Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaké distro místo Ubuntu?  (Přečteno 12796 krát)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #50 kdy: 30 Října 2011, 22:05:59 »
Citace
Proč to prostě nezkusíš? Čekáš, že se ti někdo 100% zaručí, jak ti to bude fungovat? ::)
Ne to nečekám, jen jsem myslel, že někdo kdo má s debianem zkušenosti by mohl napsat - Ano tak by to mohlo/mělo fungovat...  ;)
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #51 kdy: 30 Října 2011, 23:53:12 »
Co více bys chtěl slyšet? Měl jsem debian mint - testing. Původně jsem ovladače instaloval klasicky z repozitářů - nvidia-xconfig, nvidia-glx, nvidia-settings. Po nějaké aktualizaci se nvidia rozesrala a nefungovali xka, postup pro rozhchození ovladačů, který pomohl, je v příspěvku z 24 Říjen 2011, 16:41:52.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #52 kdy: 31 Října 2011, 23:14:25 »
Pratele, zkousel jsem do xubuntu doinstalit gnome shell na mem netbooku. bohuzel nepouzitelne - velmi pomale odezvy systemu. nevite, jak je na tom fedora s gnome shellem na netboocich? nebo ubuntu gnome remix? teoreticky by to melo fungovat stejne jako po doinstalaci v xubu, ale nemusi to tak v praxi byt. na netbook by se mi gnome shell libil, ale nechci to za cenu snecich reakci... jinak kdybych to nevyresil, tak jsem zatim  gnome 2 nahradil relativne bez vetsich bolesti xubuntu.
Kubuntu 20.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #53 kdy: 01 Listopadu 2011, 15:10:53 »
Nazdárek,
jelikož se Ubuntu zřejmě vydalo směrem, který přestává být kompatibilní jak s mým postarším HP Pavilion...

Proč si nenecháš Ubuntu, které bylo poslední "kompatibilní"? (jako to dělám já)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #54 kdy: 01 Listopadu 2011, 15:18:57 »
Nazdárek,
jelikož se Ubuntu zřejmě vydalo směrem, který přestává být kompatibilní jak s mým postarším HP Pavilion...

Proč si nenecháš Ubuntu, které bylo poslední "kompatibilní"? (jako to dělám já)

Kvůli podpoře, která netrvá věčně...

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #55 kdy: 01 Listopadu 2011, 15:22:46 »
btw, na mem pavilionu dv7 jde vse out-of-box .. krome teda dvb tuneru a wifi karty (obe maj proprietarni firmware, ale zprovozneni je otazka 1 min)

ted mluvim o opensuse 11.3
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #56 kdy: 01 Listopadu 2011, 15:27:06 »
Kvůli podpoře, která netrvá věčně...

To jo, ale trvá do dubna 2013.   ;)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #57 kdy: 01 Listopadu 2011, 15:39:17 »
btw, na mem pavilionu dv7 jde vse out-of-box .. krome teda dvb tuneru a wifi karty (obe maj proprietarni firmware, ale zprovozneni je otazka 1 min)

ted mluvim o opensuse 11.3

Ten můj je HP Pavilion t3757 Athlon 64 X2 4600+, tower. Žádnej nb, tudíž ani wifi karta, natož jakýkoliv tuner.
Ale řeknu ti, napsal's to moc hezky. Takhle nějak by měla vypadat neagresivní, leč účinná reklama :-)

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #58 kdy: 02 Listopadu 2011, 02:12:10 »
btw, na mem pavilionu dv7 jde vse out-of-box .. krome teda dvb tuneru a wifi karty (obe maj proprietarni firmware, ale zprovozneni je otazka 1 min)

ted mluvim o opensuse 11.3
Zprovoznění je otázka jedné minuty pro někoho, kdo to zná. Pro ostatní je to oříšek. To kdyby se mi u OpenSuse stalo, tak nic nezkoumám a instaluju něco jiného - už se mi to stalo u Lennyho, když byl ještě stable a u Kubuntu (10.4?).
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 02:15:50 od beer »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #59 kdy: 02 Listopadu 2011, 02:32:10 »
Já mám na PC Fedoru 16, openSUSE 12.1, Sabayon 7, Ubuntu 11.10 a Frugalware 1.5. Sabayon funguje celkem bez problémů, v GS nejde alternate menu a dock. openSUSE je RC1 a je to dost nedodělané ale jde celkem slušně celkem jako Sabayon. Fedora jde v gs taky celkem slušně, zatím má problém s nvidia ale jde s nouveau. Ubuntu jde už kupodivu v GS snad vše, to samé Frugalware. Uspávat do paměti jdou všechna.
Tobe ten Sabayon jede? Ja jsem uz nevydrzel s nervama a nainstalil Debian. Je sice fakt, ze jsem mel problemy se 6kou Gnome zrovna v dobe, kdy tam naprali Gnome 3 a tech x set MB updatu na 2x mi zrusilo system tak, ze se to ve finale nedalo pouzivat. Daily iso uz s G3 (co 14 dni) mi neslo vubec, nebo spis slo, ale nefungovalo v nem x veci, zejmena sit a podobne. Nakonec jsem to zabalil. Pockam jeste tak mesic, kdy to Gnome 3 bude stabilnejsi, nebo risknu Xfce, udelali z neho stabilni distro, zadne experimentalnosti. Zrejme kvuli vzhledu, jeste furt pripomina Gnome 2. Taktez tam pisou ze se ted budou nove releasy vydavat co 2 mesice.

