Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Double Commander 0.5.3 beta Revize 4252 GTK - asociace souborů [vyřešeno]  (Přečteno 1008 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Double Commander se mi začíná líbit. Stabilita se hodně zlepšila, bohužel se vyskytnul bug s asociacemi souborů.
   Vypadá to tak, že globální asociace Doublecmd nebere na vědomí. Poklepete myší (nebo stisknete tlačítko Enter) na soubor a objeví se prázdné okno s tlačítkem OK, po jehož zmáčknutí toto okno zmizí. Pokud na soubor kliknete pravým tlačítkem, lze vybrat, v čem se věc přehraje/otevře, - ale to je zdlohavé a nepohodlné. Je sice možné vytvořit asociace uživatelsky pro každý druh souboru, jenomže nevím jak na to. Zkoušel jsem:

   A) typ souboru: mp3, přípony: mp3, m3u, pls akce: Open, příkaz: audacious - po prním použití se otevřel Audacious s konkrétním souborem v playlistu, ale přehrávat nezačal, musel jsem stisknout tlačítko Play. Poté jsem pokusně soubor z playlistu vymazal a audacious zavřel. Od této chvíle asociace v Double Commaneru funguje tak, že po poklepání na asociovaný soubor se otevře prázdný přehrávač.
 
   B) experimenty s různými parametry %F, ... nevedou k ničemu (údajně se touto cestou dá docílit stavu, kyž vyberete více souborů, a poklepete na ně, tak se první začne přehrávat v asociované aplikaci  a ostatní se zařadí do playlistu/fronty.)

Poraďte prosím, jak správně asociace nastavit, ideálně na nějakém příkladu.

Díky

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dnešní aktualizace (18.1.2012) povýšila verzi 0.5.3.1 beta DoubleCommanderu na revizi 4263 a problém s nerespektováním globálních asociací vyřešila. Opět vše funguje tak, jak má.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Poslední změna: 18 Ledna 2012, 09:20:46 od majakmp3 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.