Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS 1215n s ION2  (Přečteno 1446 krát)

Guzmicz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
ASUS 1215n s ION2
« kdy: 03 Června 2012, 00:33:46 »
Zdravím. Protože widle jsou moc náročný a všechno se na nic swapuje, rozhodl jsem se nainstalovat si linux. Jenže nastal kámen úrazu v tom, že na verzi 12.04 nešlape ION2. Na starších verzích mi to sice tento HW našlo, ale po instalaci ovladačů se nedalo dostat na pracovní plochu (bylo vidět pozadí, ale nic víc nenajelo). Na verzi 12.04 jedu přes GMA od intelu, což by nebyl problém, kdyby nebyl zapnutý i ION, který stále žere baterku a tím je i nižší výdrž netbooku. Navíc bych chtěl využívat HDMI, které v tomto případě vůbec nefunguje. Pokoušel jsem se nainstalovat ovladače na ION, ale linuxy úplně ignorují jeho přítomnost.

Moc prosím o radu, jinak budu muset zpátky na widle.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
« Poslední změna: 03 Června 2012, 01:31:30 od jAster_BA »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Guzmicz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:ASUS 1215n s ION2
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2012, 18:29:33 »
ee ani jeden návod nezabral ... teda jestli jsem to nějak nezpackal ... ale systém prostě úpln ignoruje že by tam nějaký ION byl ... asi jsem zapomněl dodat že jsem úplný začátečník na linuxech tak jestli nemusím ty příkazy nějak upravit pro 1215n když je to pro 1015pn

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.