Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: verze 10.10, 11.04 a 11.10 blbne přehrávání  (Přečteno 681 krát)

Majared

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
verze 10.10, 11.04 a 11.10 blbne přehrávání
« kdy: 09 Března 2012, 18:31:31 »
Nazdar všichni,
tak jsem si dal tu práci a začal downgradovat. Původně jsem měl na svém netbooku Toshiba NB-305 v. 10.04, loni jsem upgradnul na 10.10 a pak 11.04 a teď k jádru věci. Nejenže instalace vždy trvala neskutečně dlouho až předlouho (třebas i dvě hodiny), ale co mě fakt vytáčí je, že systém není schopen přehrát žádné video. Jinými slovy, začne přehrávat a v nečekaném okamžiku, nevyspitatelně (po pěti, třech, patnácti, dvaceti....) minutách se přehrávání jakéhokoli filmu zasekne a zůstane stát do té doby než zašmrdlám na touchpadu prstem nebo myší (pokud je připojena), ale když dostane třeba impuls i z klávesnice, tak se taky rozběhne. Jenže není normální spustit si film a během něj pořád držet prst na touchpadu nebo myši. Dokonce to dělá i při přehrávání MP3 souboru. No a tak jsem si dal tu práci a nainstaloval 11.10, kdy instalace proběhla již naprosto korektně a bez potíží, tak jsem si říkal, že to bude v pohodě, ale bohužel - stejný problém. A tak jsem šel po verzích dolů, až jsem skončil u 10.04, kde mi běží všechno na pohodu včetně přehrávání filmů, MP3, bluetooth, wi-fi atd. Jenže za chvíli podpora 10.04 skončí no a já pokud se nechci vrátit k widlím, tak musím upgradnout, ale nemůžu ho donutit fungovat na vyšších verzích. Dokonce i když nakliknu třebas na jakoukoli složku, tak začne divně poblikávat kontrolka HDD a nic, tak musím kliknout znova a pak se za minutu otevřou okna dvě. Nebo při instalaci se najednou průběh procesu zastaví a zase musím zahejbat myší jinak to bude stát třeba den. Nevíte někdo co sakra s tím?????? Připadá mi jak kdyby zmíněné verze OS neuměli nějak přistupovat k HDD, jestli třeba mají špatnej ovladač řadiče disku nebo já nevím. Budu rád za jakoukoli radu. Díky

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:verze 10.10, 11.04 a 11.10 blbne přehrávání
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2012, 18:43:31 »
Mno, pro mě, compaq  ;), a jistě i pro některé další je 10.04 asi zatím to nejlepší provedení Ubuntu  :)
Nechápu, jak myslíš "podpora za chvíli skončí", protože já mám za to, že skončí až za rok a kousek a to je v době IT hodně dlouhá doba.

Dnes jsem si četl o hodnocení běžných lidí na Win 8 a pousmál jsem se, protože mně to připomíná situaci s Unity, kdy Ubuntu i Wokna asi myslí, že nejlepší je to, co je co nejvíce kontroverzní, in, cool či co vlastně  :D

Klidně si pracuj na 10.04 a někde bokem v klidu testuj 8)
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.