Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: cloud a backdoor  (Přečteno 913 krát)

jiri.podvolecky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
cloud a backdoor
« kdy: 25 Listopadu 2011, 17:45:32 »
Dalo by se polemizovat na téma backdoor jako řešení pro cloudové aplikace ? Já jsem o tom na internetu v podstatě nic nenašel ( asi špatně vyhledávám  :o ). Když napíšu kód, který někdo zreviduje, je to fajn. Jsme dva, kteří mají přehled o tom, co se děje. Ale když vydám kód, o kterém si myslím, že bez mé pomoci v budoucnu nebude fungovat není to třeba plýtvání systémovými prostředky ? Mám jen střední školu, asi mě někdo odbude přednáškou o rozdílu Windows a GNU/Linux  ???.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:cloud a backdoor
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2011, 17:55:48 »
neni mi jasna souvislost mazi backdoorem a cloudovou aplikaci
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:cloud a backdoor
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2011, 20:13:56 »
neni mi jasna souvislost mazi backdoorem a cloudovou aplikaci
... a ubuntu/linuxem. Nepatří tento thread spíš na nějaké programátorské forum?

Ale když už to tu je: Kod, ve kterém se nikdo kromě tebe nevyzná, je lepší nevydávat.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jiri.podvolecky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:cloud a backdoor
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2011, 20:55:57 »
No já v tom vidím tu souvislost, že Ubuntu je to nejlepší co mohlo lidstvo potkat ( někdo si to možná myslí o kondomech a lubrikačním gelu, ale to teda nejsme ze stejného těsta ) a když už teda Ubuntu, tak jedině Ubuntu One je k němu ten pravej cloud. Za těch pár let co se snažím v životě nějak prosadit jsem si všiml, že lidi co nestudovali IT dost většinou mají z počítačů strach. A ten se stupňuje když není jen jejich ( ve smyslu, že ho občas používají i jiní lidé ). Diskuse jako tahle by měla přinejmenším dát podklad ke způsobu přiblížení se těmto uživatelům. Poskytnout jim morální podporu v rozhodování pro jakou platformu se rozhodnout.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:cloud a backdoor
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2011, 22:12:26 »
No já v tom vidím tu souvislost, že Ubuntu je to nejlepší co mohlo lidstvo potkat ( někdo si to možná myslí o kondomech a lubrikačním gelu, ale to teda nejsme ze stejného těsta ) a když už teda Ubuntu, tak jedině Ubuntu One je k němu ten pravej cloud. Za těch pár let co se snažím v životě nějak prosadit jsem si všiml, že lidi co nestudovali IT dost většinou mají z počítačů strach. A ten se stupňuje když není jen jejich ( ve smyslu, že ho občas používají i jiní lidé ). Diskuse jako tahle by měla přinejmenším dát podklad ke způsobu přiblížení se těmto uživatelům. Poskytnout jim morální podporu v rozhodování pro jakou platformu se rozhodnout.
Canonical si začíná budovat ekosystém aplikací. Má OS, Centrum softwaru, Unity, font, diskové úložiště U1 (!=cloud), největší a rozhádanou uživatelskou základnu. Má problém s vývojáři GNOME. Co z toho uvaří je druhá věc.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2011, 22:15:01 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.