Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zabezpečení NB kartou SD  (Přečteno 6955 krát)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #25 kdy: 04 Února 2012, 18:45:03 »
To Beer
Podle mě, celník na hranici, stejně tak hlídka na ulici, bude mít s sebou nějakou "Živou Klíčenku". Na ní potřebné programy....
Různé dualbooty jsou jistě polic.expertům známy. Pokud načtou z jejich klíčenky, tak vidí všechno co je na HDD. Tedy i ty šifrované soubory. Proto má smysl ten skrytý oddíl v tom kontejneru. Ale taky lze očekávat, že i o tom policie ví(nebo někdo kdo chce ukrást nějaké tajné a důležité data). Proto je dobré mít těch skrytých více, když bych musel odhali skrytý.
Ví tedy někdo, jak se to v progamu TrueCrypt dělá? Ve verzi 7.1 připomínám. Kdesi jsem se dočetl, že to jde. Ale u této verze mi to nějak ne a ne jít...
Děkuji
Už vidím ako rádový policajt čo i len pochopí čo je to dualboot.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #26 kdy: 04 Února 2012, 18:52:24 »
No to on nepotřebuje vědět. On nabutuje ze své klíčenky a je mu jedno co je dualbut. A projede si obsah HDD. Obecná znalost pc je už dnes poměrně vysoká a jeden ze dvou policistů určitě bude umět psát a druhý butovat z klíčenky :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #27 kdy: 04 Února 2012, 18:56:26 »
....a jeden ze dvou policistů určitě bude umět psát a druhý butovat z klíčenky :)
Ten ma zabil K+  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #28 kdy: 05 Února 2012, 17:55:17 »
....uff
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #29 kdy: 06 Února 2012, 14:07:03 »
No to on nepotřebuje vědět. On nabutuje ze své klíčenky a je mu jedno co je dualbut. A projede si obsah HDD. Obecná znalost pc je už dnes poměrně vysoká a jeden ze dvou policistů určitě bude umět psát a druhý butovat z klíčenky :)

Neznám takovej program a pochybuji, že ho má policie. Když policie potřebuje prověřit PC, vypůjčí si ho na několik týdnů, posílají to do laborky, kde používají pravděpodobně linuxové nástroje, aby vyšťourali kde co. Jsou to různé swiss army knife programy určené na forenzní analýzu a data recovery, ne nepodobné testdisku. Na některé jsem nedávno koukal, že jsou součástí repozitářů.

Neznám klíčenku, která by dokázala nabootovat operační systémy, které jsou nainstalované. Obzvláště, když bude zavaděč zaheslovaný a bude šifrován celý home v LVM.
Co by v takovém případě udělali, bylo by pravděpodobně v případě podezření zabavení a odeslání do laborky, vymontování disku, umístění do externí čtečky disků. Pak buď mohou udělat bitovou kopii, kterou dále mohou zkoumat, nebo budou testovat disk fyzicky.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #30 kdy: 06 Února 2012, 19:02:02 »
Zřejmě si nerozumíme. Policajt by mohl mít usb klíčenku s nějakým live distrem. Nabutuje, a podívá se, co je na hdd za data. Na klíčence bude mít swiss army knife programy. No a pokud nedám heslo do biosu, tak nb/pc dočasně zabaví a pošle na expertýzu, kde vyndají baterku na 2h, popř.vyndají hdd. Pak by se hodil 2x skrytý oddíl v onom TC kontejneru

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #31 kdy: 09 Února 2012, 18:33:21 »
Zřejmě si nerozumíme. Policajt by mohl mít usb klíčenku s nějakým live distrem. Nabutuje, a podívá se, co je na hdd za data. Na klíčence bude mít swiss army knife programy. No a pokud nedám heslo do biosu, tak nb/pc dočasně zabaví a pošle na expertýzu, kde vyndají baterku na 2h, popř.vyndají hdd. Pak by se hodil 2x skrytý oddíl v onom TC kontejneru
   no a kdyz to heslo  neodhalej budes jim ho muset rici sam :D  viz ten clanek :D

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/258703-zene-hrozi-dozivoti-nechce-prozradit-heslo-k-notebooku.html
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #32 kdy: 10 Února 2012, 00:35:47 »
díky. něco podobného je i v GB.
 Jinak mě nejde o zašifrování celého disku, ani o zaheslování kontejneru. Jde o skrytý disk uvnitř kontejneru a kolik takových disků uvnitře jednoho může být? A jak se to dá udělat?
Děkuji

