Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AbiWord - Během minuty zničeno formátování v zápočtové práci - oprava na dlouho.  (Přečteno 1071 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
AbiWord - Během minuty zničeno formátování v zápočtové práci - neopravitelné.

Můžu být rozloben maximálně na sebe, takže si alespoň postěžuji  >:( - třeba se mi uleví.
  Zrovna jsem předělával semestrálku. Byla to asi čtvrtá revize - oprav poměrně hodně. Práci jsem uložil a zavřel, ale poté jsem si řekl, že už je to finální stav, a tak si to ještě vytisknu. Dokument jsem znovu otevřel (nevšimnul jsem si, že jsem ho místo LibreOffice Writeru otevřel v AbiWordu). Hned na první straně mi padlo do očí datum - 2011. Uvědomil jsem si, že pracovat bez jídla se nevyplatí. Opravil jsem číslo na 2012, uložil dokument, vypnul PC a šel se najíst.
   Jídlo bylo dobré, to co se stalo s prací po editaci v AbiWordu už tak skvělé nebylo.
  • zmizelo zápatí s číslováním stránek
  • rozházely se styly (typ písma většinou zůstal, změnilo se řádkování, odsazení a velikost písma) a tím i generovaný obsah, počet stránek, ...
  • zmizely některé poznámky pod čarou - když jich tam bylo více, tak vše zůstalo OK, pokud byla na stránce poznámka pod čarou jenom jedna, tak AbiWord rozhodnul, že ji tam je asi chuděře samotné smutno, a tak ji raději smazal.

Zkoušel jsem tuto hrůzu opravit, ale nedá se to - Znova jsem nadefinoval styly dle tech původních, ale pokud něco označím a pokousím se na výběr aplikovat styl, tak mi Writer sice tvrdí, ze styl je apliován, ale nezmění se ani typ písma a ani jeho velikost... prostě neradostný výsledek. Vracím se k revizi číslo 3, a jdu doplňovat a přepisovat.

PS: AbiWord jsem ihned odinstaloval, aby se kalamita neopakovala. Uvažuji, zda stejný osud nečeká i Gnumeric.
« Poslední změna: 22 Ledna 2012, 15:30:04 od majakmp3 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
To je tak když se práce většího rozsahu píší v neadekvátním sw. Zlatej LaTeX ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
to je tak když si člověk práce většího rozsahu pravidelně nezálohuje

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
To naštve. Nareportujte to vývojářům. http://www.abisource.com/wiki/FAQ/Bug_Policy
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
To znám. Stalo se mi to s diplomkou kámošky, kterou jsme střídavě otevírali a editovali v OpenOfficu a MS Officu. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.