) to jde.

Ale kde je uživatelská přívětivost? Vracíme se do unixového pravěku, kdy po instalaci nešlo skoro nic?

Pro mne to je jasný krok vzad, který může odradit hodně lidí, kterým nenajede net hned, i když dříve to šlo bez problémů. Přijde mi to horší než tolik kritizované Unity...

pravda. Je moc lidí co kritizují Unity a skutečný problém jim uniká a to že nastavení HW je komplikovanější než kdy dříve bylo. Pořád si myslím že pracuju s nedodělkem. Jistě jsou tu i tací co budou kritizovat kritiky ve smyslu že se vše co dříve fungovalo dá nastavit. Ano jistě v tomto budou mít pravdu ale například já jsem uživatel, který potřebuje s pc pracovat a netrávit život nastavováním a doděláváním systému. Nepoužívám pc jako hračku nebo nástroj pro výuku ale jako pracovní prostředek. Snad se toto zlepší a pánové z Canonicalu si uvědomí že pokud má být systém pro uživatele přívětivý tak nemohou základy odfláknout.

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2011, 11:05:37 »
Riešil som asi rovnaký problém s ovládačom b43. Po nainštalovaní balíčkov b43-fwcutter a firmware-b43 bolo najskôr potrebné vymazať súbor

/etc/modprobe.d/blacklist-bcm43.conf

Wifi nabehlo po následnom reštarte.
hm takže balíček "b43-fwcutter" jsem nainstaloval, ale ten druhej "firmware-b43" prej nemůže najít... (zdroje mám povolené i ty, co po instalaci povolené nebyly)
a ten soubor blacklist tam vůbec nemám...

nějaká další rada, jak zprovoznit wifi broadcom na HP CPQ nx6125???

Rover623

Re:Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2011, 11:40:19 »
Dej výpis z lspci, ať víme co to je vlastně přesně za čip

Wicd místo network manageru jsi zkoušel?

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re:Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2011, 20:42:41 »
zakazat nesvobodne ovladace a nainstalovat firmware-b43-installer a b43-fwcutter ... nezapomenout revertovat vsechny zmeny, ktere jsi mozna provedl v blacklistech... restartovat pc nebo wifi adapter
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Wifi na HP Compaq nx6310 - 11.04
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2011, 01:01:50 »
zakazat nesvobodne ovladace a nainstalovat firmware-b43-installer a b43-fwcutter ... nezapomenout revertovat vsechny zmeny, ktere jsi mozna provedl v blacklistech... restartovat pc nebo wifi adapter

Po hodině trápení (s jinými postupy) mi tohle pomohlo. Díky. Compaq Presario C500, Broadcom 4311
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.