Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [vyřešeno.] Acer Aspire One - zamrzne.  (Přečteno 2614 krát)

Gaspard

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
[vyřešeno.] Acer Aspire One - zamrzne.
« kdy: 29 Února 2012, 08:04:10 »
Dobrý den,
jako úplně nový a nezkušený uživatel Ubuntu jsem si včera stáhl a nainstaloval verzi 11.10 na oba své počítače (stolní i netbook - v obou případech přes win7 pomocí Wubi).
Na stolním PC (stáří asi 3 roky) jede systém celkem rozumně, nezamrzá, ale nepodařilo se mi ve 3 případech nainstalovat některé podpůrné aplikace/moduly (konkrétně systém po porvním spuštění zahlásil neúplnou CZ jazykovou podporu s návrhem nainstalovat nějaké rozšíření, potom to samé s flash pluginem do mozilly a potřetí s mp3 kodeky pro přehrávání hudby - mp3ky jsem tahal z host složky ve win) - vždy to při progressu vyhodilo hlášku, že se akce nezdařila.
Na netbooku mám ale problém mnohem horší. Systém jsem nainstaloval totožným způsobem jako u stolního PC, ale po přihlášení systém kompletně zamrzne a jedinou možností je "tvrdý" restart tlačítkem na nb.
Konfigurace netbooku:
Acer Aspire One 722-C62kk
OS Win7 64bit
AMD Dual Core C60
AMD Radeon HD 6290
2 GB RAM DDR3
System BD/Bios: 1.04/PVIE6 1.04

Dá se s těmito problémy něco dělat, nebo mám prostě smůlu, netbook si hardwarově nesedl se systémem a ubuntu nerozjedu ?
Předem děkuji za jakoukoliv radu.
« Poslední změna: 01 Března 2012, 13:39:35 od Gaspard »

janek-m

  • Host
Re:Acer Aspire One - zamrzne.
« Odpověď #1 kdy: 29 Února 2012, 08:35:12 »
Či si Ubuntu dobre rozumie s vašim NTB, sa dá overiť nabootovaním Live CD. Vyskúšali ste to? Ako sa systém správal? Fungoval normálne? Koľko miesta ste pre systém vyčlenili pri inštalácii cez WUBI? Inštalácia cez Wubi je tiež možnosť, ako otestovať systém, ale môže sa správať nestabilne, nakoľko je vo Win nainštalovaný ako bežná win-aplikácia.

Gaspard

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Acer Aspire One - zamrzne.
« Odpověď #2 kdy: 29 Února 2012, 08:55:38 »
Nabootovat přes live CD jsem nezkoušel - netbook nemá mechaniku.
Při instalaci přes Wubi jsem systému vyčlenil 11GB (na stolním, kde mi Ubuntu jede jsem vyčlenil tuším jen 7GB)
Problém se zamrznutím se objeví prakticky ihned, pokud na něco kliknu (Mozilla, cokoliv..)

janek-m

  • Host
Re:Acer Aspire One - zamrzne.
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2012, 09:25:30 »
Prehliadol som, že je to netbook. Tak potom ešte skúsiť toto: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/z%20flash%20disku   

Gaspard

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Acer Aspire One - zamrzne.
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2012, 13:34:41 »
Problém vyřešen, díky.
Pomohly mi postřehy ze zahraničních fór - pokud by měl někdo podobný problém, tak mi pomohlo v Biosu (f2 při startování pc) nastavit network boot na Enabled a v boot záložce nastavit network booting jako prioritu číslo 1. Od té doby systém nezamrznul.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.