Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hybrid Card ATI/INTEL - nejvetsi problem je prepinatelnost ne/existuje reseni ?  (Přečteno 22041 krát)

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Uvodem: no ono existuje ale jen pro urcity notasy a to ne pro vsechny a hlavne to nejede vubec pro ty novy. :D

Mam dve grafiky a jedna s o Notebook Hp probook 4350s ne funguje mi akcelerovane prosteredi potrebuji to rozchodit skrz generovani simulaci kdy potrebuji xserver
Mam Ubuntu 11.10 a nehodlam to reistalovat na nizsi verzi.

NOTAK Lidi pomozte schvalne sem tu napsal vsechno co sem delal mozna sme neco udelal spatne nebo to spatne resim poradte PROSIM.


Kód: [Vybrat]
Linux user-HProBookLX 3.0.0-14-generic #23-Ubuntu SMP Mon Nov 21 20:28:43 UTC 2011 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
Kód: [Vybrat]
lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc NI Seymour [AMD Radeon HD 6470M]


Tohle mi to hlasilo prvne:
Kód: [Vybrat]
X Error of failed request:  BadRequest (invalid request code or no such operation)
  Major opcode of failed request:  155 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  19 (X_GLXQueryServerString)
  Serial number of failed request:  12
  Current serial number in output stream:  12

Zkousel sem nastalovat nesvobodne ovladece z AMD nepomohlo furt stejne bez akcelerovanho prostredi pak sem skousel wiki navod taky nepomohl
zkousel sem vytvorit balicek takto ale nastala chyba cely vypis je v priloze (je tam dost dlouhy vypis nevim kde presne se to pokazilo a hlavne proc ?) a instalaci sem provedl pak primo bez vytvareni balicku
Kód: [Vybrat]
sh ati-driver-installer-11-12-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/oneiricEDIT: tuhle cast s kompilaci balicku sem vyresil a  to takhle http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1397423
prepsal sem nazev slozky :  /usr/share/ati/lib64 ne cokoliv jinyho


DRUHA cast nevyresena :(




dostal sem se do bodu: ze to hlasi neco se simbolickyma linkama
Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep "direct rendering"
glxinfo: error while loading shared libraries: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
Kód: [Vybrat]
fglrxinfo
fglrxinfo: error while loading shared libraries: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Kód: [Vybrat]
locate libGL.so
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/mesa/libGL.so
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/mesa/libGL.so.1
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/mesa/libGL.so.1.2
/usr/lib32/fglrx/libGL.so
/usr/lib32/fglrx/libGL.so.1
/usr/lib32/fglrx/libGL.so.1.2
/usr/lib64/libGL.so
/usr/lib64/libGL.so.1
/usr/lib64/libGL.so.1.2

zkusil sem prilinkovat ale nevim co presne kam ?

zkousel sem neco takoveho:
sudo ln -s /usr/lib/x86_64-linux-gnu/mesa/libGL.so.1 /usr/lib/libGL.so.1
sudo ln -s /usr/lib32/libGL.so.1 /usr/lib32/libGL.so.1
sudo ln -s /usr/lib64/libGL.so.1 /usr/lib64/libGL.so.1

furt ta stejna chyba:

Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep "direct rendering"
glxinfo: error while loading shared libraries: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

napady ?

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 10 Ledna 2012, 02:25:55 od Tor »

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2012, 17:09:48 »
Tak co si clovek neudela nema. Problem s ovladaci sem si vyresil na konec SAM bych si hned zaskrtl sobe ze sem to vzladl.

Opravdu staci postupovat podle wiki a udelat kompilaci pro svuj pc deb balicek aby byla invidualni podle pstredi pak naistalovat.

sem se zasekl vise na tom ze kompilace nejela ikdyz sme mel vsechyn potrebne knihovny branti tomu knihovny /usr/share/ati/lib64 nevim proc ale staci to prejmnovat a po kompilaci opet prespsat na stejny nazev aby to jelo pri instalaci deb balicku

Snad to nekomu pomuze kdyz se bude resit stejny problem

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2012, 17:40:30 »
Kód: [Vybrat]
root@t-HProBook:/etc/X11# cat xorg.conf.new
Section "ServerLayout"
Identifier     "aticonfig Layout"
Screen      0  "aticonfig-Screen[0]-0" 0 0
EndSection