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #33 kdy: 10 Února 2012, 15:28:07 »
Můžeš vůbec legálně zničit svůj disk (HW kladivem, přejet autem apod.), než ti ho stačí policie zabavit?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #34 kdy: 10 Února 2012, 16:34:24 »
Co takhle použít oddíl který se identifikuje jako swap,ale v něm bude truecrypt? Binární blob jako blob...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #35 kdy: 10 Února 2012, 23:17:35 »
Binární blob jako blob...
Dafuq?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #36 kdy: 11 Února 2012, 00:49:42 »
tak ono rozbít svou věc můžeš. Pokud ji ale policie zabaví a ty jí ji vytrhneš z ruky a rozbiješ, tak potom maříš vyšetřování a ničíš stopy a důkazy. Myslím však, že to kladivo by muselo mít tak 10kg, aby rozbilo i plotny. Spíše bych si HDD upevnil do svěráku. Na domovní dveře webkameru. A jak někdo cizí zazvoní, rychle svěrákem zatočit... Jen to nesmí být třeba nový soused, co se přišel zeptat, jestli budeš souhlasit s jeho vizí nového domu :D

ještě k tomu článku z toho odkazu dříve. Četl jsem spekulace, že americká policie má možnost jak rozšifrovat jakoukoliv šifru. Jen si tuto skutečnost nechávají pro sebe. Jakože si lidi myslí, že když se tímto šifrují americké dokumenty ve vládě a úřadech, že to je neprolomitelné. Jenže policie(nemyslím každý pochůzkář) má program, který algoritmus rozšifruje. Používají to ale jen třeba v nejzávažnějších případech. A tím nechají obyč.lidi žit v jejich nevědomosti. A v případě té paní, co si údajně nemůže vzpomenout na heslo třeba řekli soudci bokem, že ví že tam má nelegální data, ale že je tajné, že mají k tomu klíč. A soudce se třeba může i přesvědčit a nepřímo donutit ženu k doznání.

Dále k těm schováváním kontejneru někam. Je to pořád o tom samém. Cajt veme linux.distro na usb klíčence a projede co je na HDD. Pokud najde nějaký kontejner se 100GB velikosti, tak bude chtít vědět, co je v něm? A pokud je to děláno TC, tak bude předpokládat, že je tam i skrytý oddíl a bude chtít heslo i od něho. Pokud by tam však bylo oddílů více, tak mu mohu klidně dát i ten skrytý. A o to tady běží

