Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Seká se instalace  (Přečteno 899 krát)

coulomb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Seká se instalace
« kdy: 30 Prosince 2011, 16:43:21 »
Dobrý den,
již jsem provedl několik pokusů o instalaci Ubuntu na svůj NTB (HDD je čistý, čerstvě naformátovaný). Zkoušel jsem 32-bit i 64-bit verze, ovšem pokaždé nastane stejný problém - instalace se "zasekne". Někdy mám to štěstí, že dojdu ke kroku, kde vyberu, kam chci systém nainstalovat, někdy se to zasekne hned na začátku, někdy se také špatně vykreslí okno. Zkusil jsem také instalaci z Windows, instalace proběhne v pořádku. Ale při spouštění systému se to zasekne na "Checking batery state...", a dále nic.
Chybu instalačních CD/DVD mohu vyloučit, jelikož instalace na stolním PC dopadla dobře. Co se týče HW NTB, měl by to v každém případně zvládnout.
Setkal se někdo s tímto problémem?

bretik.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
  • Jo Ostrava a linux, to je moje :)
Re:Seká se instalace
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2011, 16:48:29 »
U starší verze Ubuntu/Kubuntu jsem měl podobný problém a řešení jsem nenašel, avšak vyzkoušel jsem Linux Mint, možná Vám tento pomůže taktéž.
Používám Linux Mint, začal jsem s PCLinuxOS, dále Mandriva Linux, Kubuntu 9.10, openSUSE 11.2 + 11.3 Milestone 4, 6, Kubuntu 10.04, Linux Mint 9 Isadora, Linux Mint 10 Julia, Linux Mint 11,  Kubuntu, Ubuntu  11.10, Linux Mint 12 Lisa,

coulomb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Seká se instalace
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2011, 17:00:28 »
Zkusím kouknout.

PhoeniX36

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
  • "Ani linux není blbuvzdorný"
Re:Seká se instalace
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2012, 13:50:03 »
Mě když už se povedlo nainstalovat tak se systém stejně sekal,
vypni APCI a APIC při zavádění
Desktop:: MB: Asus P5KPL,CPU: Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5GHz,GPU: ATI Radeon HD3650,RAM:2GB DRR2,HDD: SATAII 500GB,OS: Ubuntu 10.04LTS+WinXP na hry
NB:: MSI ER710X LinuxMint12(na zkoušku, jinak Ubuntu 10.04LTS)+WinXP na OrCad
oldNB::ACER TravelMate 230 WinXP+Lubuntu Tel:: ZTE Blade CM7-nightly

coulomb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Seká se instalace
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2012, 16:49:03 »
Tak jsem dal HDD do jiného PC, nainstaloval to přes něj a opět vrátil do NTB. Systém se spustí, s menšími problémy jede, ale jen bych se chtěl ještě zeptat, zda nevíte, čím může být způsobeno to, že při spouštění systému proběhne na černé obrazovce takový nahodilý pásek barev.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Seká se instalace
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2012, 17:11:07 »
Zkus parametr, např. noacpi, nomodeset

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.