Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu nováček skušenosti  (Přečteno 1119 krát)

rewkon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ubuntu nováček skušenosti
« kdy: 17 Ledna 2012, 11:46:21 »
Po včerejším porodu se narodil chlapeček ubuntu (Lucit Lynx našel jsem doma ubunty někde palnuté na dvd když my před rokem řekl at se vybodnu na microsoft ,ale po dlouhodobých zkušenostech kdy jsem zkoušel suse linux a skoro nic my nešlo jsem nějak znovu do toho nechtěl jít ,ale jsem o 4 roky starší a moudřejší  :) a hodně nespokojenej z widlemy .
Tak jsem si řekl proč ne při nejhorším bych formatoval hdd z novu :D.
Ubuntu jsem si instaloval na nootebook Aspire 573ZG kromě grafických ovladačů pro ati a bezdrát wify  zbytek hardware ok ovladače jsem pak stáhl a ovladače hardwaru a nastavil.
Naštěstí jsem ubuntu  instaloval a abych měl dva systemy přeci jen sem tam jsou hry které si rád zahraji. 8)
Jinak instalace programů co rád používám většinou vyšla na ubuntu nebo jejich linuxová alternativa paradoxně se my zdá ,že kolikrát lepší než na winech.
Velmi mě zatím potěšilo ,že my je de wowko na ubuntu bez problému dost milé překvapení a systém je dost rychlí a stabilní a pro mě dost bezpečný.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu nováček skušenosti
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2012, 12:41:54 »
Ano lucid lynx je povedená verze a bude mít ještě rok podporu v aktualizacích.

Vítej mezi námi :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Ubuntu nováček skušenosti
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2012, 13:59:32 »
Po včerejším porodu se narodil chlapeček ubuntu (Lucit Lynx našel jsem doma ubunty někde palnuté na dvd když my před rokem řekl at se vybodnu na microsoft ,ale po dlouhodobých zkušenostech kdy jsem zkoušel suse linux a skoro nic my nešlo jsem nějak znovu do toho nechtěl jít ,ale jsem o 4 roky starší a moudřejší  :) a hodně nespokojenej z widlemy .
Tak jsem si řekl proč ne při nejhorším bych formatoval hdd z novu :D.
Ubuntu jsem si instaloval na nootebook Aspire 573ZG kromě grafických ovladačů pro ati a bezdrát wify  zbytek hardware ok ovladače jsem pak stáhl a ovladače hardwaru a nastavil.
Naštěstí jsem ubuntu  instaloval a abych měl dva systemy přeci jen sem tam jsou hry které si rád zahraji. 8)
Jinak instalace programů co rád používám většinou vyšla na ubuntu nebo jejich linuxová alternativa paradoxně se my zdá ,že kolikrát lepší než na winech.
Velmi mě zatím potěšilo ,že my je de wowko na ubuntu bez problému dost milé překvapení a systém je dost rychlí a stabilní a pro mě dost bezpečný.
Dal bych Ti pětku za češtinu. Laskavě si kup pravidla pravopisu. Kdo to má číst. >:(

rewkon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu nováček skušenosti
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2012, 18:28:14 »
A tady se projevil ignorant ,protože nemá na inteligentní názor tak musí někoho shodit pravopisem aby si nahonil svoje ego takovým říkám ubožáci.Nebudu se vymlouvat ,ale 25 % světové populace trpí vadou psaní nebo vadou čtení a normálně inteligentního člověka to napadne ,že  tak může být a ostatní lidé řeší spíš obsah a až pak dramatiku a většina lidí se nevyjadřuje k chybám druhým a ještě k tomu když ti lidé to mohou minimálně ovlivnit.Nechápu ty nulu co si na netu vždy musí na diskuzích dokazovat ,že jsou lepší než ostatní.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ubuntu nováček skušenosti
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2012, 19:49:21 »
A tady se projevil ignorant ,protože nemá na inteligentní názor tak musí někoho shodit pravopisem aby si nahonil svoje ego takovým říkám ubožáci.Nebudu se vymlouvat ,ale 25 % světové populace trpí vadou psaní nebo vadou čtení a normálně inteligentního člověka to napadne ,že  tak může být a ostatní lidé řeší spíš obsah a až pak dramatiku a většina lidí se nevyjadřuje k chybám druhým a ještě k tomu když ti lidé to mohou minimálně ovlivnit.Nechápu ty nulu co si na netu vždy musí na diskuzích dokazovat ,že jsou lepší než ostatní.
Ano, jakmile uvidíš nějakého provokatéra, podívej jestli u sebe nemá napsáno Timrken = nekrmit. Na takové nemá smysl reagovat už vůbec ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Re:Ubuntu nováček skušenosti
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2012, 16:59:24 »
Tady se opravdu da jenom zastat rewkona a pomyslet si sve o phplus. Ackoli bych se sam asi uz trochu oznacil za grammar nazi (ano, zni to usmevne, kdyz pisu bez diakritiky, ale nejsem u sveho pocitace a mam tu americkou klavesnici), a ten text takzvane "rve oci", tak mi prijde opravdu ubohe, kdyz nekdo napise prispevek pouze proto aby jej shodil (vzdyt se na to da upozornit i slusnejsim zpusobem, ne?)

Obzvlast kdyz je to novacek a tohle je druhy clen komunity, se kterym mel jakousi "virtualni cest" se "potkat"... Opravdu mu to prida a bude tu chtit zustat, tim jsem si jisty...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.