killi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #60 kdy: 03 Listopadu 2011, 10:46:50 »
Cca měsíc používám distribuci,která je založena na Ubuntu jmenuje se "Bodhi Linux", http://www.bodhilinux.com. Je to mladá distribuce s minimálními nároky na hardware.
Zatím spokojenost. 

Slunečnice77

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #61 kdy: 03 Listopadu 2011, 11:10:49 »
Cca měsíc používám distribuci,která je založena na Ubuntu jmenuje se "Bodhi Linux", http://www.bodhilinux.com. Je to mladá distribuce s minimálními nároky na hardware.
Zatím spokojenost.

Pěkné dopoledne,už to sosám :D to vypadá zajímavě stejně jako Greenie,linuxlex. Mám na live flash a hraji si .  :D

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #62 kdy: 03 Listopadu 2011, 13:28:31 »
Já si myslím, že Sabayon 7 je docela slušný, stojí za zkoušku. opensuse 12.1. je ještě docela buggy i v RC verzi ale jde taky. Fedora 16 se taky lepší, postupně, teď zrovna ji zkouším. Ubuntu v GS mi taky jede, Frugalware 1.5. je perfektní, čekám na nové distro. Ale to současné jede bez problémů. Jen si vybrat, já mám všechny zmiňované. :)

killi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #63 kdy: 03 Listopadu 2011, 13:37:01 »
Mne na této distribuci zaujaly nízké nároky na PC - volné místo na HDD 1,5GB, RAM 128MB, processor i386.
Provozuji to na starším PC a je to bez problémů včetně flash.
Instalaci programů lze přímo ze stránek, nebo stáhnout a poté nainstalovat, lze využít i .deb balíčků.
Programů je po instalaci minimum, což je spíše výhoda.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #64 kdy: 03 Listopadu 2011, 16:47:20 »
Mne na této distribuci zaujaly nízké nároky na PC - volné místo na HDD 1,5GB, RAM 128MB, processor i386.
Provozuji to na starším PC a je to bez problémů včetně flash.
Instalaci programů lze přímo ze stránek, nebo stáhnout a poté nainstalovat, lze využít i .deb balíčků.
Programů je po instalaci minimum, což je spíše výhoda.
To bude asi rodina  i386, podle nějakých instrukcí, ne že to běží na 386ce.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #65 kdy: 05 Listopadu 2011, 08:00:45 »
Jeste jednou si dovolim ozivit tuto diskuzi. Opravdu nikdo nesrovnaval gnome shell v fedore a ubuntu? Celkem se mi zamlouva, ale v ubuntu je lenivy jak snek. Na netbooku s ati 1250...
Kubuntu 20.04

pivik

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #66 kdy: 05 Listopadu 2011, 08:18:18 »
Já zkoušel Gnome-shell jak ve Fedoře, tak v Ubuntu a také v Debianu Sid. Funguje to celkem dobře všude, ale v Debianu je jednoznačná výhoda ve spotřebě RAM. Po startu systému s Gnome-shellem byla spotřeba pouhých 105MB RAM, oproti Ubuntu a Fedoře, kde byla přes 250MB a rychle rostla. Už se těším až Gnome-shell dopluje ze Sida do Wheezy. Mělo by to být v nejbližší době.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #67 kdy: 05 Listopadu 2011, 09:20:31 »
Jeste jednou si dovolim ozivit tuto diskuzi. Opravdu nikdo nesrovnaval gnome shell v fedore a ubuntu? Celkem se mi zamlouva, ale v ubuntu je lenivy jak snek. Na netbooku s ati 1250...
Já nainstaloval GS i ženě na netbook a jde bez poblémů. Žádnou lenivost mi žena nehlásila.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.