Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak je u vás? aneb jakou vysokou  (Přečteno 8247 krát)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #25 kdy: 12 Prosince 2011, 12:42:25 »
Já 1. rokem studuju UPOL (naverboval mě Přemet ;D) a musím říct, že o lepší škole se mi asi ani nesnilo. Jestli se chceš naučit věci, které změní tvůj pohled na programování a které budeš moct okamžitě použít v praxi, tak doporučuju jít právě sem. Nejsou zde žádné zbytečné předměty, jsou tu příjemní učitelé a nedělají nám podrazy (ono to totiž není všude tak fajn, jak se může zdát).

Když to vztáhnu na sebe, tak moje situace je takováto:
Bydlím na koleji s celkem fajn lidmi, menzu mám přímo na koleji, takže tam chodím v kraťasech a pantoflích. Navíc tam je bufet, ve kterém si můžu koupit klidně 5 rohlíků, párky a jogurt. Taky mám 24 hodin denně možnost koupit bagety, pití, sušenky.. To vše na koleji!
Když mi škola začíná v 8:00, tak ráno vstanu v 7:45 a všechno stihnu, protože školu mám asi 300 metrů od koleje.
Všude si dojdu pěšky, nemusím jezdit všude metrem nebo tramvají jak blázen.
Většinu času programuju úkoly do školy nebo hraju hry se spolubydlícími na PC.

Nechtěl bych UPOL nijak přechválit, zvlášť teď před zkouškami, ale fakt se mi tam strašně moc líbí. Věř nebo ne, ale nejen škola je důležitá.. město a lidi udělají hodně.

UPOL je sice "geograficky" malá univerzita, ale podle mě velmi důlěžitá. Sice tomu až tak moc nerozumím (nejsem žádnej matematik), ale pan Bělohlávek a ostatní tam dělají fakt podle mě fantastickej džob s FCA. Kolektiv učitelů je naprosto bombovní (jsou tam jak lidé s teoretičtějším založením, tak ti aplikovanější informatici). Při troše hledání si každý najde předmět podle svého gusta. A to, že informatiku (po sítu) studuje cca 50 lidí v jednom ročníku je jen a jen plus, protože víš, že si tě učitel třeba zapamatuje atp. A co se týče "linuxovanosti" školy, tak tohle bych moc nebral v úvahu, protože v Linuxu je filozofie taková, že jen ty sám o sobě by sis měl opatřit potřebné dokumentace a studovat si Linux sám.

Osobně mám nějaká echa od kámošů z jiných IT škol a můžu říct, že v porovnání s nimi si subjektivně vede UPOL více než dobře (uvidím, co bude po zkouškách :D ).

http://www.youtube.com/watch?v=TAanr1w9RYk
ArchLinux (KDE)
Můj web

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #26 kdy: 12 Prosince 2011, 18:31:17 »
Firzen : s tím plně souhlasím, jen je škoda, že bych právě tuto atmosferu nemel protoze bych dojizdel :(

btw: kdyz jsi tak blizko, kdy mas cas ? ze bych dojel na pivko...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Jan Čulík

  • Host
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #27 kdy: 15 Prosince 2011, 11:24:49 »
Tak teď jste mě úplně nahlodali, taky řeším kam na VŠ, jsem z Přerova (15 minut vlakem) a ta Olomouc nakonec nevypadá tak špatně. Je fakt, že nejsem zrovna expert na matiku, ale teď co ve čtvrťáku makám, tak vidím, že se všechno nějak dá udělat. Samozřejmě bych rád školu, kde se pracuje s linuxem a je tam minimum fyziky, ta mi fakt na gymplu nešla. Co jsem slyšel, tak FI MUNI je hodně zaměřená na matiku a teorii, VUT FIT je spíše praktické, ale na bakaláře je tam jen jeden velký obor, specializace dál je až na magistra (kromě volitelných předmětů, že). Můj spolužák zase jednoznačně preferuje ČVUT FIT. Zatím docela váhám kam jít, nemám v tom pořádně jasno, ale UPOL mi teď vychází hodně výhodně :)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Jak je u vás? aneb jakou vysokou
« Odpověď #28 kdy: 15 Prosince 2011, 11:37:46 »
Jen bych chtěl poznamenat, že mně na gymplu matematika taky nešla (ba mne odpuzovala), ale teprv na vysoké mě začala bavit. Matematikem jsem se sice nestal a absolvoval jsem nakonec se značným úsilím jen obyčejný základní kurs, ale zpětně bych řekl, že není důvod se matematice při volbě VŠ vyhýbat.

Kdybych mohl něco poznamenat obecně k volbě VŠ: doporučuji volit takový obor, který se konkrétnímu člověku může stát koníčkem. V průběhu studia na ostatní koníčky nemusí zbývat moc času, a tak je velmi zdravé, aby obor studia člověka skutečně bavil. Pevná vůle a osobní ambice určitě hrají svou roli ve studijních úspěších, ale stejně nic z toho nemůže dlouhodobě nahradit opravdově prožívané nadšení pro obor.
« Poslední změna: 15 Prosince 2011, 11:41:43 od Filip Dominec »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.