beer

  • Host
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #37 kdy: 11 Února 2012, 01:40:25 »
Četl jsem spekulace, že americká policie má možnost jak rozšifrovat jakoukoliv šifru. Jen si tuto skutečnost nechávají pro sebe. Jakože si lidi myslí, že když se tímto šifrují americké dokumenty ve vládě a úřadech, že to je neprolomitelné. Jenže policie(nemyslím každý pochůzkář) má program, který algoritmus rozšifruje. Používají to ale jen třeba v nejzávažnějších případech. A tím nechají obyč.lidi žit v jejich nevědomosti. A v případě té paní, co si údajně nemůže vzpomenout na heslo třeba řekli soudci bokem, že ví že tam má nelegální data, ale že je tajné, že mají k tomu klíč. A soudce se třeba může i přesvědčit a nepřímo donutit ženu k doznání.
To jsou opravdu jen spekulace, nic takového samozřejmě logicky není možné. Není možné, aby mohli rozluštit veškeré šifry. Kryptografie je věda, která se vyvíjí. Nejvíc samozřejmě ve válce. Samozřejmě, že mohou použít výpočetní sílu nějakého superpočítače na louskání šifer, ale rozhodně kvůli nikomu z vás. Cena by byla neúměrná zisku. Navíc by to mohlo trvat i na tom superpočítači třeba desítky let. Bez nějaké záruky, že ty data k něčemu jsou, že to nejsou jen zašifrovaná data vygenerovaná z /dev/urandom
Co se týká bezpečnosti třeba truecryptu, byl bych asi klidný, i když se spekulovalo o tom, že je v něm nějaký backdoor ze strany CIA.
Co se týká té paní, samozřejmě že si soudce myslí, že má nelegální data. Nicméně nemohou to dokázat. Kdyby by se tam dostali, tak by to byl pro ně úspěch, který by rozhodně netajili. Oni mají právo prolomit tu šifru. Na druhou stranu ten soudce je fašista, protože není důkaz, soudce by měl být nezaujatý a ctít presumpci neviny. Žalobce nemá proti ní relevantní důkaz a v rozporu s dodatkem americké ústavy po ní chce, aby proti sobě sama vydala důkaz a to pod pohrůžkou teroru. Vězení, ve kterém je, je neopodstaněné, pokud důkaz žádný nemají.
Pro vyšetřovatele je problém nejen truecrypt, ale je pro ně problém třeba i microsoftí bit locker z windows. Přes šifrování se prostě nedostanou. Četl jsem nějakou reportáž s nějakým vyšetřovatelem, který se specializuje právě na internetovou kriminalitu a ten to jasně řekl, je to už ale nějaká doba.
Citace
Dále k těm schováváním kontejneru někam. Je to pořád o tom samém. Cajt veme linux.distro na usb klíčence a projede co je na HDD. Pokud najde nějaký kontejner se 100GB velikosti, tak bude chtít vědět, co je v něm? A pokud je to děláno TC, tak bude předpokládat, že je tam i skrytý oddíl a bude chtít heslo i od něho. Pokud by tam však bylo oddílů více, tak mu mohu klidně dát i ten skrytý. A o to tady běží
Pokud nebudeš tweetovat, že zboříš ameriku, tak ti s největší pravděpodobností nikdo do notebooku nepoleze. Důležité je ale vypadat a chovat se normálně. Pokud uvidíš policajta a jen tak z hecu se před ním dáš na útěk, tak si můžeš být stoprocentně jistej, že udělá vše proto, aby zjistil důvod. Pokud se budeš potit jako prase, budeš mít roztřesené ruce a budeš těkat očima, atd, tak si piš, že budeš podezřelej. Oni maj na to kamerovej systém, kterej potenciální zločince označí. Nemaj strach z těch, kdo si pronesou pár mptrojek.
Nespolupráce a šifrování je červený hadr, kterým je možné je dráždit. Pokud vám ale jde o bezpečí a o to, aby ste se tam někdy mohli zase podívat, případně tam někdy pracovat, tak když už šifrovat, tak steganograficky. A šifrovat multimédia, která jste si stáhli z webu, to snad není potřeba, ne? Ty můžete dát do dropboxu a stáhnout si je kdekoliv.
« Poslední změna: 11 Února 2012, 01:56:11 od beer »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #38 kdy: 11 Února 2012, 10:09:56 »
Četl jsem spekulace, že americká policie má možnost jak rozšifrovat jakoukoliv šifru. Jen si tuto skutečnost nechávají pro sebe. Jakože si lidi myslí, že když se tímto šifrují americké dokumenty ve vládě a úřadech, že to je neprolomitelné. Jenže policie(nemyslím každý pochůzkář) má program, který algoritmus rozšifruje. Používají to ale jen třeba v nejzávažnějších případech. A tím nechají obyč.lidi žit v jejich nevědomosti. A v případě té paní, co si údajně nemůže vzpomenout na heslo třeba řekli soudci bokem, že ví že tam má nelegální data, ale že je tajné, že mají k tomu klíč. A soudce se třeba může i přesvědčit a nepřímo donutit ženu k doznání.
To jsou opravdu jen spekulace, nic takového samozřejmě logicky není možné. Není možné, aby mohli rozluštit veškeré šifry. Kryptografie je věda, která se vyvíjí. Nejvíc samozřejmě ve válce. Samozřejmě, že mohou použít výpočetní sílu nějakého superpočítače na louskání šifer, ale rozhodně kvůli nikomu z vás. Cena by byla neúměrná zisku. Navíc by to mohlo trvat i na tom superpočítači třeba desítky let. Bez nějaké záruky, že ty data k něčemu jsou, že to nejsou jen zašifrovaná data vygenerovaná z /dev/urandom
Co se týká bezpečnosti třeba truecryptu, byl bych asi klidný, i když se spekulovalo o tom, že je v něm nějaký backdoor ze strany CIA.
Co se týká té paní, samozřejmě že si soudce myslí, že má nelegální data. Nicméně nemohou to dokázat. Kdyby by se tam dostali, tak by to byl pro ně úspěch, který by rozhodně netajili. Oni mají právo prolomit tu šifru. Na druhou stranu ten soudce je fašista, protože není důkaz, soudce by měl být nezaujatý a ctít presumpci neviny. Žalobce nemá proti ní relevantní důkaz a v rozporu s dodatkem americké ústavy po ní chce, aby proti sobě sama vydala důkaz a to pod pohrůžkou teroru. Vězení, ve kterém je, je neopodstaněné, pokud důkaz žádný nemají.
Pro vyšetřovatele je problém nejen truecrypt, ale je pro ně problém třeba i microsoftí bit locker z windows. Přes šifrování se prostě nedostanou. Četl jsem nějakou reportáž s nějakým vyšetřovatelem, který se specializuje právě na internetovou kriminalitu a ten to jasně řekl, je to už ale nějaká doba.
Citace
Dále k těm schováváním kontejneru někam. Je to pořád o tom samém. Cajt veme linux.distro na usb klíčence a projede co je na HDD. Pokud najde nějaký kontejner se 100GB velikosti, tak bude chtít vědět, co je v něm? A pokud je to děláno TC, tak bude předpokládat, že je tam i skrytý oddíl a bude chtít heslo i od něho. Pokud by tam však bylo oddílů více, tak mu mohu klidně dát i ten skrytý. A o to tady běží
Pokud nebudeš tweetovat, že zboříš ameriku, tak ti s největší pravděpodobností nikdo do notebooku nepoleze. Důležité je ale vypadat a chovat se normálně. Pokud uvidíš policajta a jen tak z hecu se před ním dáš na útěk, tak si můžeš být stoprocentně jistej, že udělá vše proto, aby zjistil důvod. Pokud se budeš potit jako prase, budeš mít roztřesené ruce a budeš těkat očima, atd, tak si piš, že budeš podezřelej. Oni maj na to kamerovej systém, kterej potenciální zločince označí. Nemaj strach z těch, kdo si pronesou pár mptrojek.
Nespolupráce a šifrování je červený hadr, kterým je možné je dráždit. Pokud vám ale jde o bezpečí a o to, aby ste se tam někdy mohli zase podívat, případně tam někdy pracovat, tak když už šifrovat, tak steganograficky. A šifrovat multimédia, která jste si stáhli z webu, to snad není potřeba, ne? Ty můžete dát do dropboxu a stáhnout si je kdekoliv.
Dokonca existuje aj služba google music  ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #39 kdy: 11 Února 2012, 10:21:17 »
Měl bych k té bezpečnosti dvě otázečky:

