Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatický tisk bez spuštěného PC  (Přečteno 1895 krát)

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Automatický tisk bez spuštěného PC
« kdy: 08 Března 2012, 10:24:08 »
Dobrý den

je možno nějakým způsobem aby tiskárna (jakákoliv) tiskla jednou za den nebo za dva přednastavený dokument bez spuštěného PC?
Je na to nějaký print server nebo nas server nebo něco takového??


Děkuji moc za radu.

Sesijama

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2012, 11:04:12 »
Citace
e na to nějaký print server nebo nas server nebo něco takového??

Co znamena to nas server?

No ciste teoreticky, kdyz to umi ta tiskarta ....sama o sobe tak to jde ... pokud to tiskarna neumi ...coz je asi pravdepodobnejsi tak musi byt nekdo kdo dokument do tiskarny posle.

Pokud je tiskarna sitova ....a mate nejaky server ktery bezi non-stop ...tak to neni problem. Staci naplanovat ulohu tisku (cron).

Pokud server nemate, tak by to slo nastavit na nejakem jinem PC. Stacilo by v biosu nastavit automaticke nastartovani ... a tisk .... pak by se mohl treba zase vypnout ...


Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2012, 11:24:17 »
Dobrý den

tiskárny toto z principu neumí :(

Co znamena to nas server?
NAS server, v překladu Network Atached Storage, slouží jako síťové úložiště pro data. V podstatě se jedná o zařízení, které je připojeno k síti a umožňuje všem počítačům v této síti přistupovat kdykoliv k datům, na tomto zařízením uloženým.

Pokud je tiskarna sitova ....a mate nejaky server ktery bezi non-stop ...tak to neni problem. Staci naplanovat ulohu tisku (cron).
- nechci kvůli tomu mít stále zapnuté PC - to jsem psal


Pokud server nemate, tak by to slo nastavit na nejakem jinem PC. Stacilo by v biosu nastavit automaticke nastartovani ... a tisk .... pak by se mohl treba zase vypnout ...
- problém je že moje pc se automaticky spustit neumí :(



ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2012, 12:43:55 »
Předpokládám, že NAS Vám běží 24/7, tak to budete muset udělat přes něj. Běžné typy pro domácnosti a malé firmy mají často další služby v podobě webserveru, printserveru a spousty dalších. S velkou pravděpodobností na něm běží linux i s cronem, takže řešením by bylo získat roota na NAS a spouštět na něm cronem tiskovou úlohu
jabber: etnyx@jabbim.cz

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2012, 12:50:41 »
Zdravím,

NAS ještě nemám, jen mě to napadlo že by to mohl umět. Takže teoreticky by to jít mohlo že?

Nakonfigurovt Printserver přes cron tak aby se dejme tomu každých 24 hodin vytiskl jeden dokument z určené složky....


Sesijama

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2012, 13:36:15 »
Ano jít by to mělo, čistě bude záležet na tom jak NAS zařídíte. Jde koupit již celou krabičku, měl jsem v ruce QNAP, jako OS byl Linux 2.6.xx normálně ssh přístup, možno přihlásit jako root, cron jsem nezkoušel ale nevidím důvod proč by tam neměl být :-) Případně si můžete postavit svůj vlastní, koukněte tady ve fóru je vlákno na HW pro takovéhle stroje co moc nežerou a nainstalujete si jej podle vlastních představ.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #6 kdy: 08 Března 2012, 14:12:43 »
Ještě mě napadlo jestli by to nešlo spouštět z webovýho servu který mám pronajatý na eshop.
CRON tam šlape takže by to chtělo jen napsat nějaký script ne??

Nebo se pletu??

Sesijama

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2012, 14:40:05 »
A není lepší si to vytisknout vše najednou a každej den si vzít dva výtisky? Tohle potom funguje i bez zapnuté tiskárny. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2012, 14:47:50 »
Tak teoreticky ano, ale má to jeden základní problém. Bez "veřejné IP" to nepůjde. Aby hosting mohl inizializovat tisk, musí být dotaz odesílán na Váš router s veřejnou IP a router nastavit aby spojení předával tiskárně.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Re:Automatický tisk bez spuštěného PC
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2012, 15:31:25 »
Díky moc za rady.

Teď už vím co přesně řešit.

Sesijama

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.