Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 11.10 Gnome 3 - Zasekávání videa při přehrávání na fullscreen a tearing  (Přečteno 1218 krát)

winsik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Ahoj,
provozuju 11.10 s Gnome 3 na systému se dvěma LCD monitory, jeden přes Dsub, jeden přes DVI, grafická karta Nvidia Gforce 6200 s binárním ovladačem nvidia-current. Vše víceméně funguje jak má, ale trápí mě přehrávání videa. Občas se při přehrávání dostanu do stavu, kdy není možné video maximalizovat.

Při maximalizaci na fullscreen zůstane video zaseknuté v levém horním rohu, ve stejné velikosti jako bylo při režimu v okně, zbytek obrazovky je černý. Po přechodu zpět se opět rozběhne. Pokud se video takto již začne chovat, není možné zvětšit velikost okna, běh se opět zasekne.

Nedělá to vždy, po přihlášení vše funguje normálně, jak fullscreen, tak zvětšování okna. Nedojde k tomu, že by se již běžící video zaseklo, ale pokud tento stav nastane, projeví se to při první další příležitosti.

Zavření přehrávače, nebo volba jiného videa nemá na tento stav vliv. Někdy pomůže několikrát přejít do fullscreenu a zpět. Vždy pomůže odhlášení.

Ještě mě zlobí video tearing (nesynchronizovaný proužek v první třetině při pohybu) na monitoru připojeném přes DVI. Primární monitor připojený přes DSUB tearing nedělá, zasekávání ale ano . Možná to může souviset. Monitory se jeden hlásí jako DFD ajeden jako CRT, to je mi divné, ale nevím co s tím, řešiljsem něco okolo toho už tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59492.msg426538#msg426538 ale laborování s xorg mi vedlo jen k nefunkčnosti druhého monitoru.

Dělá to s jakýmkoli video obsahem. V jakémkoli přehrávači, totem, vlc, mplayer a jeho deriváty. Zkoušel jsem také všechny ovladače. V .xsession-errors se nic neobjevuje a kam jinam se podívat zatím nevím.

Setkal se někdo s podobným problémem?
« Poslední změna: 13 Listopadu 2011, 14:59:49 od winsik »
MS Dos 5.0->MS Dos 6.22->Windows 95->Windows 98->Windows XP->Windows Vista->Ubutnu 9.10->10.04->10.10->11.04 - Gnome 2->11.10 - Gnome shell

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.