Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [SOLVED] Systém náhodně zamrzává  (Přečteno 964 krát)

DJ.Houba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
[SOLVED] Systém náhodně zamrzává
« kdy: 01 Ledna 2012, 19:26:44 »
Dobrý den,
mám nový PC s Linuxem Kubuntu 11.10 a stává se mi, že systém náhodně zamrzává v rozmezí cca 10min - 2hod + .. Systém zatuhne kompletně a je nutný HW restart. Rád bych se zeptal, jakým způsobem mám detekovat, co zamrzání způsobuje? Po té bych jej potřeboval odstranit.

HW: Deska MSI P67A-GD65 (B3), Procesor Intel i5 2500k, Grafika ATI 6950 (MSI Twin Frozr III Power Edition/OC), Disk Corsair force 3 120GB, Paměti Kingsto​n HyperX PnP 8GB ​(2x4GB​) DDR3 1866)

Četl jsem, že problémy může způsobovat disk se starším firmware, nahrál jsem tedy nejnovější. Ve Windows nemám se zamrzáváním žádný problém, teplota všech komponent dosahuje max 52°C v plném zatížení. PC ovšem zamrzá i při minimální zátěži.

Prosím o pomoc a děkuji
« Poslední změna: 05 Ledna 2012, 15:13:22 od DJ.Houba »

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #1 kdy: 01 Ledna 2012, 19:59:28 »
co je v kernlogu a  syslogu? zkusil jsi memtest?

DJ.Houba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2012, 15:09:25 »
Memtest jsem projel 3x a vše bez jediné chyby, přeflashoval jsem i na nejnovější BIOS.

Teď my systém zamrznul 3x za sebou :( .. Zde přikládám log "syslog", prosím o pomoc.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 02 Ledna 2012, 15:15:40 od DJ.Houba »

DJ.Houba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2012, 15:10:04 »
Zde kernlog.

[příloha smazaná administrátorem]

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2012, 16:39:33 »
v jakém čase vůči kernologu ti to zamrzlo? je tam vůbec ten časový úsek?

DJ.Houba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2012, 17:03:13 »
Oba logy jsem vytáhl hned při dalším startu, po zamrznutí. Systém my zrovna zamrzl 3x rychle za sebou, takže pokud by chyby byly zaznamenány, měly by být na konci logů. Jestli se do logů něco o těchto chybách zapsalo nebo ne, to popravdě nevím, protože ještě nejsem až tak znalý linuxák abych z nich vylouskal něco podstatného.

DJ.Houba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2012, 16:56:07 »
Tak mám další informace - zkoušel jsem nahrát starší jádro (2.6.39), ale i v něm systém zamrzává. Ovšem když byl opět zamrzlý, vyzkoušel jsme připojení přes SSH a to fungovalo. KDM (xserver) ovšem nešel přes SSH shodit, ani nefungoval reboot (vykonávání příkazů se seklo, musel jsem příkaz stopnout CTRL+Z). Ostatní příkazy fungovaly normálně.
Mám dojem, že tedy půjde o problém s grafikou nebo xserverem. Jak mám pokračovat v odstraňování problému nyní?

DJ.Houba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Systém náhodně zamrzává
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2012, 15:12:17 »
Tak myslím, že chyba je vyřešena. Včera a dnes jedu celý den na Linuxu a ani jednou mi už systém nezamrznul. Jak jsem měl podezření, chyba byla v ovladačích. Manuálně jsem nainstaloval nejnovější drivery ze stránek AMD a vše už jede bez problémů.

Díky za pomoc
« Poslední změna: 05 Ledna 2012, 15:13:53 od DJ.Houba »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.