Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zrychlené přehrávání všeho v notebooku  (Přečteno 1635 krát)

Janča.123

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Zrychlené přehrávání všeho v notebooku
« kdy: 07 Února 2012, 16:16:40 »
Dobrý den, prosím o radu :
Mám ve svém notebooku asi cca 3 měsíce nainstalované UBUNTU. Vše bylo OK, ale potom nastal problém. Přehrávače filmů a hudby přehrávají v daleko větší rychlosti. Zvuk nejde vůbec a obraz je zrychlený. Zároveň nastává stejný problém pokud si chci přehrát například videa na youtube. Myslím, že zároveň s tím je spojený problém se skype - neslyším hovor.
Předem děkuji za Vaše odpovědi.
P.S. zkoušela jsme nainstalovat MP player, u kterého lze snížit rychlost přehrávání, avšak to problém neodstranilo.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zrychlené přehrávání všeho v notebooku
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2012, 16:26:43 »
V ovládacích panelech je možnost nainstalovat nesvobodné ovladače. Pokud tam nějaké jsou tak doinstalovat.

Jednou jsem tento problém vyřešil trochu nezvyklým způsobem a to tak že jsem pustil Zdroje softwaru a na třetí záložce jsem zašrtnul Nevydané aktualizace... a po zavření stačilo pustit správce aktualizací a Zkontrolovat a Nainstalovat aktualizace, a nějak se to opravilo samo  :D

Netvrdím že je to správné řešení ale jen že jsem to tak jednou udělal a pomohlo to. Bylo to na Ubuntu 11.10.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Zrychlené přehrávání všeho v notebooku
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2012, 18:24:50 »
Pokud to bylo na Ubuntu 11.10, tak to zase není tak dlouho.

Janča.123

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Zrychlené přehrávání všeho v notebooku
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2012, 17:17:38 »
Díky za rady, ale bohužel tam žádné nesvobodné ovladače k doinstalování nebyli. A nepomohla ani aktualizace s povolenými nevydanými aktualizacemi. Nemáte ještě další radu jak na to? Jo a ještě k doplnění mám ubuntu 11.10.
« Poslední změna: 12 Února 2012, 17:19:42 od Janča.123 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zrychlené přehrávání všeho v notebooku
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2012, 17:57:45 »
Zkus nastavit výstup zvuku na nějaké jiné zařízení a potom zpátky. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1358829
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.