Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde USB vstup  (Přečteno 829 krát)

LM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
nejde USB vstup
« kdy: 01 Února 2012, 09:54:12 »
Zdravím ve spolek,
Snažím se oživit jeden postarší NTB, a jako nejvhodnější OS jsem vyhodnotil lubuntu (11.10). Bohužel se mi nedaří zprovoznit USB vstup. Pokud na tomtéž zařízení použiju DSL linux, USB výstup funguje v pořádku. lsusb končí chybou "unable to initialize libusb: -99" Internet je plný této chyby, ale způsob nápravy jsem nenašel.
Starší verze Lubuntu snad tento problém nemá, ale jelikož má ntb tragicky malou ram a nenašel jsem iso alternate CD starších verzí, nemohu ani vyzkoušet (minimal CD nepoužitelné - instalace probíhá s potřebou síťového připojení - síťovka je do USB  ::) )

Nějaké nápady, co s "unable to initialize libusb: -99" ?



NTB - F-S LiteLine 6233 (celeron, 160mb ram, USB1.1?, ...)

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:nejde USB vstup
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2012, 10:08:05 »
A co zkusit http://crunchbanglinux.org/ ? Já ho provozuji na NTB s Celeronem 800Mhz a 128Mb RAM, na kterém běhá neuvěřitelně svižně a děti z něj mají výborný přehrávač MP3 a DiVX (kterého nebude škoda, když "zdechne") a ještě si na něm pustí třeba Tuxpaint  ;) Tento NTB je osazen 2x USB 1.1 a není s nimi žádný problém.

LM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:nejde USB vstup
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2012, 11:04:58 »
Tak pokud se mi nepodaří vyřešit problém v Lubuntu, určitě vyzkouším i něco jiného, ale vzhledem k tomu, že mně trápí jazyková bariera, dávám přednost distribucím s podporou češtiny

libmot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:nejde USB vstup
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2012, 08:48:56 »
Tak jsem zjistil, že ten problém je mnohem hlubší, než jen nefunkční inicializace libusb.
Všiml jsem si, že výpis dmesg vždy končí cca ve 300 sekundě a ať s ntb dělám cokoliv, do výpisu už se to nedostane (i po kompletní reinstalaci)

Nějaký nápad? LM

(crunchbanglinux mi při pokusu o instalaci asi 10min vypisoval i/o error - asi vadné cd)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.