Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samba  (Přečteno 1374 krát)

KarelJ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 92
Samba
« kdy: 27 Ledna 2012, 22:01:09 »
Zdravím,
nainstaloval jsem sambu a správce samby system-config-samba 1.2.63-0ubuntu4, když to zapnu, che to heslo. zadám a nic. vše jsem přeinstaloval snad 4x. Včetně samby a td.
Prostě to zapnu, chce to po mě heslo. zadám ho, a pak nic. Nevíte kde může být chyba? Mám Ubuntu x64.

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Samba
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2012, 22:38:27 »
Zdravím,
nainstaloval jsem sambu a správce samby system-config-samba 1.2.63-0ubuntu4, když to zapnu, che to heslo. zadám a nic. vše jsem přeinstaloval snad 4x. Včetně samby a td.
Prostě to zapnu, chce to po mě heslo. zadám ho, a pak nic. Nevíte kde může být chyba? Mám Ubuntu x64.
sambu jsem resil taky na x64   normalni instalacka  asi 3 reinstalace  furt nesla   zkusil jsem  pak preinstalovat pres alternate  x64  a najednou z cista jasna funguje otazka pokud je to vazne tim
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

KarelJ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 92
Re:Samba
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2012, 22:45:35 »
Jak myslíš přes alternate? Myslíš celý systém? Já mám systém nainstalován a odinstaluji a pak instalují jak přes správce nebo přes správce balíků synaptic, včetně restartu.. A nic...

KarelJ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 92
Re:Samba
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2012, 22:47:11 »
Prostě nejsem schopen nakonfigurovat sambu... Nejede...

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Samba
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2012, 23:37:41 »
Jak myslíš přes alternate? Myslíš celý systém? Já mám systém nainstalován a odinstaluji a pak instalují jak přes správce nebo přes správce balíků synaptic, včetně restartu.. A nic...
jj   pres Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot 64bit Alternate      cistou instalaci   ja se stim peklil dva dny pak jsem to vzdal 
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

KarelJ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 92
Re:Samba
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2012, 10:54:15 »
Jak myslíš přes alternate? Myslíš celý systém? Já mám systém nainstalován a odinstaluji a pak instalují jak přes správce nebo přes správce balíků synaptic, včetně restartu.. A nic...
jj   pres Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot 64bit Alternate      cistou instalaci   ja se stim peklil dva dny pak jsem to vzdal

No tak jsem to přeinstaloval, vypálil si nové CD pro jistotu i s Lubuntu a nic. Sambu nemohu nakonfigurovat.. Je to záhada. Před výměnou základní desky vše šlo v pohodě..

KarelJ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 92
Re:Samba
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2012, 21:02:12 »
Jak myslíš přes alternate? Myslíš celý systém? Já mám systém nainstalován a odinstaluji a pak instalují jak přes správce nebo přes správce balíků synaptic, včetně restartu.. A nic...
jj   pres Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot 64bit Alternate      cistou instalaci   ja se stim peklil dva dny pak jsem to vzdal

No tak jsem to přeinstaloval, vypálil si nové CD pro jistotu i s Lubuntu a nic. Sambu nemohu nakonfigurovat.. Je to záhada. Před výměnou základní desky vše šlo v pohodě..

Tak omylem jsem dal do mechaniki CD s Alternate Lubuntu. Nabídlo mi to povýšení systému. To nechápu proč, když mám nejnovější vydání Ubuntu. Pak to nainstaloval 37 balíků, ale co jsem si všiml, nainstalovalo mi to i nov. kernel s 3 atd s koncovkou PAE. Pak jsem to zrestartoval a samba jede. Jen jsem ještě musel přeinstalovat virtualbox. Jinak te vše jede OK.
Tak je to asi vyřešené. I když nevím jak a proč.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.