Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Downgrade grub2 na grub v multibootu  (Přečteno 677 krát)

ohlad

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Downgrade grub2 na grub v multibootu
« kdy: 22 Listopadu 2011, 23:00:43 »
Mám takový zapeklitý problém. Mám na netbooku 2 systemy (Mint11 a Backtrack 5), oba jsou již s GRUB2. Ještě jsem se rozhodl nahodit jako třetí systém portovaný Android 3.2 na x86 ale ten má grub1. řeším problém s instalací nedaří se mi to celé rozchodit. Multi boot dvou systémů funguje OK ale jakmile nainstaluju android tak to nahodi grub 1 a ja jsem v koncich, ostatni systemy nebootuji a nejsem schopen to rozchodit, zkousel jsem i downgrade na grub 1 posle navodu na netu, ale to mi nahodi zase jen jeden system.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3414
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Downgrade grub2 na grub v multibootu
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2011, 17:42:18 »
Aj? Tak jak to dopadlo? Četl jsem to, ale nereagoval. Osobně jsem narazil na problém už se dvěma distribucema na jednom disku, zavaděč jsem u druhého systému neinstaloval, druhý systém si ho detekl, ale nějak špatně a musel jsem ručně upravovat grub.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2473
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Downgrade grub2 na grub v multibootu
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2011, 18:32:59 »
Já u prvního instalovaného systému nainstaluju GRUB (dneska GRUB2) na stejný oddíl, kde je systém. Po instalaci dalšího systému (na další oddíl a bez zavaděče) spustím ten první OS v recovery, dám aktualizovat grub a on si najde ten nový OS a zařadí. Takto to dělám i s třetím a čtvrtým...

Funguje to.
Neznám Android.

Problém tohoto řešení je, že když se ti v jiném OS než v prvním aktualizuje jádro, musíš opět spustit první OS a aktualizovat grub, jinak ti to skáče stále do toho jádra, jaké jsi tam měl při poslední aktualizaci grubu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.