Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu 11.10 - pád xfdesktop po startu sezení [vyřešeno]  (Přečteno 1143 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Dnes ráno mi po přihlášení "spadnul" xfdesktop a od té doby to dělá při každém přihlášení/restartu (možná i odhlášení). Po zadání přihlašovacích údajů naběhne vše OK , po necelé 1s. však xfdesktop "spadne" (zmizí tapeta, ikony, většina z menu při pravém kliknutí na plochu, na ploše se otevře okno Thunaru na mé složce home, ... .)
V relaci po spuštění mám xfdesktop nastaveno - způsob restartování - Okamžitě (po novém spuštění se tyto hodnoty nastaví automaticky.)
   Divné je, že xfdesktop ve skutečnosti běží, ale chová se tak, jako by spuštěn nebyl. Snaha o prosté spuštění xfdesktop končí obligátní chybovou hláškou:
Kód: [Vybrat]
xfdesktop[2923] is already running; assuming --reload navrhované reload nic neřeší. Funguje "odstřelení" xfdesktopu - ve většině případů se pak sám ihned nahodí.
   Vypadá to, že k pádu dojde i při odhlašování/restartu/vypnutí PC, takže při dalším přihlášení se to chová naprosto stejně viz. počátek tohoto příspěvku.

PS: po startu se mi uživatelsky spouští pouze conky a počasí - oboje jsem zkusil nezapínat automaticky po startu systému - žádný rozdíl

PS: Jakmile xfdesktop "spadne" (přestane reagovat) otevře se na ploše okno Thunaru s obsahem meho home.

PS: Divné je, že mám v conky nastavenu "falešnou" průhlednost, ale conky nemá na pozadí obrázek dle tepety, ale modrou barvu, která se na desktopu oběví, když xfdestop přestane reagovat (asi 1 s po startu má na pozadí korektní tapetu, jak xdestop "spadne", objeví se na ploše tmavě modrá barva, stejná pak naskočí na pozadí conky). Kyž xfdesktop odstřelím vše se opraví s výjimkou conky, jejíž podklad zůstává tmavě modrý. (A to i když conky ukončím a znovu spustím.) 

PS: Včera jsem nic neinstaloval, ani neprováděl aktualizace.

ZJISTIL JSEM, ŽE KDYŽ VYTVOŘÍM NOVÉHO UŽIVATELE, TAK SE V NĚM VŠE CHOVÁ, JAK MÁ. NEDALO BY SE V PŮVODNÍM PROFILU NĚCO SMAZAT, ABYCH HO NEMUSEL ODEBÍRAT A VYTVÁŘET ZNOVU?
« Poslední změna: 09 Ledna 2012, 13:37:25 od majakmp3 »

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Xubuntu 11.10 - pád xfdesktop po startu sezení [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2012, 13:39:07 »
Smazal jsem uživatele a vytvořil nového. Nevím, kde byl přesně problém, ale nekorektní funkce xfdesktou se tím vyřešila.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.