Section "Module"
Load  "glx"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier   "aticonfig-Monitor[0]-0"
Option     "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
Option     "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
Option     "DPMS" "true"
EndSection

Section "Device"
Identifier  "aticonfig-Device[0]-0"
Driver      "fglrx"
BusID       "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "aticonfig-Screen[0]-0"
Device     "aticonfig-Device[0]-0"
Monitor    "aticonfig-Monitor[0]-0"
DefaultDepth     24
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection

Kód: [Vybrat]
root@t-HProBook:/etc/X11# cat xorg.conf.old

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "glx"
EndSection

Po restartu nenajel graficky system asi predpokladam ze to je problen ten ze mam dve grafiky v notasu.
Jak nastavit aby to detekovalo jen ati a ne intel ? ???

A vzdy to najelo.

DAWA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2012, 01:11:04 »
Zdar, mám úplně stejný problém, bohužel jsem skončil tam kde ty, už jsem vyzkoušel snad každej návod, co by s tím mohl mít alespoň něco společnýho. Vyzkoušel jsem už 3 distribuce a ve všech je to plus mínus stejny  :'( Pomalu se začínám smiřovat s tím, že to asi nevyřeším a hold si budu muset počkat na opraveny verze...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2012, 01:44:31 »
Tak možno táto volba bude v BIOSe. Ale AMD oficiálne podporuje prepínanie grafík, ale čítal som, že od 11.8 to nejak nefunguje :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

DAWA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2012, 02:52:13 »
Kéž by BIOS, tam skoro nic není, mám Lenovo U400 a tak ostrouhanej BIOS jsem ještě neviděl :D

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2012, 13:50:01 »
pres BIOS to nema cenu resit je to jen obejiti oproblemu a to jen na castecne. Plnou funcionalitu nikdy pak neviuzijete. Docetl sem se ze existuje reseni pomoci pridavnych skriptu pri startu systemu. Musim vyzkouset a pak uvidim co s tim.

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2012, 15:25:45 »
Tak lidi zjistil sem nemilou zpravu primo nastranchy AMD je napsano ze nove verze ovladacu od neumoznuji prepinat grafiky pro ATI/INTEL
Jen stare ovladace 11.6 a to nevim jestli je dobre reseni protoze mam novejsi grafiku nez tyto ovladace tak ani nema cenu instalovat.

Je napsano reseni nasitalovat Open-source ovladace a pouzit vgaswitcheroo
podle navodu pro zapnuti:

https://help.ubuntu.com/community/HybridGraphics

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2012, 17:06:45 »
OMG tak to asi vzdavam nemuzu na to prijit jak to opravit nasel sem tucty clanku ale vzdy to skonci tak ze to najede jen do cerne obrazovky a nestpusti se xserver :(

Je proste problem s ovladaci od AMD a open-source taky mi nejeli
« Poslední změna: 09 Ledna 2012, 17:11:04 od Tor »

DAWA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2012, 17:20:11 »
Já už to vzdal, nainstaloval Mint a řeším to pomocí switcheroo, sice to neni nejidealnější, ale je to jediny schůdný řešení na který jsem narazil. A to jsem vyzkoušel snad každej navod na internetu. Bohužel teď už nemám čas ani nervy to dál řešit, dostanu se k tomu zas tak za dva týdny, snad se to za tu dobu někam pohne...

BTW: Použil jsem tenhle navod http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1859945 ale ve výsledku je to to samy jak na tvym odkazu

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2012, 01:19:40 »
Jo to sem taky teda zkusil ale to taky nejede protoze to vga_switcheroo je pro stary jadro a hlavne to je pro asus ne pro HP probook 4530s. Takze to je totalne zabyty ty jo ten problem asi fakt nejde vyresit. Nevim jak udelat aby se detekovala aspon pokazdy ta ATI pro narocnejsi aplikace ktery potrebuji do prace.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2012, 01:27:35 »
Jo to sem taky teda zkusil ale to taky nejede protoze to vga_switcheroo je pro stary jadro a hlavne to je pro asus ne pro HP probook 4530s. Takze to je totalne zabyty ty jo ten problem asi fakt nejde vyresit. Nevim jak udelat aby se detekovala aspon pokazdy ta ATI pro narocnejsi aplikace ktery potrebuji do prace.
Pokial viem, tak pod OpenSuSE 11.4 tento NB fungoval dobre aj s prepínaním kariet. Písal to sem jeden užívatel. AMD žial nejak nemá za potreby opraviť túto chybu v ovládači a tak treba iba dúfať, že to dajú čím skôr do poriadku.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

