Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nereagování myši  (Přečteno 1957 krát)

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Nereagování myši
« kdy: 22 Září 2011, 17:06:59 »
Dobrý den, mám takový problém. Rozhodl jsem se, že začnu s Linuxem a hodím si Ubuntu na notebook (Sony VAIO VGN-CS11S/W), jelikož ho potřebuji perfektně ovládat kvůli škole. Smazal jsem si Windows Vista a dal tam pouze Ubuntu stažený z ubuntu.cz ve verzi 11.04 - nastavil jsem hlavní jazyk english. Od začátku co jsem vstoupil do systému jsem si začal všímat, že občas vynechává levé tlačítko myši. Prostě když jsem klikl - nereagovalo! Později se to stalo častějším jevem. Zkoušel jsem víc myší a je to stále to samé, dokonce se to projevuje i u touchpadu. Při první instalaci Ubuntu 11.04 mi nějak zlobila mechanika a trvalo to déle a mechanika ne moc příjemně hučela. Řekl jsem si tedy, že se to nejspíš špatně nainstalovalo, tak jsem to přeinstaloval a tentokrát z flashky pomocí programu UNetbootin. Bylo to včera večer a vše bylo v pořádku. Dnes jsem si vzal notebook do školy a začalo to zas. Čím dál tím víc se to opakovalo a později se mi dokonce i po restartu tento jev objevil hned od začátku vstupu do systému. Například, když jsem klikl levým tlačítkem, tak se to chovalo jako by se to seklo. Takže když jsem např. klikl na okno, tak to nechtělo pustit a myš to celou dobu držela. Nevím co s tím je, ani hoši ze školy, kteří už nějaký čas s Ubuntu pracují si neví rady. Také se mi stává, že když ponechám notebook v klidu (vypne se obrazovka) a poté na cokoliv zmáčknu a chce to po mě přístupové heslo, tak v ten moment mi to heslo nejde psát. Myš ale pracuje normálně. Jindy klávesnice nevynechává, pouze když to po mě chce přístupové heslo a to také ne vždy. Moc Vás prosím o pomoc, jelikož už nevím co mám dělat a u Ubuntu chci rozhodně zůstat. Děkuji.
« Poslední změna: 22 Září 2011, 17:36:00 od Weider »

Rover623

Re: Nereagování myši
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2011, 19:43:15 »
U těch šmejdů od Sony to obvykle dělá totálně domršené ACPI, kterým jsou NTB od Sony pověstné, parametr "noacpi" by snad mohl zabrat

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Nereagování myši
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2011, 19:56:58 »
U těch šmejdů od Sony to obvykle dělá totálně domršené ACPI, kterým jsou NTB od Sony pověstné, parametr "noacpi" by snad mohl zabrat

Díky za odpověd. Jsem ale začátečník, takže vůbec netuším co myslíš tím parametrem "noacpi". Mam to napsat v Terminálu? Co pak?

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Nereagování myši
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2011, 20:06:19 »
skus najprv takto, ci to vobec pomoze:
http://wiki.ubuntu.cz/Bootovac%C3%AD%20parametry?highlight=%28noacpi%29#Do.2BAQ0-asn.2BAOE_zm.2BARs-na_bootovac.2BAO0-ch_parametr.2BAW8_pro_nainstalovan.2BAP0_syst.2BAOk-m
a ak to budes chciet natrvalo tak podobne ak je popisane nizsie v tom navode, len editujes subor
/etc/default/grub
a parameter zadas do riadku
GRUB_CMDLINE_LINUX=""
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Nereagování myši
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2011, 14:31:10 »
skus najprv takto, ci to vobec pomoze:
http://wiki.ubuntu.cz/Bootovac%C3%AD%20parametry?highlight=%28noacpi%29#Do.2BAQ0-asn.2BAOE_zm.2BARs-na_bootovac.2BAO0-ch_parametr.2BAW8_pro_nainstalovan.2BAP0_syst.2BAOk-m
a ak to budes chciet natrvalo tak podobne ak je popisane nizsie v tom navode, len editujes subor
/etc/default/grub
a parameter zadas do riadku
GRUB_CMDLINE_LINUX=""


Nevím jestli to zvládnu, nevím co mám konkrétně udělat.

Rover623

Re: Nereagování myši
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2011, 15:33:13 »
To zmákneš je to lehké, zadej do terminálu tohle
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/grub otevře se ti konfigurační soubor GRUBu, najdi řádek
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="" a změň ho aby vypadal takhle
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="noacpi" ulož a zavři.

Potom zadej do terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub a restartuj

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Nereagování myši
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2011, 17:12:52 »
To zmákneš je to lehké, zadej do terminálu tohle
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/grub otevře se ti konfigurační soubor GRUBu, najdi řádek
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="" a změň ho aby vypadal takhle
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="noacpi" ulož a zavři.

