Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk  (Přečteno 2086 krát)

Suumer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« kdy: 17 Července 2011, 23:47:37 »
mam asus k50ij a ubuntu verziu 11.04 ale akonahle dam do jacku sluchadla uplne sa mi vypne zvuk. skusala som uz aj alsamixer ale nic nepomohlo.
prosiiim o pomoc.  :'(

Rover623

Re: po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2011, 08:25:41 »
Nejdřív asi výstup z
Kód: [Vybrat]
lspci ať víme co je to za zvukovku

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2011, 10:48:52 »
Měl jsem podobný problém (místo vypnutí zvuku počítač vytuhl) - pomáhalo jen, když jsem sluchátka připojil při vypnutém počítači. Ale to rozhodně není žádná rada. Když je pak vytáhneš, hraje zvuk zase, nebo už je na dobro vypnutý?

Ještě si pamatuju, že jsem vlastně měl stejný problém kdysi a tam stačilo změnit nastavení zvuku, stávalo se mi to s počítačem od Fujitsu-Siemens, jen si nějak nevzpomenu, která volba tomu pomohla. Nové verze to totiž nějak vyřešily, co vím. Pošli nám sem ten výstup, jak psal kolega výše.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

guiver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2011, 20:14:28 »
zdravím,

ja mám podobný problém ale keď zapojím slúchadlá do jacku tak mi ide zvuk aj na kompe, poprípade mi nejde ani tam ani tam.....mám asus k50ab a tu je ten výpis....


00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 Host Bridge
00:02.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (ext gfx port 0)
00:05.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (PCIE port 1)
00:06.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (PCIE port 2)
00:11.0 SATA controller: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 SATA Controller [IDE mode]
00:12.0 USB Controller: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller
00:12.1 USB Controller: ATI Technologies Inc SB7x0 USB OHCI1 Controller
00:12.2 USB Controller: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller
00:13.0 USB Controller: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller
00:13.2 USB Controller: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller
00:14.0 SMBus: ATI Technologies Inc SBx00 SMBus Controller (rev 3a)
00:14.2 Audio device: ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA)
00:14.3 ISA bridge: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 LPC host controller
00:14.4 PCI bridge: ATI Technologies Inc SBx00 PCI to PCI Bridge
00:14.5 USB Controller: ATI Technologies Inc SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI2 Controller
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor HyperTransport Configuration (rev 40)
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Miscellaneous Control
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Processor Link Control
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc M92 [Mobility Radeon HD 4500 Series]
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 01)
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)

Rover623

Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2011, 21:26:11 »
Pro ten tvůj Asus by mělo pomoct tohle, do terminálu
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf otevře se ti soubor alsa-base.conf na jeho konec dej řádku
Kód: [Vybrat]
options snd-hda-intel model=azalia nebo
Kód: [Vybrat]
options snd-hda-intel model=thinkpad ulož a restartuj. Uvádím obě možnosti, budeš to muset zkusit, podle notebooku funguje buď to první (zvukovka Azalia by měl být tvůj případ) nebo to druhé

guiver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2011, 23:23:52 »
skúsil som obe možnosti ale bohužial nefunguje ani jedna....možno to bude aj tým že keď som to uložil tak mi to vypýsalo nejaké warningy.s linuxom ešte len začínam.....

model=azalia
Citace
(gedit:9760): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:9760): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nelze vytvořit soubor "/root/.local/share/recently-used.xbel.HDOA4V": Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:9760): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

model=thinkpad

Citace
(gedit:1755): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1755): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nelze vytvořit soubor "/root/.local/share/recently-used.xbel.8DNU4V": Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1755): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1755): Gtk-WARNING **: Attempting to store changes into `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Nelze vytvořit soubor "/root/.local/share/recently-used.xbel.7IWC4V": Adresář nebo soubor neexistuje

(gedit:1755): Gtk-WARNING **: Attempting to set the permissions of `/root/.local/share/recently-used.xbel', but failed: Adresář nebo soubor neexistuje

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1079
    • Lords Of Tech
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2011, 01:31:05 »
Podobný problém som zažil na viacerých laptopoch s Oneiricom - workaround ktorý na každom z nich zafungoval je v Sound Settings zmeniť output z Analog Headphones na Analog Speakers. Pri každom zapojení do 3.5 mm jacku sa to prehodí na Headphones a to je akési rozbité, no nechce sa mi momentálne pátrať jak :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

guiver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2011, 16:20:32 »
skúšal som alsamixer ale headphones sú vyblednuté a nejde pridávať ani ubúdať....v nastaveniach keď som prepol z analógového výstupu na analógové sluchátka tak mi nešiel zvuk vôbec a v alsamixer headphones stále vyblednuté a bez reakcie......skúsim sa pozrieť ešte po nejakých ovládačoch....

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #8 kdy: 08 Listopadu 2011, 17:09:32 »
Ja to resim pomoci scriptu

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
amixer -c 0 sset Front playback 100%
amixer -c 0 sset Front unmute
exit 0
ktery mam ulozeny jako spustitelny soubor na plose a take v Aplikace spoustene po prihlaseni - prikaz
Kód: [Vybrat]
bash -c "sleep 15 &&  /home/xyz/Plocha/zvuk"
V System-Predvolby-Zvuk-Vystup mam nastaveno Analogova sluchatka
« Poslední změna: 08 Listopadu 2011, 17:13:33 od SDan »

guiver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2011, 20:56:03 »
to bohužial môj problém nerieši...ja potrebujem aby mi hrali iba slúchadlá/repráky a nie súčastne, mne to pripadá akoby ani nedetekovalo že tam nejaké slúchadlá sú....resp. ich ovládam presne tak isto ako repráky....

guiver

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2011, 12:54:57 »
tak už som to vyriešil...díki za rady....nakoniec bol problém v tom že som do alsa-base.conf vložil ten riadok kódu do pripojení usb a nie pre analog.....plus som sa pohrabal v tom alsamixer a už to fachá.....ešte raz díkes za rady...

ipuck

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:po zapojeni sluchadiel uplne prestane ist zvuk
« Odpověď #11 kdy: 04 Prosince 2011, 21:03:28 »
Mám tiež notebook asus k50ab a ten istý problém. Keď mám zapojené slúchatká, tak mi ide zvuk aj v reprákoch. Skúšal som pridať tie príkazy do alsa-base.conf. Potom som skúšal aj ten alsamixer, ale so slúchatkami sa mi tam nedalo nič meniť. Som úplný začiatočník, takže mohol by si popísať podrobne ako si to vyriešil? Mám nainštalované Ubuntu 11.10. Vďaka.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.