h4ck1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
    • Můj blog
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2012, 01:36:42 »
Řeším úplně ten samý problém, mám taky probook 4530s. Na Ubuntu se mi prostě nedaří zprovoznit přepínání grafik, strávil jsem nad tím už tolik času a vyzkoušel plno návodů, co mi našel google. Fungovalo mi to pouze na starším opensuse 11.4, na 12.1 už to nefunguje viz zde http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59019.msg422167#msg422167

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #13 kdy: 10 Ledna 2012, 01:43:27 »
Řeším úplně ten samý problém, mám taky probook 4530s. Na Ubuntu se mi prostě nedaří zprovoznit přepínání grafik, strávil jsem nad tím už tolik času a vyzkoušel plno návodů, co mi našel google. Fungovalo mi to pouze na starším opensuse 11.4, na 12.1 už to nefunguje viz zde http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59019.msg422167#msg422167
O tebe som hovoril  ;D
Je to preto lebo ovládače to podporovali niekedy v polovici roka (11.8 by mal ešte ísť)naposledy.
« Poslední změna: 10 Ledna 2012, 01:50:20 od jAster_BA »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #14 kdy: 10 Ledna 2012, 02:20:48 »
Já už to vzdal, nainstaloval Mint a řeším to pomocí switcheroo, sice to neni nejidealnější, ale je to jediny schůdný řešení na který jsem narazil. A to jsem vyzkoušel snad každej navod na internetu. Bohužel teď už nemám čas ani nervy to dál řešit, dostanu se k tomu zas tak za dva týdny, snad se to za tu dobu někam pohne...

BTW: Použil jsem tenhle navod http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1859945 ale ve výsledku je to to samy jak na tvym odkazu

To je sice pekny ale funguje to jen pro tyto typy notasu:
http://hybrid-graphics-linux.tuxfamily.org/index.php?title=ACPI_calls

muj tam bohuzel neni :(

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
1/ zkousel sem naistalovat starsi ovladace 11.6 ale to nepomohlo zarvalo to ze podporovana grafika neexistuje nebo neco ze ji vubec nezna pak sem chtel ty novejsi 11.8 ale k tomu sem se nedostal

 nakonec sem to vyresil takto:

2/
Removing Catalyst/fglrx - intall open-source

The uninstall script in the first command will only exist if you downloaded the drivers and installed them directly (rather than building packages as this guide does). Skip the first command if it does not exist.
Kód: [Vybrat]
sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*

If you plan on using open-source drivers, you will need to reinstall some packages because Catalyst overwrites or diverts some key 3D libraries with proprietary versions. For more information on this issue, see this Ubuntu wiki page

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
sudo rm -rf /etc/ati
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

If you receive
Kód: [Vybrat]
$ E: Internal Error, No file name for libgl1-mesa-dri
Change the third command above to:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx:i386 libgl1-mesa-glx:amd64 libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-dri:amd64 xserver-xorg-core
Jinak tohle neni idealni reseni akcelerace (neboli zadne :D) v podstate nejede ale vykreslovani oken mi jede a to mi staci je to pomalejsi a vic se to i zahriva tak doufam ze casem se problem s Hybridnimi kartami proste vyresi a provedu instalaci.