Potom zadej do terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub a restartuj

Zatím to funguje normálně. Snad to bude v pohodě. Kdyby něco napíšu. Děkuji moc.

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Nereagování myši
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2011, 19:07:03 »
Tak mám první problém. Opět se mi zopakoval stejný problém jako předtím. Zavřel jsem víko notebook a tím jsem ho nejspíš uspal (nejsem si jistý jak je to nastavený). Po otevřený se mi zobrazilo přihlašovací okno a nešlo mi opět psát heslo. Myš fungovala normálně, ale psát heslo mi nešlo. Nevím co s tím.

Tak koukám, že se mi nevyřešila ani ta myš. Zase mi nejde! Sekla se mi jako kdybych držel levý tlačítko myši a nepouštěl ho. Takže fakt nevím co s tím mám, už jsem se radoval, že se to vyřešilo přes ten GRUB ale asi ne. Co teď?
« Poslední změna: 23 Září 2011, 19:16:01 od Weider »

Rover623

Re: Nereagování myši
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2011, 19:43:44 »
Tady je téma s podobným problémem https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=113933

Myslím, že to bude chtít vygenerovat soubor Xorg.conf, podle tohoto návodu http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44678.0.html , případně pozměnit ten stávající

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Nereagování myši
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2011, 10:32:49 »
Tady je téma s podobným problémem https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=113933

Myslím, že to bude chtít vygenerovat soubor Xorg.conf, podle tohoto návodu http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44678.0.html , případně pozměnit ten stávající

Mohl by jsi mi prosím rozepsat podrobnější návod jak na to? Vůbec nevím co mám dělat. Při mé znalosti angličtiny mi to anglické fórum bohužel nepomůže. Díky moc.

Rover623

Re: Nereagování myši
« Odpověď #10 kdy: 24 Září 2011, 11:24:21 »
No, teoreticky by mělo stačit tohle, do složky /etc/X11 musíš vytvořit soubor "xorg.conf" (pokud ho tam nemáš) a do něj poté vložit něco takového
Kód: [Vybrat]
Section "ServerLayout"
    Identifier     "Layout0"
    Screen      0  "Screen0" 0 0
    InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
    Option         "Xinerama" "0"
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "InputDevice"
    # generated from default
    Identifier     "Mouse0"
    Driver         "mouse"
    Option         "Protocol" "auto"
    Option         "Device" "/dev/psaux"
    Option         "Emulate3Buttons" "no"
    Option         "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"
    # generated from default
    Identifier     "Keyboard0"
    Driver         "kbd"
EndSection
i když na tom Arch fóru je to nakonec vyřešeno starším jádrem. Možná by stačilo zkusit si nainstalovat Ubuntu 11.10 kde je novější jádro, to co je v 11.04 je jeden z nejvíce problémových kernelů které jsem viděl

Weider

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Nereagování myši
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2011, 13:46:25 »
Takže nemám nic zkoušet a jen teď nainstalovat "Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot Beta 2" ? Četl jsem, že finální verze vyjde až 13.10., půjde to pak aktualizovat na finální verzi?

Rover623

Re: Nereagování myši
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2011, 16:24:38 »
Momentálně je BETA 2 do které přicházejí postupně aktualizace (momentálně jich je něco přes 200), toho 13. kdy vyjde finální verze z toho vlastně budeš mít finální verzi. Tedy budeš mít systém aktualizovaný do té podoby v jaké by jsi ho stáhl z netu jako final verzi

scretch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re:Nereagování myši
« Odpověď #13 kdy: 05 Prosince 2011, 07:54:43 »
Tak pořád ta stejná písníčka. Akorát se to začalo zasekávat i při bežnym provozu... koukal jsem do dmesg a zkoušel jsem to hledat na googlu ale nikdo asi podobný problém nemá

[   20.852471] phy0 -> rt2800pci_mcu_status: Error - MCU request failed, no response from hardware
[   20.877483] ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
[   21.050050] Synaptics Touchpad, model: 1, fw: 6.2, id: 0xa5a0b1, caps: 0xa04713/0x0/0x0
[   21.126716] input: SynPS/2 Synaptics TouchPad as /devices/platform/i8042/serio1/input/input10
[   21.206046] ppdev: user-space parallel port driver
[   21.776281] init: failsafe main process (744) killed by TERM signal

Hledal jsem tu puslední hlášku, ale radši sem toho dávám víc.

Rover623

Re:Nereagování myši
« Odpověď #14 kdy: 05 Prosince 2011, 08:19:27 »
Podle toho výpisu to vypadá následovně, systém zaznamená, že od HW nepřichází žádná odpověď, zkusí jiný ovladač a potom oba ovladače jako nefunkční zabije. Zkus si v Synapticu vyhledat moduly pro touchpady Synaptics a trochu si v nich pohrát s nastavením. To s tím xorg.conf můžeš pořád zkusit také

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.