Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Crash obrazovka systému  (Přečteno 664 krát)

megaliner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Crash obrazovka systému
« kdy: 18 Února 2012, 23:01:13 »
Zdravím, můj dotaz se týká crash startovací obrazovky, která vznikne, pokud se systému v průběhu nabíhání (těsně před naběhnutím plochy) odpojí napájení. Konkrétně to vypadá tak, že když se počítač potom zapne, hned po biosu zůstane výběr operačního systému+ nějaký memtest atd. a pokud se jedno z toho nevybere, nehne se to dál. Jak a kde co nastavit, aby se to nemuselo odkliknout a i po pádu to automaticky začalo nabíhat. Mám systém nainstalovanej v jedný aplikaci (multimediální centrum), kde není klávesnice a je to velikej problém, když to chce ENTER a ten enter není kde vzít... Co s tím?

Konkrétně se jedná o Mythbuntu 11.10 s jádrem 3.0
« Poslední změna: 18 Února 2012, 23:14:31 od megaliner »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Crash obrazovka systému
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2012, 13:58:41 »
Možná bych se raději zaměřil na to aby nevypadávalo napájení!
Nějaká malinkatá UPS by stačila. ;)
http://www.alza.cz/zalozni-zdroje/18842926.htm#f&pg=1&pn=1

Ono pokud neodstraníš problém s výpadkem proudu tak je jen otázka času kdy ti Bios zahlasí No bootable device found...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

megaliner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Crash obrazovka systému
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2012, 21:58:55 »
Bohužel jsem nedostal odpověď na to, jak tam nastavit aby to bootovalo samo i bez ENTER.

UPS nelze v tomhle případě použít. BIOS to zvládne, má novou baterku.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Crash obrazovka systému
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2012, 10:45:31 »
Tady nejde o Bios ale o pevný disk který v připadě ztráty energie se dost často poškodí elektronika.

Neznám odpověď na tvou otázku a nejsem si vědom jak toho docílit ani ve windows kde po ztrátě energie automaticky startuje oprava systému kterou také musí potvrzovat.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.