Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xorg.conf přepsán  (Přečteno 856 krát)

pitat450

xorg.conf přepsán
« kdy: 21 Listopadu 2011, 09:50:38 »
Zdravím,
potřeboval bych poradit pokud by někdo mohl s X serverem.. nainstaloval sem před časem Ubuntu svým prarodičům na jejich počítač, kde se vyskytl jeden problem s nastavením. Vždy když se snanžím změnit rozlišení na 1920x1080 a dám uložit do souboru xorg.conf, po restartu se vždy soubor zpátky přepíše a používá rozlišení 800x600, což je samozřejmě velmi nepohodlné. Stejně tak například nastavení vypnutého síťového připojení v gnomu je vždy opět po restartu aktivní...s tím sem se nikdy osobně nesetkal...nevíte někdo?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:xorg.conf přepsán
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2011, 10:10:28 »
Ako menis to rozlisenie? Prepisovanim xorg.conf alebo mas nainstalovane neslobodne ovladace?
Ak neslobodne ovladace a robis to cez klikatko vyrobcu tak ho musis spustit s pravom root.
Cize pre nvidiu "gksudo nvidia-settings" a pre ati/amd "gksudo amdcccle". Tym ati si niesom isty tak si to este niekde over.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:xorg.conf přepsán
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2011, 11:22:16 »
Hodilo by se napsat jakou máš grafiku, jaké používáš ovladače (svobodné/nesvobodné) a jakou verzi ubuntu používáš.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

pitat450

Re:xorg.conf přepsán
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2011, 17:44:17 »
ovladače jsou od Nvidie
a Ubuntu je tuším Intrepid 10.x
jedná se o tento přístroj http://www.pocitacik.cz/asus-eee-box-eb1501p-rc-white-d525-ion-2-2g-250g-drw-vga-hdmi-7hp_d65695.aspx
Měnil sem to různými způsoby z nichý ani jeden nefungoval. Nejprve přes Správa_monitor, kde vyskočilo oznamovací okno, že grafika používá jiné ovladače a jestli chci používat tyto ovladače, když dám ano, tak vyskočí Nvidia settings GUI nastavení, kde pohodlně změním rozlišení a uložím ho...zkoušel sem měnit i rozlišení přímo v command line, tedy: sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
po restartu se ale rozlišení vrací zpět...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:xorg.conf přepsán
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2011, 18:44:37 »
Dal si si vygenerovat xorg.conf alebo si si ho cely pisal sam.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=44678.msg326816#msg326816
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

pitat450

Re:xorg.conf přepsán
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2011, 21:02:00 »
měnil sem jen a pouze rozlišení  u modeline nic jiného, xorg.conf byl vygenerovaný nvidii, bylo to napsano v hlavičce, to si pamatuji

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:xorg.conf přepsán
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2011, 21:29:12 »
Teda si menil cez GUI len ked ti ho otvorilo automaticky. Vyskusaj
Kód: [Vybrat]
gksudo nvidia-settingsAk je to to GUI kde to menis tak to nastav a skus dat ulozit. Osobne to nemam kde vyskusat ao sa to sprava v novom ubuntu.(nemem nove ubuntu a ani nvidiu kartu :D )
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.