Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [VYŘEŠENO] KDE ovládání zvukového zařízení  (Přečteno 949 krát)

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
[VYŘEŠENO] KDE ovládání zvukového zařízení
« kdy: 06 Listopadu 2011, 20:11:01 »
Zdravím, vyskytl se mi specifický problém. Přešel jsem na Kubuntu za prostředím KDE, takže jsem nikdy tento problém neřešil. Tedy, mám v počítači dvě zvukové zařízení. Interní a přes HDMI. Zvuky se přehrávají v pořádku dle nastavené priority na Interním, ale v systémové části mi k ovládání nabízí pouze HDMI výstup, tedy ten který právě není používán. Následně i zkratky na klávesnici způsobují změnu nastavení hlasitosti jen tohoto zařízení. Hledal jsem, ale vzdávám. Vůbec nevím pod čím to mám hledat. Ptám se tedy jestli někdo nevíte jak to vyřešit.
Předpokládám že bude stačit jen úprava nějakého konfigu.
Děkuji předem.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2011, 22:55:44 od Citrisin »
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

branec

  • Host
Re:KDE ovládání zvukového zařízení
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2011, 21:47:56 »
V nastaveniu systému si nájdite Multimedia a tam vyberte co a akú sound card ma preferovať na prvom mieste.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:KDE ovládání zvukového zařízení
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2011, 22:45:24 »
V nastaveniu systému si nájdite Multimedia a tam vyberte co a akú sound card ma preferovať na prvom mieste.
To jsem udělal, problém existuje... V tom je právě problém, že indikace nekoresponduje s nastavením.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

Citrisin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:KDE ovládání zvukového zařízení
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2011, 22:55:18 »
V nastaveniu systému si nájdite Multimedia a tam vyberte co a akú sound card ma preferovať na prvom mieste.
To jsem udělal, problém existuje... V tom je právě problém, že indikace nekoresponduje s nastavením.
Vyřešeno: Je třeba nastavit i samotný kmix. V jeho nastavení je možnost vybrat hlavní kanál.
†Asus M51Va
*Lenovo Ideapad Y580, intel i5 Ivi bridge, Nvidia GTX660, 8GB ram, 32GB ssd (Samsung), 1TB hdd.
Ubuntu 12.10, Gnome shell.

branec

  • Host
Re:KDE ovládání zvukového zařízení
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2011, 21:04:44 »
Vyřešeno: Je třeba nastavit i samotný kmix. V jeho nastavení je možnost vybrat hlavní kanál.

Aha ja som myslel že to nastavené máte ako hlavný kanál, síce je pravda že je to dosť ukrité a nie každého to napadne v Kmixe to spraviť, ale nakoniec Vám to funguje ako má.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.