Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nezacne instalacia  (Přečteno 866 krát)

Kamahl19

  • Host
Nezacne instalacia
« kdy: 01 Listopadu 2011, 20:25:20 »
Zdravim,

stiahol som si kubuntu aj ubuntu 11.10 a napalil pomocou power iso (aj pomocou infra recorder) na CD a dal bootovat z CD ale vzdy mi ostane miesto bootovania len cierna obrazovka s blikajucim kurzorom a nic dalej. Pri ubuntu sa mi zobrazi fialova obrazovka a potom len cierna, pri kubuntu mam menu kliknem na Start Kubuntu a zas cierna len s kurzorom a nic dalej. Mam NB Asus S61x a predtym som na nom mal uspesne nainstalovane ubuntu 8.04 aj 10.11

Co robim zle? diky

edit: na NB bola iba 10.11 nie aj 8.04, ta len na desktope, doslo mi to ked som si uvedomil rok vyroby NB :)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 08:14:27 od Kamahl19 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Nezacne instalacia
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2011, 10:12:55 »
Kontroloval jsi ISO obrazy a vypálená CD?

Zkontroluj ISO a zkus vypálit jinde na jiná média.

Možná blbne palírna. Je to časté. Já jsem testoval svou plnou krabici různých instalací od U7.04 až po nové openSUSE na disku i na CD a DVD a překvapilo mě, že cca třetina obsahuje chyby.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 10:15:11 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Nezacne instalacia
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2011, 10:55:31 »
Pokud k nim máš md5 soubory, umí CD zkontrolovat Brasero
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

branec

  • Host
Re:Nezacne instalacia
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2011, 13:55:16 »
OK takže aby sme sa vyhli BAD CD/DVD skúsime test.....
Stiahni si unetbootin - Download
Spusti unetbootin a tam dole zaškrtni ponuku ISO a cez browser si nájdi ISO Kubuntu čo si sťahoval a úplne dole vyber USB na ktoré ti spraví BOOT USB a daj štart, následne koniec a skús BOOTOVAŤ s daného USB.

* predpokladám že máš zapnute bootovanie aj s usb v biose

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.