1.) Psalo se tady, že na ext4 smazaný soubor nejde obnovit. Ale: Omylem jsem v Krusaderem smazal jeden soubor a následně vytvořil jiný ve stejné cestě se stejným názvem a velikostí, ale se zcela jiným obsahem. Pak jsem celý tento ext4 oddíl unmountl, a příkazem  "sudo dd if=/dev/sda2 of=/media/data/X.bin" jsem ho bitově zkopíroval do souboru a prohlídl hex prohlížečem. A našel jsem OBĚ verze souboru! Nepoškozené!
Jak to tedy je s tou neobnovitelností a co případně musí být nastaveno? Já mám v  /etc/fstab  jen to, co tam bylo od instalace: "errors=remount-ro", nic víc.

2.) Normálně, před šifrováním, se třeba přes to  /dev/urandom  projede celý oddíl náhodnými daty. Pak vytvořím LUKS LVM kontejner a oddíly v něm. Následuje formát třeba na ext4 a používání...
Takový oddíl je po naformátování prázdný, ale "mimo soubory" není vynulovaný a obsahuje náhodná data. Řekněme, že z nějakého důvodu pořebuji (třeba z důvodu snadnějšího hledání omylem smazaných dat), aby filesystém byl vytvořen na vynulovaném prostoru (obsahujícím jen nuly).
Proto po vytvoření LUKSu a jeho odemčení, ale ještě před formátem na ext4, provedu vynulování "uvnitř" kontejneru přes dd a /dev/zero.
Moje otázka je, jestli tímto "vynulováním uvnitř" šifrovaného kontejneru nějak ohrozím nebo snížím jeho zabezpečení? Zvenčí se mi takto upravený neodemčený kontejner zdá stejně náhodný jako po použití  /dev/urandom.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #40 kdy: 11 Února 2012, 17:14:34 »
...
ad 1)
S tou neobnovitelností je to samozřejmě blbost, viz např. TestDisk.

