Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Troubleshooting  (Přečteno 10942 krát)

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Troubleshooting
« kdy: 13 Ledna 2012, 11:14:21 »
Asi jsem slepej, ale zda se mi, ze wiki nema Troubleshooting (nenasel jsem zadny cesky ekvivalent na wiki).

Souhlasite s tim, aby byla takova sekce vytvorena hned na indexu wiki ? Nebot co udela uzivatel kdyz mu nejde napriklad login do systemu. Podiva se z jineho pc na wiki a kdyz na wiki nenajde odpoved hleda v forum.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Troubleshooting
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2012, 19:49:57 »
Taky bych byl pro, jen to chce někoho, kdo by to zakomponoval vhodně do stávají struktury wiki a přesunul tam již existující návody na řešení problémů.

Něco na wiki už je; např. když koukneš na http://wiki.ubuntu.cz/%C5%98e%C5%A1en%C3%AD%20probl%C3%A9m%C5%AF, tato stránka (Řešení problémů) neexistuje, ale ukáže podstránky, kde už něco načaté je (bootování, paměť, ...).

Dále některé aplikace mají svůj oddíl troubleshooting, např.
http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9%20form%C3%A1ty/Flash
https://encrypted.google.com/search?q=%C5%99e%C5%A1en%C3%AD%20probl%C3%A9m%C5%AF%20site%3Awiki.ubuntu.cz

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Troubleshooting
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2012, 19:53:36 »
Asi by to chtelo projet celou wiki a ulinkovat na to odkazy.

takze "reseni problemu" by byla strukturovana a odkazovala by treba jen na cast jineho navodu.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Troubleshooting
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2012, 20:09:15 »
Pak jsou tady http://wiki.ubuntu.cz/FAQ kam by se ty nejčastější problémy měly dávat.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Troubleshooting
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2012, 20:31:11 »
No, to je fakt, ale mě trvalo několik let než mi docvaklo (a teď jsem si na to taky nevzpomněl), že řešení problémů (troubleshooting) = faq.

Taky když jsem dělal návody na troubleshooting flash, paměť, bootování, atd, tak se mi to do žádné škatulky na FAQ nehodilo.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Troubleshooting
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2012, 20:33:48 »
(troubleshooting) neni faq v zadne pripade.

faq = requently asked questions, takze maximalne cast v faq muze byt troubleshooting.

Proc vubec FAQ neni taky na indexu wiki ?
« Poslední změna: 15 Ledna 2012, 20:37:30 od Zerog »
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Troubleshooting
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2012, 21:07:38 »
Mně by sekce Troubleshooting (nebo "řešení problémů") přišla užitečná.

Struktura by měla být orientovaná na vnější projev ("počítač nestartuje", "počítač nepřehrává DVD" nebo "počítač zvrací zelený sliz a mluví zapomenutými jazyky"). Uživatel by se měl přes 2-3 odkazy proklikat k řešení (nebo ke konstatování, že se musí zeptat živých lidí).

To by bylo moc hezké, je ale otázka, zda na takový velký úkol jsou lidi.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Troubleshooting
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2012, 21:41:40 »
Mně by sekce Troubleshooting (nebo "řešení problémů") přišla užitečná.

Struktura by měla být orientovaná na vnější projev ("počítač nestartuje", "počítač nepřehrává DVD" nebo "počítač zvrací zelený sliz a mluví zapomenutými jazyky"). Uživatel by se měl přes 2-3 odkazy proklikat k řešení (nebo ke konstatování, že se musí zeptat živých lidí).

To by bylo moc hezké, je ale otázka, zda na takový velký úkol jsou lidi.
Paráda.

Navrhuji tedy, abys udělal tu strukturu/kostru (úvodní stránku a podtémata + kompletní vypracování hlavního tématu "počítač zvrací zelený sliz a mluví zapomenutými jazyky"), a já si vezmu na starost ostatní obsah (ne jen sám, ale budu tlačit na Tadeáše nebo Vojtu, aby přesunuli již existující, a zkusím to zpropagovat mezi ostatními, aby přispěli obsahem).

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Troubleshooting
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2012, 21:45:21 »
Ja se do toho taky rad zapojim.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Troubleshooting
« Odpověď #9 kdy: 15 Ledna 2012, 21:52:25 »
Nějaký rychlý rozcestník by tam být měl, ale spíše ve formátu howto (bootable flashka, přehrání dvd, ovladače gk,...) s patřičnými odkazy na wiki/forum. Velkou strukturou se nikdo prodírat nebude. Samozřejmě dle možností pomůžu.

Smysluplnější činnost vidím v doplnování návodů/přesměrovávacích stránek na nenalezené návody. Existuje někde takový seznam? Když už se někdo obtěžuje na wiki hledat, aby taky našel...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.