Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: som z toho blbý [vyřešeno]  (Přečteno 788 krát)

igorg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
som z toho blbý [vyřešeno]
« kdy: 15 Listopadu 2011, 20:17:18 »
Prepáčte, že Vás otravujem s mojími problemámi ale už som z toho úúúúplne vedľa - nechcem písať škaredo. Nižšie som napísal v jednom probléme, ktorý sa mi nepodarilo opraviť:

Ďakujem za rady, nedalo sa mi to urobiť, mal som chyby aj s načitavaním diskov c a d, niečo mi to zablokovalo, písal som o tom a nikto mi neporadil, stalo sa mi to 2 krát, vždy som to preinštaloval a stále to isté, tak som prešiel na kubuntu a tam mi to zatial ide v pohode, dúfam, že sa sa to nebude kaziť ako táto verzia ubuntu 10.10.
Možno som robil niekde chyby ale nevedel som to sám napraviť. Dávnejšie dozadu som používal suse, ale nejak sa mi tiež objavovali chyby a nevedel som to opravovať tak som prešiel na ubuntu a bolo to v pohode až toto vydanie sa mi začalo akosi babrať.
Ešte raz ďakujem za rady a pochopenie.

Pred chvílkou keď som už mal celkom dobre spravené kubuntu, písalo mi aby som reštartoval počítač, nedarilo sami ho reštartovať dlhšiu dobu tak som urobil tvrdý reset. Potom mi začalo štartovť Kubuntu a dívam sa ako pako čo mi to nabehlo a ajhľa viď obrázok. Môže mi niekto poradiť ako sa vrátiť do kubuntu?

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 17 Listopadu 2011, 11:07:26 od Martin - ViPEr*CZ* »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:som z toho blbý
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2011, 22:17:31 »
Neverím, že sa ti tam nainštaloval Ubuntu-desktop sám od seba :D. V prihlasovacej obrazovke keď sa prihlasuješ je tam take ozubené kolečko, na ktoré keď klikneš, tak si môžeš vyberať prostredia. V tvojom prípade Kubuntu alebo KDE.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

igorg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:som z toho blbý
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2011, 11:25:17 »
Mám to tam nainštalované. V Kubuntu so prvý krát. Ja som si doinštaloval niektoré programy s ubuntu a neviem či su aj pre Kubuntu ako napr. Správca balíkov synaptic, centrum software, správcu aktualizácí a zrejme tieto programy mi doinštalovali ubuntu, neviem. Nemám tam kubuntu ale tieto možnosti:

Štandartné
Gnome Classic
     "         "     (no effect|
Kde Plasma Workspace
    "          "         (failsafe session| predchadzajúce
Metacity  - neviem čo to je
Ubuntu
Záchranné
 Dá sa s tým niečo robiť?  Diky
Ešte prosím v čom sa dá zmeniť prihlasovanie pri štarte do systemu, mám tam prihlásenie automaticky a neviem kde to zmeniť

« Poslední změna: 16 Listopadu 2011, 11:36:33 od igorg »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:som z toho blbý
« Odpověď #3 kdy: 16 Listopadu 2011, 21:21:23 »
Zmeníš si to (myslím,nie som teraz na ubuntu) ozubené kolečko hore -> užívatelia a skupiny -> a tam klikneš na prihlásiť automaticky a na začiatku pri prihlasovaní musíš dať KDE plazma (či ako sa to píše).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

igorg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:som z toho blbý
« Odpověď #4 kdy: 17 Listopadu 2011, 11:05:09 »
Ďakujem za radu, v kde je to šipka. Už som si dal aj prihlasovanie s heslom.
V jednom príspevku som písal o skype vyazváňaniu a v kde mi to ide v pohode všetko.
 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.