ad 2)
Nevím, jestli jsem to pochopil, ale pokud je šifra taková, jak má být, tak je jedno, jestli jí jako vstup dám samé nuly nebo náhodná data, výsledkem by měla vždy být pseudonáhodná čísla.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #41 kdy: 11 Února 2012, 17:30:50 »
tak ono rozbít svou věc můžeš. Pokud ji ale policie zabaví a ty jí ji vytrhneš z ruky a rozbiješ, tak potom maříš vyšetřování a ničíš stopy a důkazy. Myslím však, že to kladivo by muselo mít tak 10kg, aby rozbilo i plotny. Spíše bych si HDD upevnil do svěráku. Na domovní dveře webkameru. A jak někdo cizí zazvoní, rychle svěrákem zatočit... Jen to nesmí být třeba nový soused, co se přišel zeptat, jestli budeš souhlasit s jeho vizí nového domu :D

ještě k tomu článku z toho odkazu dříve. Četl jsem spekulace, že americká policie má možnost jak rozšifrovat jakoukoliv šifru. Jen si tuto skutečnost nechávají pro sebe. Jakože si lidi myslí, že když se tímto šifrují americké dokumenty ve vládě a úřadech, že to je neprolomitelné. Jenže policie(nemyslím každý pochůzkář) má program, který algoritmus rozšifruje. Používají to ale jen třeba v nejzávažnějších případech. A tím nechají obyč.lidi žit v jejich nevědomosti. A v případě té paní, co si údajně nemůže vzpomenout na heslo třeba řekli soudci bokem, že ví že tam má nelegální data, ale že je tajné, že mají k tomu klíč. A soudce se třeba může i přesvědčit a nepřímo donutit ženu k doznání.

Dále k těm schováváním kontejneru někam. Je to pořád o tom samém. Cajt veme linux.distro na usb klíčence a projede co je na HDD. Pokud najde nějaký kontejner se 100GB velikosti, tak bude chtít vědět, co je v něm? A pokud je to děláno TC, tak bude předpokládat, že je tam i skrytý oddíl a bude chtít heslo i od něho. Pokud by tam však bylo oddílů více, tak mu mohu klidně dát i ten skrytý. A o to tady běží
Takže ty se snažíš takto zabezpečit stažený písničky a filmy před policajtama? Joo, fajn, věřím tomu..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #42 kdy: 11 Února 2012, 17:32:08 »
Já jen, že se tady mažou témata, kde se objeví slovo "crack", ale tady se zvesela diskutuje dál ;).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #43 kdy: 11 Února 2012, 17:36:04 »
Třeba si chce šifrovat jenom takové to domácí píchání. ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #44 kdy: 11 Února 2012, 18:06:51 »
Já jen, že se tady mažou témata, kde se objeví slovo "crack", ale tady se zvesela diskutuje dál ;).
Jestli tady někde vidíš příspěvek, který nedodržuje pravidla fóra (příp. nabádá k trestné činnosti), budu rád, když ho konkrétně nahlásíš.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #45 kdy: 11 Února 2012, 18:21:03 »
Chlapci. Mě nejde o mě a nelegálnost. Chci vědět, jak vytvořit 2 skryté oddíly v jednom kontejneru a dávám příklad, proč by se to mohlo hodit. Ne jenom mě. ale komukoliv jinému.
Já mám ke svým mp3 originální kotouče. Filmy nesleduju a ani nestahuju. Chci se naučit bezpečnosti na pc a síti. Učím se s linuxem, jakožto bezpečnějším OS. Jistěže jsem začátečník, ale který expert jim nebyl? A protože mám linuxe, tak ani nestahuji neleg.softa.  Mám OEM WinXP k PC, a na něm mám zároveň dualboot.
Spekulujete tady, jestli to cajt odhalí nebo ne a co udělat. Ale neodpovídáte mi na zadání. To je, jak udělat 2skryté v kontejneru?

Děkuji

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #46 kdy: 11 Února 2012, 19:08:09 »
Já jen, že se tady mažou témata, kde se objeví slovo "crack", ale tady se zvesela diskutuje dál ;).
Jestli tady někde vidíš příspěvek, který nedodržuje pravidla fóra (příp. nabádá k trestné činnosti), budu rád, když ho konkrétně nahlásíš.
Jde mi o princip, pane Rejpal...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #47 kdy: 11 Února 2012, 19:36:58 »
2 skryté v jednom kontejneru nejdou. Ale jde u dělat ve skrytém kontejneru další... ted jsem to ověřil.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #48 kdy: 11 Února 2012, 19:54:42 »
sachy
2 skryté v jednom kontejneru nejdou. Ale jde u dělat ve skrytém kontejneru další... ted jsem to ověřil.

Ok. A jak si to prosím tě udělal?
Děkuji

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #49 kdy: 12 Února 2012, 09:58:23 »
Vytvoříš kontejner se skrytým oddílem, přimountuješ ten skrytý a v něm opět vytvoříš kontejner.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.