PS: Nechte toto vlakno otevreny jeste ho prejmenuji a kdyby to casem nekdo vyresil tak napiste :)
« Poslední změna: 10 Ledna 2012, 02:23:16 od Tor »

DAWA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Mam problem s nefunkcni ovladaci (Dale resim)
« Odpověď #16 kdy: 10 Ledna 2012, 11:56:13 »
Jo to sem taky teda zkusil ale to taky nejede protoze to vga_switcheroo je pro stary jadro a hlavne to je pro asus ne pro HP probook 4530s. Takze to je totalne zabyty ty jo ten problem asi fakt nejde vyresit. Nevim jak udelat aby se detekovala aspon pokazdy ta ATI pro narocnejsi aplikace ktery potrebuji do prace.
No popravdě má notebook Lenovo, v tom seznamu taky není a jádro mám nejnovější co aktualizace nabídla. Ale vím, že jsem tenhle návod zkoušel už dřív a taky mi to jednou nešlo, ale teď nevím čím to mohlo být, jestli tím množstvím těch pokusů co jsem na tom dělal nebo jestli to bylo samotným Ubuntu, každopádně pod čistou instalací Mintu, jsem to rozjel bez problému, všechno funguje jak má, notebook se nepřehřívá ani tolik nehučí (ikdyž oproti tomu, co jsem tam měl pár dní windows (než jsem se dostal k instalaci linuxu), tak to notebook nevydaval skoro žádný zvuky, chvílama jsem si nebyl ani jistej jestli vůbec jede :D)...

h4ck1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
    • Můj blog
Nahrál jsem opět ze zvědavosti opensuse 11.4 a opět funguje přepínání přímo přes nástroj od ati :)
stačí pouze nainstalovat driver přes toto http://opensuse-community.org/ati.ymp
K večeru zkusím ještě 12.1 a jestli to bude fungovat, tak u něj zůstávám :)

EDIT: V 12.1 nefunguje, zůstávám u 11.4
« Poslední změna: 11 Ledna 2012, 01:00:45 od nnixonn »

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
Nahrál jsem opět ze zvědavosti opensuse 11.4 a opět funguje přepínání přímo přes nástroj od ati :)
stačí pouze nainstalovat driver přes toto http://opensuse-community.org/ati.ymp
K večeru zkusím ještě 12.1 a jestli to bude fungovat, tak u něj zůstávám :)

EDIT: V 12.1 nefunguje, zůstávám u 11.4

Bohuzel to sem cekal ze to tak dopadne a navic bych neodesel od Ubuntu kde mi jede jinak uplne vsechno. Ale kdysi sem mel Suse taky.
Samozrejme to novy Ubuntu 11.10 me taky pekne stve protoze tam jde nastavit jen polovina toho ani ne co předeslich verzich. :D

EDIT: Kazdy mesic vychazeji novy ovladace od AMD casem to proste opravijou a vse pojede jen musime proste pockat trebas to bude uz tento mesic. :D
« Poslední změna: 18 Ledna 2012, 08:43:48 od Tor »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Nahrál jsem opět ze zvědavosti opensuse 11.4 a opět funguje přepínání přímo přes nástroj od ati :)
stačí pouze nainstalovat driver přes toto http://opensuse-community.org/ati.ymp
K večeru zkusím ještě 12.1 a jestli to bude fungovat, tak u něj zůstávám :)

EDIT: V 12.1 nefunguje, zůstávám u 11.4

Bohuzel to sem cekal ze to tak dopadne a navic bych neodesel od Ubuntu kde mi jede jinak uplne vsechno. Ale kdysi sem mel Suse taky.
Samozrejme to novy Ubuntu 11.10 me taky pekne stve protoze tam jde nastavit jen polovina toho ani ne co předeslich verzich. :D

EDIT: Kazdy mesic vychazeji novy ovladace od AMD casem to proste opravijou a vse pojede jen musime proste pockat trebas to bude uz tento mesic. :D
Alebo o pól roka  ;D a Unity bude konfigurovatelnejšie v 12.04
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
no to jsi me brutalne potesil ze stim fakt chtej neco delat  :D

Tor

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
LIDI je tu podpora pro grafiky AMD/INTEL   jedna se primo o AMD 6700M / Intel od verze ovladacu 12.1 z 25.1.2012 no jeste to testnu ale uz je to konecne tu :D

DAWA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Výborně, tak určitě jsem pak hod info, jak to vypadá s funkčností! Dík!

Jacky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Jojo, na to jsem taky dost zvědavej! :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
LIDI je tu podpora pro grafiky AMD/INTEL   jedna se primo o AMD 6700M / Intel od verze ovladacu 12.1 z 25.1.2012 no jeste to testnu ale uz je to konecne tu :D
Písal som to do jedného vlákna už v Januáry, keď tie ovládače vyšli.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.